Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Liam Kitchin & Tim Nelson
|
||||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Maxie Robb & Andrew Ede
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Jarod Fleming
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Ngatatau Tumango (stroke), Anna Bullock, Kaia Potaka-Osborne, Harriet Yorston + Bella Stevenson-Watt (cox)
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
|
||||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Gabrielle Peach
|
||||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Peter Craig
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Maxie Robb & Andrew Ede
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Maxie Robb & Andrew Ede
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Jarod Fleming
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Taryn Abel & Kim Dowden
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Joel Hicks & Bruce Tong
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Mahina
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Liam Kitchin & Tim Nelson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Kate Tidbury & Ashleigh Bright
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Gabrielle Peach
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling, Scott Pink
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Richmond
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Maxie Robb & Andrew Ede
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Brook Walker & William Fahey
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Ngatatau Tumango (stroke), Anna Bullock, Kaia Potaka-Osborne, Harriet Yorston + Bella Stevenson-Watt (cox)
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Social