Gender
Class School Masters
Club (ability) intermediate
Club (other)
Boat and and
Seats

Tuesday, 19th February 2013

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 08:00 2 M Snr 4-
prelim
Race: 1 AKLC1 WNKC1 AKGC1 AWGC1 NSHC1 HWBC1 AVNC1
B 08:05 1 W Nov 4X+
heat
Race: 1 AWGC1 DUAC1 AVNC2 NELC1 WESC2 NOEC1
C 08:10 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 2 BLEC1 AVNC1 STAC2 CTYC1 PETC1 NSHC1
D 08:15     Race: 3 STAC1 WESC1 STAC3 HWBC1 AKLC1
E 08:20 3 W Prm 4X-
prelim
Race: 1 RPCW1 RPCC1 RPCA1
F 08:25 5 W Snr 4-
prelim
Race: 1 TGAC1 NSHC1 WELC1 HAMC1 AVNC2 AWGC1 WHOC1 AVNC1
G 08:30 4 M U22 8+
prelim
Race: 1 RPCA1 RPCW1 RPCC1
H 08:35 6 M Clb 8+
heat
Race: 1 AVNC1 WHOC1 BLEC1 XLCA1 XLWE1
I 08:40 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 HWBC1 HAMC1 CHCC1 WKOC1
J 08:45 7 W U22 8+
prelim
Race: 1 RPCW1 RPCS1 RPCC1
K 08:50 8 M Nov 4X+
heat
Race: 1 CTYC1 AVNC3 TGAC1 WTUC1 AVNC1 WESC1 AKLC1
L 08:55 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 AVNC2 WESC2 NSHC1 WREC1 TIMC1 PORC1 STAC1
M 09:00 10 M Prm 4X-
prelim
Race: 1 PICC1 RPCS1 RPCA1 RPCC1
N 09:05 9 W Clb 8+
prelim
Race: 1 AWGC1 WHOC1 PETC1 WELC1 TIMC1 NSHC1 AVNC1 STAC1
O 09:20 12 W U20 1X
heat
Race: 1 OTAC1 WREC1 RPCA1 RPCC2 RPCW4 WNKC1
P 09:25 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6->Repechage Race: 2 OAMC1 RPCS1 RPCS3 HKIC1 RPCW2
Q 09:30     Race: 3 RPCW1 RPCC1 AKLC1 RPCW3 RPCS2
R 09:35 13 M Nov 2X
heat
Race: 1 OAMC1 AVNC2 TAWC1 STAC2 TIMC1 AKLC2 PORC1 NSHC1
S 09:40 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage Race: 2 STAC4 WELC1 WREC1 TGAC1 WREC3 AVNC4 WELC2 WTUC1
T 09:45     Race: 3 WREC2 STAC1 NOEC1 AKLC3 AVNC1 STAC3 AVNC3
U 09:50 14 W Clb 4X-
heat
Race: 1 NSHC1 WHOC2 WHOC1 HWBC1 NSHC2 CURC1
V 09:55 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 XLWE1 AVNC1 WESC1 OTAC1 TGAC1 TIMC1
W 10:00 15 M U22 2-
prelim
Race: 1 RPCS1 RPCW2 RPCA1 RPCW1
X 10:05 16 M U20 1X
heat
Race: 1 RPCS1 OTAC2 SPCC1 RPCA3 OTAC3
Y 10:10 1,2,3->Semi-Final; 4,5->Repechage Race: 2 CURC1 OTAC1 RPCA1 RPCW1
Z 10:15     Race: 3 TIMC1 HWBC4 RPCA2 PICC1 HWBC1
A 10:20 17 W Nov 2X
heat
Race: 1 NOEC1 STAC2 DUAC1 AKLC1 STAC3 CTYC2 NSHC2 HWBC1
B 10:25 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage Race: 2 AVNC1 NELC1 AVNC2 CTYC1 STAC1 NOEC2 AKLC2
C 10:30     Race: 3 WESC1 AWGC1 HWBC2 NSHC1 BLEC2 BLEC1 NOEC4 NOEC3
D 10:35 18 M Clb 4X-
heat
Race: 1 WHOC2 PETC1 TGAC1 WHOC1 WKOC2 WKOC1 NELC1
E 10:40 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 XLBP1 NSHC1 CURC1 BLEC1 AWGC1 AVNC1 AKLC1
F 10:45 19 W U22 2-
prelim
Race: 1 RPCA1 RPCC1 RPCS1 RPCW1
G 10:50 20 M Opn 1X (L)
