Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2017 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 10th March 2017
Race C @ 16:45: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Jack Shuttleworth
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Brook Walker
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Graham Smith & Josh Schmidt
|
Race D @ 16:50: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie & Norman Sharpe
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Rory Accorsi
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Chris Goudie & Norman Sharpe
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
Race E @ 16:55: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Blake Jowsey (stroke), Theo Casey-Pickering, Richie Faaumu, Thomas Whittle + Louis Siddell-Bradbourne (cox)
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: John Lawrence & Rory Accorsi
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#4
GLDW
Coached by: Graham Smith & Will Young
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers
|
Race F @ 17:00: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Graham Smith & Will Young
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Logan Walters
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Callum Prichard (stroke), Finn Hawkins, Taylor Bell, Emerson Swanson-Dobbs + Annabelle McGuire (cox)
Coached by: Jack Shuttleworth & Sam Livingston
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Mark Norman & David Lindstrom
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
Race G @ 17:05: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Mark Norman & David Lindstrom
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Jarod Fleming
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Graham Smith & Will Young
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigrid Davis & Keith Hibberd
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 11th March 2017
Race T @ 16:30: C Final | ||
---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Mark Norman & David Lindstrom
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Jack Shuttleworth
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Graham Smith & Will Young
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Blake Jowsey (stroke), Theo Casey-Pickering, Richie Faaumu, Thomas Whittle + Louis Siddell-Bradbourne (cox)
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
Race U @ 16:35: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Rory Accorsi
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Callum Prichard (stroke), Finn Hawkins, Taylor Bell, Emerson Swanson-Dobbs + Annabelle McGuire (cox)
Coached by: Jack Shuttleworth & Sam Livingston
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Graham Smith & Josh Schmidt
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
Race V @ 16:40: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Jarod Fleming
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Graham Smith & Will Young
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie & Norman Sharpe
|
Sunday, 12th March 2017
Race Y @ 13:05: B Final | ||
---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Callum Prichard (stroke), Finn Hawkins, Taylor Bell, Emerson Swanson-Dobbs + Annabelle McGuire (cox)
Coached by: Jack Shuttleworth & Sam Livingston
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Graham Smith & Will Young
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Rory Accorsi
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie & Norman Sharpe
|
Race Z @ 13:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Graham Smith & Josh Schmidt
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Jarod Fleming
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Social