Gender
Class School Masters
Club (ability) intermediate
Club (other)
Boat and and
Seats

Tuesday, 17th February 2015

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
A 07:30 10 M Nov 4X+
heat
Race: 1 STAC2 BLEC1 OAMC1 AWG*1 PORC1 STAC1
B 07:35 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 AKLC1 AVNC2 NSHC1 TIMC1 AVNC1 WELC1
C 07:40 1 M U20 1X
heat
Race: 1 RPCS2 CLIC1 TIMC1 OAMC1 RPCS3 RPCC2
D 07:45 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 2 RPCW3 RPCS1 RPCW4 RPCC3 COMC1 RPCA1
E 07:50     Race: 3 RPCC1 RPCW2 RPCW1 RPCA2 RPCW5
F 07:55 2 M Snr 4-
heat
Race: 1 NSHC1 CURC1 NELC1 CTYC1 PET*1 PORC1 AVNC1 WKOC1
G 08:05 4 W U20 1X
heat
Race: 1 RPCA1 RPCW2 RPCC1 PETC1 RPCW4 WHOC1
H 08:10 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 2 RPCW3 CLIC2 CLIC1 RPCW1 AVNC1 RPCS2
I 08:15     Race: 3 RPCA3 RPCS1 OAMC1 RPCC2 WESC1 RPCS3
J 08:20 3 W Nov 4X+
heat
Race: 1 WELC2 NSHC2 PET*2 NSHC1 WKOC1 HWBC2
K 08:25 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WELC1 PETC1 HWBC1 AVNC1 CTYC1
L 08:30 5 W Snr 4-
heat
Race: 1 NSHC1 TGAC1 ROT*1 INVC1 HAMC1 AVNC1 NELC1
M   6 W Prm 4X-
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
N 08:35 7 M U22 2-
heat
Race: 1 RPCW2 RPCS1 RPCW1 RPCC1 RPCS2
O 08:40 12 M Prm 4X-
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
P 09:05 13 M Clb 2-
heat
Race: 3 WESC2 PORC1 WELC1 BLEC1 AWGC1
Q 09:15 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 1 HWBC1 WKOC1 NSHC1 ROTC1 AVNC3 WTUC1 STAC2
R 09:20     Race: 2 NOEC1 WHOC1 AKLC1 STAC1 WESC1 AVNC2 WTUC2
S 09:25 14 M Nov 2X
heat
Race: 1 TIMC1 PORC2 AVNC2 CTYC1 BLEC1 STAC1 OAMC2
T 09:30 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage Race: 2 BLEC2 AWGC1 NSHC1 HWBC1 PORC1 CLIC1 AVNC1
U 09:35     Race: 3 NSHC2 HWBC2 OAMC1 WELC1 AKLC2 AKLC1 TIMC2
V 09:40 15 W Clb 4X-
heat
Race: 1 WESC1 HWBC1 WHOC1 STAC2 TIMC1 HAMC1
W 09:45 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 2 NSHC1 WHOC2 AWG*1 OAMC1 PORC1 HAMC2
X 09:50     Race: 3 AWG*2 INVC1 STAC1 CTYC1 AKLC1 NOEC1
Y 10:00 16 M U22 1X
heat
Race: 1 RPCA1 RPCC1 RPCW2 RPCA2 RPCS1 RPCW1 RPCW3 RPCC2
Z 10:05 17 W Nov 2X
heat
Race: 1 AVNC1 PETC2 HWBC3 AVNC2 HWBC2 CTYC1 NSHC2
A 10:10 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 HWBC1 WELC2 NSHC1 WESC1 PETC1 WELC1
B 10:15 18 W U22 1X
heat
Race: 1 NSHC1 RPCW2 TAWC1 RPCW1 RPCW3
C 10:25 19 M Prm 1X (L)
heat
Race: 1 ROTC1 RPCA2 RPCS2 RPCW1 NSHC1
D 10:30 1,2->A Final; 3,4,5->Repechage Race: 2 RPCW3 RPCA1 RPCS1 RPCW2 RPCC1
E 10:35 20 W Snr 2-
heat
Race: 1 TGAC1 AVNC1 WRAC1 NELC1 WESC1 HAMC1 WELC1 NELC2
F 10:45 21 W Prm 1X (L)
heat
Race: 1 RPCS2 RPCC4 RPCS3 RPCS1 WESC1
G 10:50 1,2->A Final; 3,4,5->Repechage Race: 2 RPCW2 RPCC3 RPCC2 RPCW1 RPCC1
H 11:05 24 W Clb 2X
heat
Race: 1 WELC1 HAMC2 TIMC1 WHOC2 STAC1 WESC2 CTYC1 WKOC1
I 11:10 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 PORC2 AKLC1 OGUC1 CURC1 WHOC1 AKLC2 AWGC2 PETC1