heat
Race: 1 RPCW1 RPCC3 RPCC1 RPCA1 RPCW3 AKGC1
H 10:55 1,2->Final; 3,4,5->Repechage Race: 2 RPCW2 SRVC1 BVRC1 WRAC1 RPCS1
I 11:00 21 W Prm 2-
prelim
Race: 1 RPCW1 RPCS1 RPCA1 RPCC1
J 11:05 22 M Prm 2-
heat
Race: 1 RPCW1 RPCC1 RPCS2 RPCS1
K 11:10 1->Final; 2,3,4->Repechage Race: 2 RPCW2 RPCC2 RPCA1
L 11:15 23 W Opn 1X (L)
heat
Race: 1 RPCW2 RPCA1 RPCW1 WELC1 HWBC1 RPCC1
M 11:20 1->Final; 2,3,4,5,6->Repechage Race: 2 OAMC1 RPCS2 OTAC1 RPCS1 AKLC3
N 11:30 24 M Snr 2-
heat
Race: 1 AKGC1 WKOC1 WHOC1 AKGC2 NSHC2 AVNC2 HWBC1 AVNC3
O 11:35 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 NSHC1 CTYC1 HAMC1 OGUC1 WHOC2 NELC1 AVNC1 PETC1
P 11:40 26 M U20 4-
prelim
Race: 1 AWGC1 RPCC1 RPCA1 RPCS1
Q 11:45 25 W Clb 2X
heat
Race: 1 WNKC1 PORC1 NSHC1 AVNC1 WESC1 CURC2 HKIC1 BPCC1
R 11:50 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage Race: 2 OGUC1 CURC1 HWBC2 WHOC1 TIMC1 TGAC1 OTAC1
S 11:55     Race: 3 AVNC2 WHOC2 AKLC1 WELC1 WRAC1 TGAC2 HWBC1
T 12:10 27 W Snr 2-
heat
Race: 1 WHOC1 HAMC1 WELC1 TGAC1
U 12:15 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 TIMC1 NSHC1 NSHC3 HKIC1 AKLC1
V 12:20 28 M Clb 1X
heat
Race: 1 OTAC3 AVNC2 WESC1 AKLC1 WKOC2 WREC1
W 12:25 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 AWGC1 AVNC1 NELC1 OTAC2 NOEC1
X 12:30     Race: 3 WKOC1 TGAC4 OTAC1 NELC3 WHOC3 CTYC1
Y 12:35     Race: 4 HKIC2 WHOC1 WESC2 WHOC2 HWBC1 HKIC1
Z 12:40     Race: 5 TGAC1 AKGC1 UTSC1 SPCC1 NELC2 TGAC3
A 12:45     Race: 6 TIMC1 BLEC1 HAMC1 TAWC1 TGAC2 WHOC4
B 12:50 29 W U20 4-
prelim
Race: 1 RPCS1 AVNC1 AWGC2 AWGC1
C 12:55 30 W U22 1X
heat
Race: 1 RPCS1 RPCW2 RPCA1 RPCW1 RPCC2
D 13:00 1,2->A Final; 3,4,5->Repechage Race: 2 WESC1 NELC1 RPCS2 RPCS3 RPCS4 RPCC1
E 13:05 31 M Prm 2X
prelim
Race: 1 RPCC1 RPCS1 RPCC2 RPCW1
F 13:10 32 W Prm 2X
prelim
Race: 1 RPCW1 RPCS1 RPCC1
G 13:15 33 M U22 1X
heat
Race: 1 HKIC2 WHOC1 RPCS1 RPCC2 WRAC2
H 13:20 1,2,3->Semi-Final; 4,5->Repechage Race: 2 RPCW4 RPCA2 RPCC3 RPCC1 RPCW2 RPCA3
I 13:25     Race: 3 RPCW5 RPCA1 HKIC1 RPCW1 RPCW3
J 13:30 34 W Nov 4+
heat
Race: 1 PETC1 AVNC1 NSHC1 STAC1 NOEC1 PETC2 STAC3
K 13:35 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WESC2 NELC1 WESC1 STAC2 HWBC1 AWGC1 HAMC1
L 13:40 36 M Opn 2- (L)
prelim
Race: 1 RPCW2 RPCW1
M 13:45 37 M Nov 4+
heat
Race: 1 WTUC2 STAC2 AVNC1 STAC3 CTYC1 WELC1 PORC1 AVNC4
N 13:50 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WESC1 STAC1 TIMC1 AVNC2 NSHC1 AVNC3 PORC2 WTUC1
13:55     Race: 3 OAMC1
P 14:00 35 M Snr 1X
heat
Race: 1 BPCC1 CTYC1 WESC1 OGUC1 WKOC1
Q 14:05 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 TAWC1 UTSC1 WESC2 WRAC1
