Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2017 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 10th March 2017
Race B @ 10:15: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|
Entity
SHLH
SHLH
Wellington |
Crew
#2
SHLH
Coached by: Axel Dickinson
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Dion Blackmore
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Jon Squires
|
Race C @ 10:20: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
|
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Sue O'Callaghan
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett
|
|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: Rex Jones
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#2
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
Race D @ 10:25: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Alex Kite
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|
Entity
THAM
THAM
Waikato/BoP |
Crew
#1
THAM
Coached by: Martin Simoncelli
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#1
KATI
Coached by: Craig Bocock
|
Race E @ 10:30: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Catherine Duffin & Sheldon Carr
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#3
TAUP
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Barry Squire
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Michael Harrison & Ross Webb
|
Race F @ 10:35: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
SHLH
SHLH
Wellington |
Crew
#1
SHLH
Coached by: Axel Dickinson
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Race G @ 10:40: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Catherine Duffin & Sheldon Carr
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 11th March 2017
Race P @ 13:00: C Final | ||
---|---|---|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: Rex Jones
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
THAM
THAM
Waikato/BoP |
Crew
#1
THAM
Coached by: Martin Simoncelli
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
Race Q @ 13:05: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
SHLH
SHLH
Wellington |
Crew
#1
SHLH
Coached by: Axel Dickinson
|
|
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Barry Squire
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Sue O'Callaghan
|
Race R @ 13:10: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Jon Squires
|
|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
Sunday, 12th March 2017
Race M @ 09:05: B Final | ||
---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Jon Squires
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
|
Entity
SHLH
SHLH
Wellington |
Crew
#1
SHLH
Coached by: Axel Dickinson
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Sue O'Callaghan
|
Race N @ 09:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Barry Squire
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
Social