Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2013 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 19th February 2013
Race A @ 08:00: Event 2, Prelim 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
Race D @ 08:15: Event 1, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
|
Race K @ 08:50: Event 8, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes & Grant Lindsay
|
Race Q @ 09:30: Event 12, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon & Nick Bixley
|
Race T @ 09:45: Event 13, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Grant Lindsay & Julian Foulkes
|
Race A @ 10:20: Event 17, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
|
Race B @ 10:25: Event 17, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
|
Race E @ 10:40: Event 18, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Bruce Lodder & Maddie Palmer
|
Race M @ 11:20: Event 23, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
|
Race S @ 11:55: Event 25, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Mike Smyth
|
Race U @ 12:15: Event 27, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
Race V @ 12:20: Event 28, Heat 1 | ||
---|---|---|
Event
28
M Clb 1X
Sponsored by: Frank & Lee Hocken
| ||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
Race R @ 14:10: Event 38, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Mike Smyth
|
Race S @ 14:15: Event 38, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
Race Y @ 15:00: Event 44, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon & Nick Bixley
|
Race C @ 15:20: Event 45, Heat 2 | ||
---|---|---|
Event
45
W U20 2-
Sponsored by: Ruataniwha Upholstery
| ||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
Race D @ 15:25: Event 46, Heat 1 | ||
---|---|---|
Event
46
M Clb 4+
Sponsored by: John & Lyn Bishop
| ||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
Race N @ 16:15: Event 49, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
Race U @ 16:55: Event 60, Prelim 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Bruce Lodder & Maddie Palmer
|
Race V @ 17:00: Event 61, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon & Nick Bixley
|
Race H @ 18:15: Event 68, Prelim 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Anthony Allen (stroke), Richard Power, Oliver George, Joshua Earl, Jaeden Waldron-Lemon, Oliver Aitchison, Max Lowndes, Tim McMaster + Olivia Bollen (cox)
Coached by: Nick Bixley
|
Social