R 14:10 38 W Snr 2X
heat
Race: 1 WHOC2 AKLC1 OGUC1 BPCC1 HKIC1
S 14:15 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 AVNC1 HWBC1 CURC1 AKLC2 WESC1 WHOC1
T 14:20 39 W Prm 4-
prelim
Race: 1 RPCS1 RPCA1 RPCS2
U 14:25 40 M Prm 4-
prelim
Race: 1 RPCS1 RPCW1 RPCC1 RPCW2 RPCA1
V 14:30 41 W Clb 4+
heat
Race: 1 WELC1 AWGC1 NSHC2 TIMC1 AVNC1 AWGC2
W 14:35 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WELC2 AWGC3 HAMC1 NSHC1 AVNC2
X 14:55 42 M U20 2X
prelim
Race: 1 CURC1 RPCC1 WTUC1 RPCA2 RPCA1
Y 15:00 44 W Snr 1X
heat
Race: 1 WELC1 HWBC1 AKLC2 UNWC1 AKLC1 WNKC1
Z 15:05 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 AKGC1 PORC1 WESC1 NELC1 WREC1
A 15:10 48 M Nov 8+
prelim
Race: 1 AVNC1 STAC1 XLWE1 PORC1 AVNC2 WESC1 WTUC1
B 15:15 45 W U20 2-
heat
Race: 1 RPCW1 TIMC1 AVNC1 AWGC1
C 15:20 1->Final; 2,3,4->Repechage Race: 2 RPCS1 AKLC1 RPCA1 AWGC2
D 15:25 46 M Clb 4+
heat
Race: 1 AWGC1 BLEC1 NELC1 WNKC1 NSHC1 AKLC1 HWBC1
E 15:30 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 HAMC1 AVNC1 HAMC2 PETC1 NSHC2 WKOC1 CHCC1
F 15:35 52 M Prm 1X
heat
Race: 1 RPCS1 SRVC1 RPCS2 WESC1 HWBC1
G 15:40 1,2,3->Semi-Final; 4,5->Repechage Race: 2 RPCC1 RPCC2 RPCA2 RPCC3
H 15:45     Race: 3 RPCA1 AWGC1 RPCW1 RPCW2
I 15:50 53 W Snr 4X-
prelim
Race: 1 WHOC1 BPCC1 HWBC1 AVNC1 NSHC1
J 15:55 54 W U20 2X
prelim
Race: 1 RPCC2 OTAC1 RPCW1 RPCC1 RPCW2 WRAC1
K 16:00 50 M Snr 2X
heat
Race: 1 PICC1 NELC1 WELC1 OGUC1 WRAC1 AVNC2 WKOC1
L 16:05 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 AKGC1 BPCC1 DUAC1 ROTC1 CURC1 WHOC1 HKIC1
M 16:10 49 M U20 2-
heat
Race: 1 RPCS1 RPCA1 HWBC1
N 16:15 1->Final; 2,3,4->Repechage Race: 2 NOEC1 RPCC1 RPCA2 AKLC1
O 16:20 55 W Nov 8+
heat
Race: 1 NOEC1 STAC1 CTYC1 NSHC1 HWBC1
P 16:25 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 HAMC1 XCOM1 PETC1 AVNC1 WESC1
Q 16:35 56 W Prm 1X
heat
Race: 1 RPCS3 WESC1 RPCW1 RPCA1
R 16:40 1->Final; 2,3,4->Repechage Race: 2 RPCW3 PAEC1 RPCW2 RPCS1
S 16:45 58 M Opn 2X (L)
prelim
Race: 1 RPCW1 RPCW2 RPCC1 XCOM1 OGUC1 AKGC1
T 16:50 57 M U22 4X-
prelim
Race: 1 RPCC1 RPCS1 RPCW1 RPCA1
U 16:55 60 M Snr 4X-
prelim
Race: 1 XLBP1 PICC1 XLCA1 AVNC1 PETC1 AKLC1 AWGC1
V 17:00 61 W Clb 1X
heat
Race: 1 TGAC2 WNKC1 UNWC1 NSHC1 AKLC1 NELC1 ASHC1 OTAC1
W 17:05 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage Race: 2 AVNC1 OTAC4 OGUC1 AKGC1 WELC1 AVNC2 HWBC2 TGAC1
X 17:10     Race: 3 PORC1 OTAC2 WREC1 OGUC2 WESC1 AVNC3 HWBC1 HKIC1
Z 17:20 62 M Clb 2X
heat
Race: 1 PORC1 HKIC1 AVNC2 WESC1 NELC2 CURC2 BLEC2
A 17:25 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 2 BLEC1 AVNC1 BPCC1 CTYC1 NELC1 WELC1
