Day sheets: N.I.S.S.C.

These are the day sheets for the 2020 N.I. Secondary School Championships.

Saturday, 14th March 2020

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
X 12:05 1 B U17 1X
final
Race: CNPLB1SCOT1AOTE2ONSL2WENT1AOTE1PUKE1CAMP1
Y 12:10 1 B U17 1X
semi-final
Race: 1STPA21WNHS1STPA22GBHS2TRID1CAMB1AGSB1TAKA1
Z 12:15 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2TRGB2ONSL1GBHS1MACL1HAMB1TRGB1STPC1STLN1
A 12:20 3 B U15 2X
final
Race: CSCR: TAKA2
GLDW2
GLDW1NPLB1STPA1MTAL1SPTW2KGCA1TRGB1
B 12:25 3 B U15 2X
semi-final
Race: 1TEAW1SPTW1STPC1WHAK1SJHM1MACL1BTHC2ONSL1
C 12:30 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2ROTO1AGSB1SCR: HAUR2
WLCO2
TAKA1HAUR1WLCO1BTHC1STPC2
D 12:35 4 G U15 4X+
final
Race: CDIOC1HAMG1CAMB2IONA1ONSL1CAMB1WNCS2WEGC1
E 12:40 4 G U15 4X+
semi-final
Race: 1WHAK1STPC2TAKA1QMAR1PUKE1WNHS1GGHS1STPC1
F 12:45 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2STLN1WLGC1BARA1TAKA2WNCS1MACL1STMW1WNHS2
G 13:15 8 G U16 1X
final
Race: CJPCR1HAUR1WNCS1KGCA2SCR: KGCA1
WNHS2
HUAN1STRA1SCR: IONA1
TAUH1
H 13:20 8 G U16 1X
semi-final
Race: 1GGHS2TRID1STPC1CHIL1CAMB1TRGG1WNGC1PUKE1
I 13:25 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2WNHS1TAKA1OTUM1HAMG1TEKC1TEKC2MTMA1MACL1
J 13:30 9 B N18 2X
final
Race: CSJHM2STLN1AGSB1STPC1STLN2CULI1ROTO1CAMB1
K 13:35 9 B N18 2X
semi-final
Race: 1WTLB1SJHM1MACL1TAKA1WLCO1NPLB1NAPB1GBHS2
L 13:40 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2WHAK1TEAW1HUAN1ROSM1FRAN1TRGB1HUAN2GLDW1
M 13:45 20 G N18 2X
final
Race: CKRIS1KATI1POMP1HAMG1TRGG1MACL1ONSL1CARM2
N 13:50 20 G N18 2X
semi-final
Race: 1WHGG2NAPG1SPLH1BTHC2DIOC1BTHC1CULI1NPLG1
O 13:55 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2WHGG1CARM1WNCS1SHGN1SCOT1WNGC1SPLH2KGCA1
P 14:00 21 B U17 2X
final
Race: CSTLN2WTLB1SCOT1NAPB1WTLB2SPTW1AOTE1STKT1
Q 14:05 21 B U17 2X
semi-final
Race: 1JPCR1SJHM1CAMB1GBHS1TRGB1MACL1PUKE1GLDW1
R 14:10 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2STPC1WLCO1WNHS1STLN1ONSL1HOWI1NPLB1STPA21
S 14:15 22 G U17 1X
final
Race: CSTLN1KAPI1KATI1NGAR1TEKC1HAMG2CAMB2HTVH1
T 14:20 22 G U17 1X
semi-final
Race: 1PUKE1BTHC1ONEW1QMAR2CHIL1HAMG1ROSE1CAMB1SHGN1
U 14:25 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2IONA1BARA1SPLH1CARM1NAPG1WLGC1QMAR1MTMA1
