Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Will Maling & Armin Svoboda
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell, Pat Davenport
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell, Pat Davenport
|
||||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry & Rob Ryan
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Geoff Perry & Rob Ryan
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Tom Anderson
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
||||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don MacDonald & Jock Mackintosh
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Jack Rixontaylor (stroke), Fintan Spencer, Lucas Carroll, Ethan Wildash-Chan + Roman Szulinski (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Brook Walker & Harry Beasley
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell, Pat Davenport
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Tom Anderson
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Geoff Perry & Rob Ryan
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry & Rob Ryan
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don MacDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Jack Rixontaylor (stroke), Fintan Spencer, Lucas Carroll, Ethan Wildash-Chan + Roman Szulinski (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Will Maling & Armin Svoboda
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell, Pat Davenport
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Brook Walker & Harry Beasley
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
Social