Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2020 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 13th March 2020
Race 128 (X) @ 16:52: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Maxine Drabble & Craig Bocock
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Hayley Cornelius
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain
|
Race 129 (Y) @ 16:56: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WLHS
WLHS
Wellington |
Crew
#1
WLHS
Coached by: Lloyd Ward
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Kahu
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Abigail Hollins (stroke), Isabelle Barrett, Frederika Clements, Safra Wohlfarth + Tessa Guthrie (cox)
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns, Jarod Fleming
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Bridgitte Oleary (stroke), Charlotte Gillespie, Pip Bullock, Poppy Hobbs + Bella Stevenson-Watt (cox)
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jessica Hamlin & Katie Halliday
|
|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
Race 130 (Z) @ 17:00: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Robin Crooks
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Hayley Cornelius
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Robbie Holmes
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Peter Smith & Grader Howells
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Murray Kendrew & Alex Hyland
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay & Maria Markovich
|
Race 131 (A) @ 17:04: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Camille Dignadice
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Bronte Corke
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Mahina
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
|
Race 132 (B) @ 17:08: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Richmond
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Seth Peake
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Simon Lack & Michael Harrison
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Peter Smith & Grader Howells
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#2
WEGC
Coached by: Bronte Corke
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Jarod Fleming, Tony Burns
|
Race 133 (C) @ 17:12: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Gabrielle Peach
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Robin Crooks
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Oliver Fahey
Boat: St Marys
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Liam Avery & Nikki Cryer
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Camille Dignadice
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 14th March 2020
Race 232 (N) @ 16:00: C Final | ||
---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Jarod Fleming, Tony Burns
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Peter Smith & Grader Howells
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Oliver Fahey
Boat: St Marys
|
|
Entity
WLHS
WLHS
Wellington |
Crew
#1
WLHS
Coached by: Lloyd Ward
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Camille Dignadice
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Robin Crooks
|
Race 233 (O) @ 16:05: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Maxine Drabble & Craig Bocock
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Bridgitte Oleary (stroke), Charlotte Gillespie, Pip Bullock, Poppy Hobbs + Bella Stevenson-Watt (cox)
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Gabrielle Peach
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Robbie Holmes
|
Race 234 (P) @ 16:10: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
|
|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Bronte Corke
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Seth Peake
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Camille Dignadice
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Robin Crooks
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Hayley Cornelius
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns, Jarod Fleming
|
Sunday, 15th March 2020
Race 304 (C) @ 13:35: B Final | ||
---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns, Jarod Fleming
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Gabrielle Peach
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Hayley Cornelius
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Robbie Holmes
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Robin Crooks
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
Race 305 (D) @ 13:40: A Final | ||
---|---|---|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Seth Peake
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Bronte Corke
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Bridgitte Oleary (stroke), Charlotte Gillespie, Pip Bullock, Poppy Hobbs + Bella Stevenson-Watt (cox)
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Camille Dignadice
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Maxine Drabble & Craig Bocock
|
Social