V 14:30 27 G U16 4X+
final
Race: CSTKT1PUKE1SAMU1BARA1WTLG1HOWI1WTLG2DIOC2
W 14:35 27 G U16 4X+
semi-final
Race: 1ONSL1TAKA1WLGC1HAUR1CAMB1HLCR1MACL1WLGC2
X 14:40 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2QMAR1DIOC1SPLH1WNHS1AQUI1HAMG1STPC1GLDW1
Y 14:45 28 B U16 2X
final
Race: CTRGB2PUKE2WNHS1PUKE1STKT1MACL2STPA22BTHC2
Z 14:50 28 B U16 2X
semi-final
Race: 1SPTW1AGSB1ONEW1STLN1TRGB1STPA21SCR: WLCO1
HUAN1
SHAK2
A 14:55 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2KAPI1NAPB1TAKA1AQUI1STPC1GLDW1BTHC1TAKA2
B 15:00 29 G U18 1X
final
Race: CTEAW1NGTA1STLN1SAMU1NGAR1STLN2WNCS1NAPG1
C 15:05 29 G U18 1X
semi-final
Race: 1SPLH1TAUP1TRGG1ONEW1CARM1NPLG1MACL1WNHS1
D 15:10 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2NGTW1HAUR1IONA1WLGC1SHGH2TRGG2ROSE1PUKE1
E 15:15 30 B U18 1X
final
Race: CSTBN1ONSL1SJHM2GLDW1CULI2NAPB1WLCO1STKT1
F 15:20 30 B U18 1X
semi-final
Race: 1WENT1SPTS1SPTW1WNCS1WNCS2TRID1STPC1TRGB1
G 15:25 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2STPA22HAVE1TRGB2TAKA1SJHM1AQUI1CULI1SCOT1
H 15:30 31 G U15 2X
final
Race: CCAMB2GLDW2NPLG1SCOT1STPC1WHAK2JPCR2PUKE1
I 15:35 31 G U15 2X
semi-final
Race: 1TEKC1SHGH1TAKA2BARA1OTUM1OTUM2HLCR1MACL1
J 15:40 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2NAPG1GLDW1WHAK1WHIC1TAKA1IONA1WNHS1STKT1
K 15:45 32 B U15 4X+
final
Race: CSTPC2TAKA1SPTW1HAMB2HAMB1BTHC1AGSB2WLCO2
L 15:50 32 B U15 4X+
semi-final
Race: 1WTLB2AGSB1STPA1WLCO1SHAK1CAMB1KGCA2STPC1
M 15:55 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2WTLB1MACL1HLCR1HAUR1SJHM1GLDW1SHAK2STKT1
N 16:00 35 G N18 4X+
final
Race: CHAMG2SHGH2STLN1WNHS2STMW1WLHS1DIOC2STPC2
O 16:05 35 G N18 4X+
semi-final
Race: 1WKDS1HAMG1BTHC1WNCS1WHGG1SHGN1STKT1PUKE1
P 16:10 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2BARA1CARM1WEGC1SPLH1DIOC1STPC1QMAR1SHGH1
Q 16:20 40 B U18 2X
final
Race: CWLCO1GBHS1WLCO2STPA22SHAK1GLDW1HAMB2AGSB2
R 16:25 40 B U18 2X
semi-final
Race: 1MACL1CAMB1HAUR1TAKA1SJHM1TRGB1AQUI1HAMB1
S 16:30 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2AVDC1SPTW1STPC1WNCS1AGSB1CULI1STPA21STKT1
T 16:40 43 G U17 2X
final
Race: CHLCR1ONSL1GLDW2STKT1IONA1STCU1HAUR2DIOC1
U 16:45 43 G U17 2X
semi-final
