Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.

Results: N.I.S.S.C.

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
A Final
gold medal
CHIL strip CHIL
CHIL
Wellington
Crew #1 CHIL
Coached by: Tracey Gardiner
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
STPC strip STPC
STPC
Waikato/BoP
Crew #1 STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
MTMA strip MTMA
MTMA
Waikato/BoP
Crew #1 MTMA
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
  • Click to expand crew ⇨
 
WHGG strip WHGG
WHGG
Auckland
Crew #1 WHGG
Coached by: Chris Williams
  • Click to expand crew ⇨
 
AQUI strip AQUI
AQUI
Waikato/BoP
Crew #1 AQUI
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
  • Click to expand crew ⇨
 
STLN strip STLN
STLN
Auckland
Crew #1 STLN
Coached by: Mike Ruiterman & Gideon Lessing
  • Click to expand crew ⇨
 
GGHS strip GGHS
GGHS
East Coast
Crew #2 GGHS
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
  • Click to expand crew ⇨
 
QMAR strip QMAR
QMAR
Wellington
Crew #1 QMAR
Coached by: Hayley Cornelius
  • Click to expand crew ⇨
B Final
ACGT strip ACGT
ACGT
Waikato/BoP
Crew #1 ACGT
Coached by: Jodi Tong & Steve Finlayson
  • Click to expand crew ⇨
NAPG strip NAPG
NAPG
East Coast
Crew #1 NAPG
Coached by: Ross Webb
  • Click to expand crew ⇨
ROTL strip ROTL
ROTL
Waikato/BoP
Crew #1 ROTL
Coached by: Chris Pearson
  • Click to expand crew ⇨
RSHA strip RSHA
RSHA
East Coast
Crew #1 RSHA
Coached by: Ross Webb
  • Click to expand crew ⇨
STKT strip STKT
STKT
Auckland
Crew #1 STKT
Coached by: Gabrielle Peach
  • Click to expand crew ⇨
WNHS strip WNHS
WNHS
Whanganui
Crew #3 WNHS
Coached by: Alan Greer
  • Click to expand crew ⇨
TAUH strip TAUH
TAUH
Waikato/BoP
Crew #1 TAUH
Coached by: Paul Riedel
  • Click to expand crew ⇨
HTVH strip HTVH
HTVH
Wellington
Crew #1 HTVH
Zoey Kung (stroke), Rylee Tafa
Coached by: Tracey Gardiner
  • Click to expand crew ⇨
C Final
SHGN strip SHGN
SHGN
Whanganui
Crew #1 SHGN
Coached by: Jodi Haskell
  • Click to expand crew ⇨
WLGC strip WLGC
WLGC
Wellington
Crew #1 WLGC
Coached by: Maya Williams & Will Fahey
  • Click to expand crew ⇨
STMW strip STMW
STMW
Wellington
Crew #1 STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Lucy Golding, Meg Thompson
  • Click to expand crew ⇨
STLN strip STLN
STLN
Auckland
Crew #2 STLN
Coached by: Mike Ruiterman & Gideon Lessing
  • Click to expand crew ⇨
HAMG strip HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Crew #1 HAMG
Coached by: Graham Smith & Leann Plummer
  • Click to expand crew ⇨
CARM strip CARM
CARM
Auckland
Crew #2 CARM
Coached by: Chris Brake
  • Click to expand crew ⇨
WNHS strip WNHS
WNHS
Whanganui
Crew #1 WNHS
Coached by: Alan Greer & Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
WTLG strip WTLG
WTLG
Auckland
Crew #1 WTLG
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
  • Click to expand crew ⇨
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.