Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2016 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 18th March 2016
Race Y @ 13:18: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Jason Williams
|
Race Z @ 13:22: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Michael Hawthorne & Brian Hawthorne
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Deanna Capon
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
Race A @ 13:26: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Keith Hibberd & Dudley Storey
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett
|
|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Mollie James
|
Race B @ 13:30: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WAIO
WAIO
Wellington |
Crew
#1
WAIO
Coached by: Andrew Bealing
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Kelly Pinfold & Ryan Wild
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Elyse Rothery & Jeff Johnson
|
Race C @ 13:34: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Hannah Hood & Jacqui Van Dam
|
|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kylie Johnson
|
|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#2
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bevan Murray
|
Race D @ 13:38: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Bevan Murray
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: D Dudley
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Stephenson
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Cedric Bayly
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 19th March 2016
Race L @ 14:35: C Final | ||
---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Mollie James
|
|
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Michael Hawthorne & Brian Hawthorne
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Kelly Pinfold & Ryan Wild
|
|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
|
Race M @ 14:40: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kylie Johnson
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Stephenson
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
Race N @ 14:45: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
Sunday, 20th March 2016
Race L @ 11:15: B Final | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kylie Johnson
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
Race M @ 11:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Stephenson
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
Social