Race: 1GLDW1CAMB1HOWI1QMAR1TRGG1BTHC1SHGH1STLN1
V 16:50 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2HTVH1MACL1HAMG1CHIL1OTUM1NAPG1SHGN1MTAL1
W 16:55 46 B N18 4X+
final
Race: CSTKT1KGCA1KAPI1STPC2PUKE1WNCS2NPLB1TRGB1
X 17:00 46 B N18 4X+
semi-final
Race: 1STLN1STPC1HAMB2GLDW1WLCO1WTLB1STPA1NAPB1
Y 17:05 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2AGSB1AGSB2HAMB1CULI1HUAN1MACL1SJHM1BTHC1
Z 17:10 47 G U16 2X
final
Race: CSAMU1WNCS1WHGG1QMAR2TAKA1HLCR1PUKE1HAMG1
A 17:15 47 G U16 2X
semi-final
Race: 1GLDW1WNHS1STPC1CAMB1AQUI1HAUR2ONSL1AQUI2
B 17:20 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2SAMU2SCR: WLGC1
MACL1
TEKC1HAUR1SPLH1TRGG1BARA1TAUH1
C 17:25 48 B U16 1X
final
Race: CWHAK1SPTW2STPA1WLCO2WTLB1BTHC2KAPI1MACL2
D 17:30 48 B U16 1X
semi-final
Race: 1TEAW1HUAN1KGCA2TAKA2STLN1HLCR1AQUI1STPA21
E 17:35 1-4->A Final; Rest->B FinalRace: 2CAMB1WHAK2ONEW1PUKE1KGCA1STPC1SJHS1SPTW1KAPI2

Sunday, 15th March 2020

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
A 07:55 1 B U17 1X
final
Race: BTAKA1WNHS1STPA21ONSL1CAMB1TRGB1TRGB2STLN1
B 08:00 Race: ATRID1GBHS2STPC1AGSB1GBHS1STPA22MACL1HAMB1
C 08:05 2 G U17 4+
final
Race: BQMAR2AOTE1GLDW1STKT1TRGG1MTAL1WTLG2DIOC2
D 08:10 Race: ASTPC1WKDS2WKDS1SHGH1DIOC1WTLG1WNCS1EGGS1
E 08:15 3 B U15 2X
final
Race: BSCR: BTHC2ONSL1STPC2MACL1ROTO1SPTW1TAKA1WLCO2
F 08:20 Race: ABTHC1WHAK1SJHM1HAUR1STPC1WLCO1AGSB1TEAW1
G 08:25 4 G U15 4X+
final
Race: BGGHS1STLN1STPC1STMW1STPC2WNHS2WHAK1BARA1
H 08:30 Race: AMACL1WLGC1TAKA2WNCS1TAKA1QMAR1WNHS1PUKE1
I 08:40 5 B U18 2-
final
Race: AAGSB2AGSB1HAMB2HAUR1WTLB1HAMB1SHAK1LIND1
J 08:45 6 G U18 2X
final
Race: BBARA2STKT1WTLG1TAKA1GGHS1SAMU1STLN2RSHA1
K 08:50 Race: AMACL1STPC2WNCS1AQUI1WLGC1STPC1STLN1BARA1
L 08:55 7 B U16 4X+
final
Race: BSCR: NAPB1
SCOT1
WTLB1AGSB1WTLB2MACL1WNHS1GLDW2PUKE1
M 09:00 Race: ASTPA21KGCA1STPC1TRGB1GLDW1WLCO1BTHC1TAKA1
N 09:05 8 G U16 1X
final
Race: BPUKE1TRID1TEKC2STPC1MACL1WNGC1TAKA1SCR: WNHS1
O 09:10 Race: AHAMG1MTMA1TRGG1CAMB1OTUM1TEKC1CHIL1GGHS2
P 09:15 9 B N18 2X
final
Race: BGLDW1WHAK1TEAW1TRGB1GBHS2WTLB1
Q 09:20 Race: AFRAN1SCR: TAKA1
NPLB1
MACL1HUAN1WLCO1HUAN2ROSM1SCR: NAPB1
SJHM1
R 09:30 10 G N18 8+
final
Race: AWKDS2WLGC1GLDW1EGGS1DIOC1WKDS1WTLG1STKT1
S 09:40 11 B U17 8+
final
