Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2016 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 18th March 2016
Race A @ 08:00: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Brenda Lawson & Rob Hastings
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Michael Berry & Tina Manker
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Andy Hadcroft
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#3
WNHS
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Conor Burns
|
Race B @ 08:04: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell & Kerry Wilkins
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
|
|
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Don McDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Don McDonald & Jock Mackintosh
|
Race C @ 08:08: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#2
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Michael Berry & Tina Manker
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
Race D @ 08:12: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don McDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bevan Murray
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Callum Ross
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Burns
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder & Anthony Berkers
|
Race E @ 08:16: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
RONG
RONG
Wellington |
Crew
#1
RONG
Coached by: Henry Whitford Lee
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don McDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
Race F @ 08:20: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
Saturday, 19th March 2016
Race W @ 12:35: C Final | ||
---|---|---|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#2
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Burns
|
|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#3
WNHS
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Michael Berry & Tina Manker
|
Race X @ 12:40: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don McDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
Race Y @ 12:45: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Don McDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell & Kerry Wilkins
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Andy Hadcroft
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink
|
Sunday, 20th March 2016
Race A @ 07:25: B Final | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Andy Hadcroft
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Don McDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don McDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
Race B @ 07:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell & Kerry Wilkins
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social