Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2016 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 18th March 2016
Race B @ 15:48: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker & David Lindstrom
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Jared Capon
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Alan Maclean & Nick Hanna
|
Race C @ 15:52: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Darren Hobbs
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Dudley Storey & Keith Hibberd
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson & Rob Hastings
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race D @ 15:56: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Elyse Rothery & Jeff Johnson
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bevan Murray
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Cedric Bayly & David Mackintosh
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
Race E @ 16:00: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Melissa Baars
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Bevan Murray
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kylie Johnson
|
Race F @ 16:04: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Mollie James
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: D Dudley
|
Race G @ 16:08: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Kylie Johnson
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Michael Hawthorne & Brian Hawthorne
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Hannah Hood & Jacqui Van Dam
|
Saturday, 19th March 2016
Race X @ 15:50: C Final | ||
---|---|---|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Jared Capon
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Hannah Hood & Jacqui Van Dam
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson & Rob Hastings
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
|
Race Y @ 15:55: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kylie Johnson
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Mollie James
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Alan Maclean & Nick Hanna
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
Race Z @ 16:00: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Cedric Bayly & David Mackintosh
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Melissa Baars
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Dudley Storey & Keith Hibberd
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Darren Hobbs
|
Sunday, 20th March 2016
Race X @ 12:25: B Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Darren Hobbs
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Cedric Bayly & David Mackintosh
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Mollie James
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kylie Johnson
|
Race Y @ 12:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Dudley Storey & Keith Hibberd
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Melissa Baars
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Alan Maclean & Nick Hanna
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social