Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2016 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 18th March 2016
Race N @ 12:28: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Adrian Webster
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink & L Watts
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race O @ 12:32: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jock Mackintosh & Don McDonald
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#2
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Michael Berry & Tina Manker
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Scott Gundesen
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: G. Reid
|
Race P @ 12:36: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Burns & Nick Lloyd
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Adrian Webster
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
Race Q @ 12:40: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Tom Gearing
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Callum Ross
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell & Kerry Wilkins
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Adrian Webster
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 19th March 2016
This Saturday heats day sheet is empty.
Sunday, 20th March 2016
This Sunday heats day sheet is empty.
Social