B 17:30     Race: 3 WKOC1 DUAC1 WHOC1 WKOC2 NOEC1 OTAC1 CURC1
C 17:35 63 W Opn 2X (L)
prelim
Race: 1 RPCW1 RPCC1 PORC1
D 17:40 64 W U22 4X-
prelim
Race: 1 RPCA1 RPCC1 RPCW1 RPCS1
E 17:45 65 W Snr 8+
prelim
Race: 1 NSHC1 AWGC1 WHOC1 AVNC1 WELC1
F 18:05 70 M Prm 8+
prelim
Race: 1 RPCC1 RPCA1 RPCW1 RPCS1
G 18:10 69 W Prm 8+
prelim
Race: 1 RPCC1 RPCS1 RPCW1
H 18:15 68 M Snr 8+
prelim
Race: 1 AKLC1 NSHC1 CHCC1 XCOM1 AVNC1 HWBC1 AKGC1 HAMC1

Wednesday, 20th February 2013

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 08:00 8 M Nov 4X+
repechage
Race: 1 WESC2 AVNC1 CTYC1 TIMC1 PORC1 AKLC1
B 08:05 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 STAC1 NSHC1 WREC1 TGAC1 AVNC3
C 08:45 1 W Nov 4X+
repechage
Race: 1 NSHC1 STAC3 AVNC2 STAC2 WESC2
D 08:50 6 M Clb 8+
repechage
Race: 1 XLWE1 WKOC1 WHOC1 AVNC1 CHCC1 HAMC1 XLCA1
E 09:00 12 W U20 1X
repechage
Race: 1 WREC1 RPCC1 RPCS1 RPCW4 HKIC1
F 09:05 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 OAMC1 RPCS2 RPCC2 WNKC1
G 09:25 14 W Clb 4X-
repechage
Race: 1 WHOC2 NSHC2 WHOC1 TGAC1 XLWE1
H 09:30 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WESC1 TIMC1 AVNC1 NSHC1 CURC1
I 09:35 13 M Nov 2X
repechage
Race: 1 PORC1 WELC1 AVNC1 AVNC2 AKLC3 WELC2
J 09:40 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 TAWC1 NSHC1 WTUC1 AVNC3 STAC4
K 09:45 16 M U20 1X
repechage
Race: 1 RPCA2 OTAC1 SPCC1 HWBC1 OTAC3
L 09:50 17 W Nov 2X
repechage
Race: 1 NOEC4 NOEC2 BLEC1 NSHC2 CTYC2
M 09:55 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 BLEC2 STAC2 AVNC2 NOEC3 STAC1 STAC3
N 10:00 18 M Clb 4X-
repechage
Race: 1 TGAC1 WKOC1 WHOC1 NSHC1 AWGC1 CURC1
O 10:05 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 AKLC1 AVNC1 BLEC1 NELC1 WHOC2 WKOC2
P 10:10 20 M Opn 1X (L)
repechage
Race: 1 RPCC3 RPCC1 RPCW2 RPCS1 AKGC1
10:40 22 M Prm 2-
repechage
Race: 1 RPCW1 RPCS2 RPCC2 RPCC1
S 10:45 23 W Opn 1X (L)
repechage
Race: 1 WELC1 HWBC1 RPCW1 RPCS2 OAMC1
T 10:50 1,2->Final; Rest->Eliminated Race: 2 AKLC3 OTAC1 RPCA1 RPCW2
U 10:55 24 M Snr 2-
repechage
Race: 1 WKOC1 WHOC1 AVNC3 AVNC2 AVNC1 NELC1 PETC1
V 11:00 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WHOC2 OGUC1 HAMC1 HWBC1 AKGC2 NSHC2
W 11:05 25 W Clb 2X
repechage
Race: 2 AVNC2 OTAC1 NSHC1 TGAC1
X 11:14 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 1 WELC1 CURC1 WRAC1 CURC2 WESC1
Y 11:15 27 W Snr 2-
repechage
Race: 1 AKLC1 NSHC3 TGAC1 HAMC1 TIMC1 HKIC1 WELC1
Z 11:20 28 M Clb 1X
repechage
Race: 1 OTAC3 HWBC1 WHOC4 NELC2 WHOC3
A 11:25 1->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 HAMC1 AWGC1 NELC3 WHOC2 WKOC1 AKLC1 SPCC1
B 11:30     Race: 3 WESC2 AVNC2 OTAC2 NOEC1 TAWC1
