Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
||||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Lance O'Brien
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Peter Abbot
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson & Sue O'Callaghan
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Jo Kearney
|
||||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
||||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#3
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd
|
||||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
||||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Lance O'Brien
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson & Sue O'Callaghan
|
|||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Jo Kearney
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Peter Abbot
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#3
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
|||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#3
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
HTIB
HTIB
Wellington |
Crew
#1
HTIB
Coached by: Nick Tonkin
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Micheal Tielemans
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Peter Abbot
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#4
NPLB
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Lance O'Brien
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Jo Kearney
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Tom Ferguson & Sue O'Callaghan
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everritt & Josh Schmidt
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson & Sue O'Callaghan
|
|||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
|||
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Everritt & Josh Schmidt
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#3
NPLB
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
Social