Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mitchell Courtney & Mat Jensen
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Mark Dowty & Mel Dowty
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Zoe Sabonadiere & Caleb Meijer
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Rafe Stanford Meisl
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Duncan Grant
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester & Waldo Singleton
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Steven House
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
||||
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTO
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling, Scott Pink
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: Tupuola
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Thomas McCan & Sienna Norman
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Zoe Sabonadiere & Mackenzie Horwood-Verstappen
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: Moa
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sebastien Eggermont & Harrison Elliott
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Thomas McCan & Sienna Norman
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Rafe Stanford Meisl
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Duncan Grant
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester & Waldo Singleton
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Mark Dowty & Mel Dowty
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Zoe Sabonadiere & Caleb Meijer
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mitchell Courtney & Mat Jensen
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
|||
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTO
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling, Scott Pink
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Steven House
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Thomas McCan & Sienna Norman
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Zoe Sabonadiere & Mackenzie Horwood-Verstappen
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Mark Dowty & Mel Dowty
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Rafe Stanford Meisl
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mitchell Courtney & Mat Jensen
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Thomas McCan & Sienna Norman
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Zoe Sabonadiere & Caleb Meijer
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Duncan Grant
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sebastien Eggermont & Harrison Elliott
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Peter Simmons
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Anna Stanley
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Mark Dowty & Mel Dowty
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Zoe Sabonadiere & Mackenzie Horwood-Verstappen
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Joel Hicks & Bruce Tong
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
Coached by: Joel Hicks & Bruce Tong
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Thomas McCan & Sienna Norman
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester & Waldo Singleton
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: Moa
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Anna Stanley
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Kyle Coles
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Mark Dowty & Mel Dowty
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTO
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling, Scott Pink
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Steven House
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Tim Parker
|
Social