C 11:35     Race: 4 TGAC3 TGAC2 WKOC2 TGAC1 WHOC1 TGAC4
D 11:40 30 W U22 1X
repechage
Race: 1 RPCW2 RPCS4 NELC1 RPCA1 RPCS3 RPCC2
F 11:50 33 M U22 1X
repechage
Race: 1 RPCW4 RPCW5 RPCC2 RPCC3
H 12:00 34 W Nov 4+
repechage
Race: 1 NOEC1 STAC1 PETC1 HWBC1 WESC1 WESC2
I 12:05 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 NELC1 STAC2 HAMC1 NSHC1 PETC2 STAC3
J 12:10 35 M Snr 1X
repechage
Race: 1 OGUC1 CTYC1 WKOC1 UTSC1 WESC1 TAWC1 WESC2
K 12:25 38 W Snr 2X
repechage
Race: 1 OGUC1 BPCC1 WESC1 HWBC1
L 12:30 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 CURC1 AKLC2 WHOC1 WHOC2 AKLC1
M 12:50 41 W Clb 4+
repechage
Race: 1 AWGC2 WELC1 TIMC1 WELC2 AWGC3
N 12:55 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 HAMC1 AVNC2 NSHC2 AWGC1
O 13:15 44 W Snr 1X
repechage
Race: 1 AKLC1 WELC1 AKLC2 PORC1 AKGC1
P 13:20 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WREC1 NELC1 UNWC1 WNKC1
Q 13:35 45 W U20 2-
repechage
Race: 1 AWGC2 AKLC1 RPCA1 RPCW1 TIMC1 AWGC1
R 13:40 46 M Clb 4+
repechage
Race: 1 AWGC1 AKLC1 BLEC1 AVNC1 WKOC1 NSHC2
S 13:45 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 HAMC1 CHCC1 HAMC2 WNKC1 HWBC1 NELC1
T 13:50 49 M U20 2-
repechage
Race: 1 NOEC1 AKLC1 RPCA2 RPCA1 HWBC1
U 13:55 50 M Snr 2X
repechage
Race: 1 NELC1 WKOC1 AVNC2 BPCC1 AKGC1 DUAC1
V 14:00 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 HKIC1 WHOC1 CURC1 WRAC1 OGUC1 WELC1
X 14:05 52 M Prm 1X
repechage
Race: 1 RPCW2 HWBC1 RPCA2 WESC1
X 14:20 55 W Nov 8+
repechage
Race: 1 WESC1 NOEC1 HAMC1 STAC1 PETC1 HWBC1 XCOM1 NSHC1
Z 14:25 56 W Prm 1X
repechage
Race: 1 RPCW3 PAEC1 RPCW2 RPCW1 RPCS3
Z 14:30 61 W Clb 1X
repechage
Race: 1 TGAC2 OTAC4 UNWC1 OGUC2 HKIC1 AKGC1
A 14:35 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 ASHC1 OTAC1 HWBC2 WREC1 AVNC2 AVNC3
D 14:50 62 M Clb 2X
repechage
Race: 1 WESC1 NOEC1 CURC2 NELC1 WKOC1 CTYC1 BLEC2 WKOC2
E 14:55 37 M Nov 4+
repechage
Race: 1 AVNC4 STAC3 WTUC2 AVNC1 WESC1 TIMC1 AVNC2
F 15:00 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 PORC2 NSHC1 STAC1 AVNC3 PORC1 STAC2 CTYC1

Thursday, 21st February 2013

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 08:00 16 M U20 1X
semi-final
Race: 1 RPCA2 RPCA1 PICC1 RPCS1 TIMC1 SPCC1
B 08:05 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 OTAC2 HWBC4 CURC1 RPCA3 RPCW1 OTAC1
C 08:10 12 W U20 1X
semi-final
Race: 1 RPCW4 RPCW3 OTAC1 RPCW2 RPCS2 WNKC1
D 08:15 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 RPCC2 RPCA1 RPCW1 RPCS3 RPCC1 RPCS1
E 08:20 1 W Nov 4X+
semi-final
Race: 1 AVNC2 NELC1 PETC1 WESC1 AWGC1 STAC1 CTYC1 WESC2