Race: AMTAL1KGCA1SHAK1AGSB1HAMB1HAMB2WTLB1
T 09:45 12 G U17 4X+
final
Race: BSTKT1SHGN1TRGG2WNCS1MACL1GLDW1AOTE1SHGH1
U 09:50 Race: AWLGC1HOWI1CAMB1QMAR1STPC1TRGG1GGHS1WLGC2
V 10:00 13 B U15 8X+
final
Race: ASTPC1STPA1WTLB1AGSB1HAMB1SHAK1WLCO1CAMB1
W 10:10 14 G U15 4+
final
Race: AWNCS3MTAL1HOWI1QMAR1WTLG1OTUM1WKDS1STMW1
X 10:15 15 B U18 4X+
final
Race: BNPLB1CULI1ONSL1STKT1WLCO2GLDW1GLDW2GBHS1
Y 10:20 Race: ASTPA21WTLB1SJHM1CAMB1HAMB1TAKA1SPTW1WLCO1
Z 10:30 16 G U18 2-
final
Race: AAQUI1EGGS1SHGH1DIOC1WTLG1BARA1WKDS1MACL1
A 10:35 17 B U16 4+
final
Race: BPUKE1AGSB2GLDW1KAPI1KGCA1SCR: WNHS1
KGCA2
WLCO1WNCS1
B 10:40 Race: ASCR: NAPB1
SCOT1
STPC1WTLB1AGSB1MTAL1WTLB2ONSL1HOWI1
C 10:50 18 G U16 8+
final
Race: AWLGC1MTAL1WTLG1EGGS1DIOC1STPC1BARA1WNCS1
D 11:00 19 B N18 8+
final
Race: AONSL1MTAL1SPLH1KGCA1HAMB1AGSB1STPC1STKT1
E 11:05 20 G N18 2X
final
Race: BWNGC1KGCA1NAPG1CULI1SPLH2WHGG1WHGG2NPLG1
F 11:10 Race: ABTHC2BTHC1SHGN1DIOC1WNCS1SPLH1SCOT1CARM1
G 11:15 21 B U17 2X
final
Race: BSTPA21GLDW1JPCR1HOWI1SJHM1NPLB1STPC1PUKE1
H 11:20 Race: ACAMB1WLCO1TRGB1GBHS1ONSL1WNHS1MACL1STLN1
I 11:25 22 G U17 1X
final
Race: BWLGC1QMAR2MTMA1CAMB1QMAR1ROSE1BARA1SHGN1BTHC1
J 11:30 Race: AHAMG1PUKE1CARM1IONA1ONEW1CHIL1NAPG1SPLH1
K 11:40 23 G U15 8X+
final
Race: ASTKT1GLDW1DIOC1STPC1TAKA1WNHS1WEGC1WLGC1
L 11:50 24 B U15 8+
final
Race: AAGSB1ONSL1SPLH1WTLB1HAMB1SHAK1HAMB2MTAL1
M 12:00 25 B U18 4+
final
Race: AGBHS1STKT1WTLB1STPA21HAMB1SHAK1AGSB1LIND1
N 12:10 26 G U18 4+
final
Race: AGGHS1WKDS2WKDS1DIOC1BARA1EGGS1EGGS2SCR: TRGG1
BARA2
O 12:15 27 G U16 4X+
final
Race: BWLGC2ONSL1HLCR1SPLH1MACL1GLDW1QMAR1HAMG1
P 12:20 Race: ATAKA1STPC1CAMB1DIOC1HAUR1AQUI1WLGC1WNHS1
Q 12:25 28 B U16 2X
final
Race: BHUAN1SPTW1KAPI1STLN1STPA21TAKA2AQUI1
R 12:30 Race: AONEW1AGSB1TAKA1STPC1TRGB1SHAK2BTHC1SCR: NAPB1
GLDW1
S 12:35 29 G U18 1X
final
Race: BPUKE1NGTW1SPLH1IONA1TAUP1ROSE1CARM1MACL1
T 12:40 Race: ANPLG1ONEW1WNHS1WLGC1TRGG1SHGH2HAUR1TRGG2
U 12:45 30 B U18 1X
final
Race: BWENT1TRGB1SPTS1SCOT1TRID1STPA22CULI1HAVE1
V 12:50 Race: ASTPC1WNCS2SPTW1SJHM1WNCS1TAKA1AQUI1TRGB2
W 12:55 31 G U15 2X
final
Race: BMACL1NAPG1SHGH1TEKC1GLDW1IONA1HLCR1STKT1
X 13:00 Race: AOTUM2BARA1WNHS1TAKA1TAKA2OTUM1WHIC1WHAK1
Y 13:05 32 B U15 4X+
final
Race: BKGCA2WTLB2SHAK2GLDW1STKT1
