Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Don Baron & Bruce Holden
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rodney Stephens
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Matthew Cranefield (stroke), Cameron Mailer, Jamie Lander, Christopher Roberts + Oliver Duncan (cox)
Coached by: Don Baron & Bruce Holden
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tom Anderson & Mitchell Courtney
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Danielle Schofield
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson & TGAC
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Angus Hunter (stroke), Te Ohongaake Swanson Hall, Brendan Douglas, Kyle August + Ronan Griffiths (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Clare Weterings & Daniel Ward
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Matthew Cranefield (stroke), Cameron Mailer, Matthew Humphrey, Christopher Roberts + Oliver Duncan (cox)
Coached by: Don Baron & Bruce Holden
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rodney Stephens
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Angus Hunter (stroke), Te Ohongaake Swanson Hall, Brendan Douglas, Kyle August + Ronan Griffiths (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Loveday Yeoman & Scott Pink
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Archie Waller
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Danielle Schofield
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson & TGAC
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Don Baron & Bruce Holden
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tom Anderson & Mitchell Courtney
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Clare Weterings & Daniel Ward
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
Social