F 08:25 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 STAC2 HWBC1 BLEC1 AVNC1 AKLC1 DUAC1 NOEC1 NSHC1
G 08:35 52 M Prm 1X
semi-final
Race: 1 RPCW1 RPCC2 RPCA1 RPCS1 SRVC1 RPCW2
H 08:40 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 HWBC1 AWGC1 RPCS2 RPCC1 RPCC3 WESC1
I 08:50 13 M Nov 2X
semi-final
Race: 1 AVNC2 STAC3 AVNC4 NOEC1 AKLC2 WREC3 NSHC1 PORC1
J 09:00 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 WTUC1 STAC2 TIMC1 WREC1 WREC2 TGAC1 STAC1 AVNC1
K 09:05 25 W Clb 2X
semi-final
Race: 1 CURC1 AKLC1 TIMC1 AVNC1 HWBC1 WNKC1 WHOC1 TGAC1
L 09:10 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 OTAC1 WHOC2 TGAC2 HWBC2 PORC1 OGUC1 BPCC1 WRAC1
M 09:15 28 M Clb 1X
semi-final
Race: 2 TGAC1 WESC1 HKIC1 AVNC1 TIMC1 UTSC1 OTAC1 WHOC2
N 09:20 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 1 HWBC1 NELC1 AKGC1 CTYC1 WREC1 BLEC1 HKIC2 OTAC2
O 10:00 17 W Nov 2X
semi-final
Race: 1 BLEC1 NOEC1 AKLC2 AWGC1 HWBC1 NSHC1 NELC1 STAC1
P 10:05 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 NOEC3 WESC1 HWBC2 CTYC1 AVNC1 AKLC1 NOEC2 NSHC2
Q 10:10 33 M U22 1X
semi-final
Race: 1 RPCW1 RPCA3 RPCA1 WRAC2 RPCS1 RPCW4
R 10:15 Race: 2 RPCC2 RPCW3 WHOC1 RPCC1 RPCA2 RPCW5
S 10:20 61 W Clb 1X
semi-final
Race: 1 OGUC2 WNKC1 WELC1 NSHC1 WESC1 HWBC1 TGAC1 OTAC1
T 10:25 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 HWBC2 NELC1 AKLC1 AVNC1 PORC1 OGUC1 OTAC2 OTAC4
U 10:30 62 M Clb 2X
semi-final
Race: 1 WKOC1 PORC1 WELC1 HKIC1 DUAC1 OTAC1 AVNC1 BLEC2
V 10:35 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 NELC1 AVNC2 WHOC1 BLEC1 NELC2 BPCC1 CURC1 CURC2
W 12:55 1 W Nov 4X+
final
Race: B WESC2 CTYC1 PETC1 AVNC2 BLEC1 HWBC1 STAC2 NSHC1
X 13:00 Race: A NELC1 STAC1 WESC1 AWGC1 AVNC1 AKLC1 DUAC1 NOEC1
Y 13:15 2 M Snr 4-
final
Race: A AWGC1 AKGC1 HWBC1 NSHC1 AKLC1 AVNC1 WNKC1
Z 13:30 3 W Prm 4X-
final
Race: A RPCW1 RPCC1
A 13:45 4 M U22 8+
final
Race: A RPCC1 RPCW1 RPCA1
B 14:00 5 W Snr 4-
final
Race: A HAMC1 WELC1 WHOC1 AVNC2 AVNC1 NSHC1 TGAC1 AWGC1
C 14:15 6 M Clb 8+
final
Race: A XLCA1 HAMC1 XLWE1 HWBC1 BLEC1 CHCC1 AVNC1 WHOC1
D 14:30 7 W U22 8+
final
Race: A RPCW1 RPCC1 RPCS1
E 14:45 8 M Nov 4X+
final
Race: A PORC1 TGAC1 WREC1 WESC1 AVNC2 AKLC1 TIMC1 NSHC1
F 15:00 9 W Clb 8+
final
Race: A WELC1 AWGC1 NSHC1 TIMC1 AVNC1 WHOC1 PETC1 STAC1
G 15:15 10 M Prm 4X-
final
Race: A PICC1 RPCS1 RPCC1 RPCA1

Friday, 22nd February 2013

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 08:00 59 M/W Opn 1X (P) (1000m)
prelim
Race: 1 WESC1 HWBC1
B 08:10 12 W U20 1X
final
Race: B RPCS1 RPCC2 RPCW4 RPCA1 RPCS2 WNKC1
C 08:15 Race: A RPCW3 RPCW2 OTAC1 RPCW1 RPCS3 RPCC1
D 08:20 13 M Nov 2X
final