Z 13:10 Race: AMACL1SJHM1HLCR1HAUR1AGSB1STPA1SCR: WLCO1
CAMB1
SCR: SHAK1
STPC1
A 13:20 33 G U17 8+
final
Race: AEGGS1BARA1WTLG1WKDS1STPC1WLGC1MTAL1
B 13:30 34 B U17 4+
final
Race: AKGCA1AGSB1STKT1HAMB1TRGB1SPLH1WTLB1LIND1
C 13:35 35 G N18 4X+
final
Race: BSHGH1STKT1BARA1QMAR1HAMG1PUKE1STPC1WKDS1
D 13:40 Race: ACARM1SPLH1WEGC1WNCS1DIOC1SHGN1WHGG1BTHC1
E 13:50 36 B N18 4+
final
Race: AHAMB2AGSB1AGSB2SPLH1HAMB1KGCA1NAPB1PUKE1
F 13:55 37 G U16 4+
final
Race: BBARA1WLGC1QMAR1MTAL1CAMB1WKDS2HLCR1SCR: WNHS1
SCR: MTAL2
NAPG1
G 14:00 Race: ATAKA2WNCS1TAKA1WKDS1EGGS1GLDW1DIOC1WTLG1
H 14:10 38 B U16 8+
final
Race: AKGCA2WTLB2WTLB1HAMB1AGSB1STPC1MTAL1KGCA1
I 14:20 38E G E U17 2-
final
Race: ABARA1WOOD1SHGH1WNCS1GGHS1STKT1HUAN1EGGS1
J 14:30 39E B E U17 2-
final
Race: AKGCA1HAMB1SPLH2SHAK1AGSB1SHAK2SPLH1STPA1
K 14:35 39 G U18 4X+
final
Race: BSTMW1TAKA1GGHS1NPLG1NAPG1STKT1IONA1QMAR2
L 14:40 Race: AQMAR1STPC1WTLG1WNCS1BARA1WLGC2WLGC1WNCS2
M 14:45 40 B U18 2X
final
Race: BSCR: AGSB1HAMB1TRGB1MACL1STPA21CULI1STKT1AQUI1
N 14:50 Race: AHAUR1SPTW1STPC1WNCS1SJHM1TAKA1CAMB1AVDC1
O 15:00 41 G U15 8+
final
Race: AMTAL1WNCS1DIOC1WTLG1WKDS1EGGS1WLGC1HOWI1
P 15:10 42 B U15 4+
final
Race: AHLCR1WTLB2MTAL1HAMB1HAUR1SHAK1WTLB1AGSB1
Q 15:15 43 G U17 2X
final
Race: BBTHC1MTAL1STLN1GLDW1MACL1SCR: NAPG1SHGH1HTVH1
R 15:20 Race: ASHGN1CAMB1QMAR1TRGG1CHIL1HAMG1OTUM1HOWI1
S 15:25 44 B U17 4X+
final
Race: BAOTE1HAMB2WLCO2STPC1WTLB1HOWI1STPA22MACL1
T 15:30 Race: AHAMB1CAMB1TRGB1STPA21WLCO1WNHS1GLDW1GBHS1
U 15:35 45 G N18 4+
final
Race: BQMAR2MTAL1SCOT1SCR: WLGC2
EGGS2
MTAL2QMAR1GLDW1ONSL1
V 15:40 Race: AIONA1SPLH1WKDS1SHGH1WTLG1STKT1PUKE1CARM1
W 15:45 46 B N18 4X+
final
Race: BMACL1BTHC1STPA1HAMB2AGSB1SJHM1GLDW1STLN1
X 15:50 Race: ASTPC1NAPB1WTLB1WLCO1HAMB1HUAN1CULI1AGSB2
Y 15:55 47 G U16 2X
final
Race: BGLDW1AQUI2SAMU2STPC1BARA1HAUR2MACL1TAUH1
Z 16:00 Race: AWNHS1ONSL1AQUI1CAMB1HAUR1TEKC1SPLH1TRGG1
A 16:05 48 B U16 1X
final
Race: BTEAW1AQUI1CAMB1HLCR1SCR: SJHS1KGCA2WHAK2SPTW1KAPI2
B 16:10 Race: APUKE1TAKA2HUAN1KGCA1STLN1ONEW1STPC1STPA21
C 16:20 49 G U18 8+
final
Race: ABARA1WTLG1WKDS1EGGS1WNCS1DIOC1
D 16:30 50 B U18 8+
final
Race: ATRGB1STKT1WTLB1HAMB1AGSB1AGSB2SHAK1
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.