Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2016 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 18th March 2016
Race W @ 09:32: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Anna Cullum
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown & Sarah Wolff
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bevan Murray
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Chick Hammond
|
Race X @ 09:36: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
STOR
STOR
Wellington |
Crew
#1
STOR
Coached by: Nick Tonkin
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race Y @ 09:40: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Blair Currie
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Ray Hamilton
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
Race Z @ 09:44: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
Saturday, 19th March 2016
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 20th March 2016
Race J @ 08:15: B Final | ||
---|---|---|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Chick Hammond
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bevan Murray
|
Race K @ 08:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Blair Currie
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
Social