Race: B PORC1 NSHC1 STAC1 WTUC1 STAC3 AVNC2 AVNC1 STAC2
E 08:30 Race: A AKLC2 TIMC1 TGAC1 NOEC1 WREC1 WREC3 AVNC4 WREC2
F 08:45 14 W Clb 4X-
final
Race: A AVNC1 XLWE1 NSHC1 HWBC1 OTAC1 WHOC1 TIMC1 TGAC1
G 09:00 15 M U22 2-
final
Race: A RPCW1 RPCS1 RPCW2 RPCA1
H 09:05 16 M U20 1X
final
Race: B SPCC1 RPCA2 TIMC1 RPCA3 OTAC2 OTAC3
I 09:15 Race: A OTAC1 RPCW1 CURC1 RPCS1 RPCA1 PICC1
J 09:20 17 W Nov 2X
final
Race: B STAC1 NSHC2 NOEC3 NOEC1 AVNC1 BLEC1 NELC1 NOEC2
K 09:30 Race: A WESC1 HWBC2 HWBC1 AWGC1 CTYC1 AKLC1 AKLC2 NSHC1
L 09:45 18 M Clb 4X-
final
Race: A AVNC1 WHOC1 BLEC1 XLBP1 PETC1 NSHC1 NELC1 AWGC1
M 10:00 19 W U22 2-
final
Race: A RPCS1 RPCC1 RPCA1 RPCW1
N 10:15 20 M Opn 1X (L)
final
Race: A RPCC1 RPCW1 RPCA1 SRVC1 BVRC1 RPCW2
O 10:30 21 W Prm 2-
final
Race: A RPCC1 RPCS1 RPCA1 RPCW1
P 10:45 22 M Prm 2-
final
Race: A RPCC1 RPCC2 RPCS1 RPCA1 RPCS2 RPCW1
Q 11:00 23 W Opn 1X (L)
final
Race: A RPCS2 OTAC1 RPCS1 RPCC1 RPCW1 RPCA1
R 11:15 24 M Snr 2-
final
Race: A HWBC1 OGUC1 AVNC1 AKGC1 NSHC1 HAMC1 WHOC1 AVNC2
S 11:20 25 W Clb 2X
final
Race: B BPCC1 AKLC1 TGAC2 CURC1 TGAC1 WRAC1 WNKC1
T 11:30 Race: A WHOC2 TIMC1 WHOC1 HWBC2 HWBC1 OGUC1 OTAC1 AVNC1
U 11:45 26 M U20 4-
final
Race: A RPCA1 RPCS1 RPCC1
V 12:00 27 W Snr 2-
final
Race: A HAMC1 NSHC3 TIMC1 NSHC1 WHOC1 HKIC1 AKLC1 WELC1
W 12:05 28 M Clb 1X
final
Race: B TGAC1 WESC1 HKIC2 HWBC1 WHOC2 UTSC1 AKGC1 OTAC2
X 12:15 Race: A BLEC1 AVNC1 NELC1 TIMC1 CTYC1 HKIC1 WREC1 OTAC1
Y 12:30 29 W U20 4-
final
Race: A AWGC1 RPCS1 AVNC1 AWGC2
Z 12:34 67 M U19 2X
heat
Race: 1 CURC2 NELC1 HWBC2 WHOC2 TGAC1
A 12:38 1,2->A Final Race: 2 AVNC3 AVNC1 BLEC1 WTUC1
B 12:42     Race: 3 PORC1 CURC1 WHOC1 HWBC1
C 12:46     Race: 4 WTMC1 BLEC2 NOEC1 AVNC2
D 12:50 30 W U22 1X
final
Race: B NELC1 RPCC2 RPCA1 RPCS4
E 13:00 Race: A RPCW2 RPCC1 RPCS2 RPCW1 RPCS1 RPCS3
F 13:15 31 M Prm 2X
final
Race: A RPCC2 RPCC1 RPCS1 RPCW1
G 13:30 32 W Prm 2X
final
Race: A RPCC1 RPCW1 RPCS1
H 13:35 33 M U22 1X
final
Race: B WRAC2 RPCS1 RPCC2 RPCW4 WHOC1
I 13:45 Race: A RPCW1 RPCA3 RPCA2 RPCA1 RPCC1 RPCW3
J 14:00 34 W Nov 4+
final
Race: A HWBC1 NSHC1 PETC1 AVNC1 AWGC1 HAMC1 STAC1 PETC2
K 14:04 47 W U19 2X
heat
Race: 1 TIMC2 NSHC1 WHOC2 AVNC2 TGAC2
L 14:08 1,2->A Final Race: 2 WHOC3 OTAC1 WRAC1 OAMC1
M 14:12     Race: 3 WESC1 TIMC1 CURC1 WHOC1
N 14:16     Race: 4 PORC1 HAMC1 TGAC1 AVNC3
O 14:30 35 M Snr 1X
final
Race: A WESC2 WKOC1 CTYC1 BPCC1 WRAC1 WESC1 UTSC1 OGUC1
P 14:45 36 M Opn 2- (L)
final
Race: A RPCW2 RPCW1
Q 15:00 37 M Nov 4+
final
Race: A STAC3 PORC1 AVNC1 WTUC1 WELC1 AVNC3 TIMC1 STAC2
R 15:15 38 W Snr 2X
final
Race: A WHOC2 WESC1 WHOC1 HKIC1 AVNC1 HWBC1 AKLC2 BPCC1
