Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2013 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 19th February 2013
Race B @ 08:05: Event 1, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Paulina Moller-Andreewitch (stroke), Amelia Moller-Andreewitcher, Audsley Jones, Rita Beamer + Maxine Chappell (cox)
Coached by: Tony Burns
|
Race K @ 13:35: Event 34, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Paulina Moller-Andreewitch (stroke), Amelia Moller-Andreewitcher, Audsley Jones, Rita Beamer + Maxine Chappell (cox)
Coached by: Tony Burns
|
Race P @ 16:25: Event 55, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Lucy Bennington (stroke), Jennifer Andrews, Charlotte Unasa, Olivia Young, Paulina Moller-Andreewitch, Amelia Moller-Andreewitcher, Audsley Jones, Rita Beamer + Maxine Chappell (cox)
Coached by: Tony Burns
|
Wednesday, 20th February 2013
Race C @ 08:45: Event 1, Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Paulina Moller-Andreewitch (stroke), Amelia Moller-Andreewitcher, Audsley Jones, Rita Beamer + Maxine Chappell (cox)
Coached by: Tony Burns
|
Race H @ 12:00: Event 34, Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Paulina Moller-Andreewitch (stroke), Amelia Moller-Andreewitcher, Audsley Jones, Rita Beamer + Maxine Chappell (cox)
Coached by: Tony Burns
|
Race X @ 14:20: Event 55, Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Lucy Bennington (stroke), Jennifer Andrews, Charlotte Unasa, Olivia Young, Paulina Moller-Andreewitch, Amelia Moller-Andreewitcher, Audsley Jones, Rita Beamer + Maxine Chappell (cox)
Coached by: Tony Burns
|
Thursday, 21st February 2013
Race E @ 08:20: Event 1, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Paulina Moller-Andreewitch (stroke), Amelia Moller-Andreewitcher, Audsley Jones, Rita Beamer + Maxine Chappell (cox)
Coached by: Tony Burns
|
Race W @ 12:55: Event 1, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Paulina Moller-Andreewitch (stroke), Amelia Moller-Andreewitcher, Audsley Jones, Rita Beamer + Maxine Chappell (cox)
Coached by: Tony Burns
|
Friday, 22nd February 2013
This Friday day sheet (for Maxine Chappell) is empty.
Saturday, 23rd February 2013
Race P @ 11:30: Event 55, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Lucy Bennington (stroke), Jennifer Andrews, Charlotte Unasa, Olivia Young, Paulina Moller-Andreewitch, Amelia Moller-Andreewitcher, Audsley Jones, Rita Beamer + Maxine Chappell (cox)
Coached by: Tony Burns
|
Social