Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2019 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 8th March 2019
Race 92 (Y) @ 17:35: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Graham Smith & Leann Plummer
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Brent Dunshea
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Lucy Golding, Meg Thompson
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Duncan By De Ley & Maxie Robb
|
Race 93 (Z) @ 17:39: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
Coached by: Natysha Hubbard
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Joel Hicks & Bruce Tong
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
|
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
Race 94 (A) @ 17:43: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
RAPH
RAPH
Wellington |
Crew
#1
RAPH
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Tony Nelson
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan By De Ley & Maxie Robb
|
|
Entity
ECAS
ECAS
Auckland |
Crew
#1
ECAS
Coached by: Leanne Henry
|
Race 95 (B) @ 17:47: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Dave Campbell
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
Coached by: Bruce Tong & Joel Hicks
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman & Charles Haggie
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea
|
Race 96 (C) @ 17:51: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Paul Riedel
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kea Ward
|
|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Peer Nielsen
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Ashlea Quirk
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
Race 97 (D) @ 17:55: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Peer Nielsen
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|
Entity
NGTW
NGTW
Waikato/BoP |
Crew
#1
NGTW
Coached by: Raima Kells-Turner & Alastair Riddle
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer
|
|
Entity
TRDL
TRDL
East Coast |
Crew
#1
TRDL
Coached by: Ross Webb & Vickie Harrison
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
|
Race 98 (E) @ 17:59: Heat 7 | ||
---|---|---|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
|
|
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Tim Parker
|
|
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|
Entity
TAWA
TAWA
Wellington |
Crew
#1
TAWA
Coached by: Dave Campbell & Julia Kelly
|
|
Entity
CHIL
CHIL
Wellington |
Crew
#1
CHIL
Coached by: Nick Tonkin
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 9th March 2019
Race 203 (H) @ 15:40: C Final | ||
---|---|---|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Peer Nielsen
|
|
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Tim Parker
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Tony Nelson
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
Coached by: Bruce Tong & Joel Hicks
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
Race 204 (I) @ 15:45: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Joel Hicks & Bruce Tong
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Paul Riedel
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan By De Ley & Maxie Robb
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman & Charles Haggie
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
|
Entity
NGTW
NGTW
Waikato/BoP |
Crew
#1
NGTW
Coached by: Raima Kells-Turner & Alastair Riddle
|
Race 205 (J) @ 15:50: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 10th March 2019
Race 263 (H) @ 11:25: B Final | ||
---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman & Charles Haggie
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
|
|
Entity
NGTW
NGTW
Waikato/BoP |
Crew
#1
NGTW
Coached by: Raima Kells-Turner & Alastair Riddle
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
Race 264 (I) @ 11:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan By De Ley & Maxie Robb
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Joel Hicks & Bruce Tong
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
|
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Jodi Haskell
|
Social