S 15:30 39 W Prm 4-
final
Race: A RPCS2 RPCS1 RPCA1
T 15:45 40 M Prm 4-
final
Race: A RPCW2 RPCA1 RPCW1 RPCS1 RPCC1

Saturday, 23rd February 2013

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 08:00 41 W Clb 4+
final
Race: A AWGC3 AVNC2 AWGC1 NSHC1 AVNC1 AWGC2 TIMC1 NSHC2
B 08:15 42 M U20 2X
final
Race: A WTUC1 RPCA1 RPCC1 CURC1 RPCA2
C 08:30 43 M Prm 4+
final
Race: A WELC1 WRAC1 WKOC1 NSHC1
D 08:45 44 W Snr 1X
final
Race: A NELC1 UNWC1 WNKC1 HWBC1 WESC1 AKLC1 AKLC2 WELC1
E 09:00 45 W U20 2-
final
Race: A TIMC1 RPCA1 RPCS1 AVNC1 RPCW1 AKLC1
F 09:15 46 M Clb 4+
final
Race: A AWGC1 HAMC2 AKLC1 PETC1 NSHC1 WNKC1 BLEC1 HWBC1
G 09:30 47 W U19 2X
final
Race: A TIMC1 TIMC2 TGAC1 WHOC2 OAMC1 WESC1 OTAC1 AVNC3
H 09:45 48 M Nov 8+
final
Race: A AVNC1 WESC1 STAC1 WTUC1 AVNC2 PORC1 XLWE1
I 10:00 49 M U20 2-
final
Race: A HWBC1 RPCA1 RPCS1 RPCC1 RPCA2 AKLC1
J 10:15 50 M Snr 2X
final
Race: A HKIC1 CURC1 WRAC1 ROTC1 PICC1 AKGC1 BPCC1 WHOC1
K 10:30 51 M U19 4+
final
Race: A WNKC1 BLEC1 AWGC1 CHCC1
L 10:35 52 M Prm 1X
final
Race: B RPCW2 RPCW1 AWGC1 SRVC1 WESC1 HWBC1
M 10:45 Race: A RPCA1 RPCC2 RPCC1 RPCS1 RPCS2 RPCC3
N 11:00 53 W Snr 4X-
final
Race: A NSHC1 WHOC1 AVNC1 HWBC1 BPCC1
O 11:15 54 W U20 2X
final
Race: A OTAC1 RPCC2 RPCW1 RPCC1 RPCW2 WRAC1
P 11:30 55 W Nov 8+
final
Race: A NOEC1 HWBC1 PETC1 CTYC1 AVNC1 STAC1 WESC1 HAMC1
Q 11:45 56 W Prm 1X
final
Race: A RPCS3 RPCW1 RPCS1 RPCA1 RPCW2 RPCW3
R 12:00 57 M U22 4X-
final
Race: A RPCW1 RPCS1 RPCA1 RPCC1
S 12:15 58 M Opn 2X (L)
final
Race: A OGUC1 XCOM1 RPCC1 RPCW1 RPCW2 AKGC1
T 12:30 59 M/W Opn 1X (P) (1000m)
final
Race: A WESC1
T   71 Mx Opn 4+ (P) (1000m)
final
Race: A HWBC1
U 12:45 60 M Snr 4X-
final
Race: A XLCA1 AKLC1 AVNC1 PICC1 XLBP1 PETC1 AWGC1
V 12:50 61 W Clb 1X
final
Race: B OTAC4 OTAC1 TGAC1 WNKC1 OGUC1 OTAC2 HWBC2 OGUC2
W 13:15 Race: A NELC1 PORC1 NSHC1 AVNC1 HWBC1 AKLC1 WELC1 WESC1
X 13:30 62 M Clb 2X
final
Race: B BLEC2 AVNC2 CURC1 BPCC1 AVNC1 WKOC1 PORC1 CURC2
Y 13:45 Race: A OTAC1 WELC1 NELC1 HKIC1 BLEC1 DUAC1 NELC2 WHOC1
Z 14:00 63 W Opn 2X (L)
final
Race: A PORC1 RPCC1 RPCW1
A 14:15 64 W U22 4X-
final
Race: A RPCS1 RPCW1 RPCA1
B 14:30 65 W Snr 8+
final
Race: A AWGC1 NSHC1 AVNC1 WHOC1 WELC1
C 14:45 66 W U19 4+
final
Race: A AVNC1 CTYC1 AKLC1 TIMC1 AWGC1 NSHC1 TGAC1
D 15:00 67 M U19 2X
final
Race: A AVNC1 HWBC1 NELC1 CURC1 WTMC1 BLEC1 AVNC2 HWBC2
E 15:15 68 M Snr 8+
final
Race: A XCOM1 AKGC1 AVNC1 AKLC1 HWBC1 CHCC1 NSHC1 HAMC1
F 15:30 69 W Prm 8+
final
Race: A RPCW1 RPCS1 RPCC1
G 15:45 70 M Prm 8+
final
Race: A RPCC1 RPCA1 RPCS1
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.