J 11:15     Race: 3 ASHC1 AVNC1 HAMC3 AWGC1 TPOC1 CLIC2 WNKC1 PORC1
K 11:20     Race: 4 AVNC2 NELC1 TIMC2 HAMC1 NSHC1 WESC1 CLIC1 CTYC2
L 11:25     Race: 5 - - CANCELLED - -
M 11:30 25 W Prm 2-
heat
Race: 1 RPCC1 WRAC1 NELC1 RPCS2 RPCS1 RPCA1
N 11:35 26 M Prm 2-
heat
Race: 1 RPCC1 RPCA1 RPCS1 RPCW1
O 11:45 27 M Clb 1X
heat
Race: 1 CURC1 TIMC1 INVC1 WHOC1 AVNC2 STAC3 CTYC3
P 11:50 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 NSHC1 MERC1 CLIC1 WHAC1 AVNC4 AVNC1 WHOC2 NOEC1
Q 11:55     Race: 3 CURC2 WESC2 COMC1 STAC1 WNKC2 STAC4 WHAC2 CTYC1
R 12:00     Race: 4 WESC1 PETC1 OAMC1 CTYC2 STAC2 WNKC1 AWGC2 TGAC1
S 12:05 30 M Prm 2X
heat
Race: 1 RPCA1 RPCC1 RPCS1
T 12:45 31 W Prm 2X
heat
Race: 1 RPCC1 RPCS1 RPCW1
U 12:50 32 M U22 4X-
heat
Race: 1 RPCC1 RPCW1 RPCC2 TIMC1
V 12:55 33 W Clb 2-
heat
Race: 1 NELC1 WELC1 AVNC1 NSHC1 HAMC1 PORC1 WELC2
W 13:00 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 STAC1 WHOC1 AWGC1 OGUC1 PETC1 WESC1 WKOC1
X 13:05 34 W Nov 4+
heat
Race: 1 NSHC1 PET*2 WELC1 HWBC1 CTYC1
Y 13:10 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 HWBC2 PETC1 WKOC1 AVNC1
Z 13:15 35 M Snr 1X
heat
Race: 1 AVNC1 AWGC1 CURC1 WKOC1 WESC1 WHAC1
A 13:45 37 M Nov 4+
heat
Race: 1 BLEC1 STAC2 PORC1 WESC1 BLEC2 HWBC2
B 13:50 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 2 HWBC1 STAC1 NSHC1 POR*2 WESC2 TIMC1
C 13:55     Race: 3 AVNC1 AVNC2 OAMC1 AKLC1 WELC1
D 14:00 39 M Clb 4X-
heat
Race: 1 WELC1 AVNC1 TGA*1 NSHC1 WELC2 CTYC1
E 14:05 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 2 WKOC1 STAC1 TIMC1 ROTC1 MER*1 INVC1
F 14:10     Race: 3 NOEC1 WHOC1 WTUC1 BLEC1 WHAC1 AWG*1
G 14:15 38 W Snr 2X
heat
Race: 1 WHOC1 WHOC2 TGAC2 NELC1 AKLC2 AKLC1
H 14:20 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 CLIC1 AVNC1 NELC2 NSHC1 TGAC1 OGUC1
I 14:25 40 W Prm 4-
heat
Race: 1 RPCC1 RPCA1 RPCS1
J 14:30 41 M Prm 4-
heat
Race: 1 WRAC1 RPCS1 RPCC1 RPCW1 RPCA1
K 14:55 43 W Clb 4+
heat
Race: 1 PETC1 AWGC2 STAC1 AVNC1 NSHC2 HAMC1
L 15:00 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 INVC1 WESC1 AWGC1 PORC1 NSHC1 WHOC1
M 15:05 44 M Snr 2X
heat
Race: 1 WNKC1 NSHC2 WKOC2 HWBC1 AWGC1
N 15:15 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 WKOC1 PETC1 STAC1 NSHC1
O 15:45 46 W Snr 1X
heat
Race: 1 TAWC1 AKLC1 AKLC2 TGAC1 WELC1 AVNC1
P 15:50 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WHOC1 AVNC2 ROTC1 NELC1 WELC2 WHOC2
Q 16:15 49 M Clb 4+
heat
Race: 1 AWGC1 AVNC2 AWGC2 WESC1 WHOC1 PET*1
R 16:20 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 AVNC3 NSHC1 PORC2 WELC1 PORC1 WTUC1 BLEC1
S 16:35 53 M U20 2X
heat
Race: 1 RPCW1 RPCW2 RPCC1 TIMC1 STAC1
T 16:40 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 RPCA1 NELC1 RPCS1 RPCC2 TIMC2
U 16:45 55 M Prm 1X
heat
Race: 1 RPCS3 RPCC1 RPCS4 RPCS1 RPCS2 RPCA2
V 16:50 1->A Final; 2,3,4,5,6->Repechage Race: 2 RPCA1 RPCC2 WESC1 RPCA3 RPCC4
W 16:55 60 W Prm 1X
heat
Race: 1 RPCS5 RPCS1 RPCS2 RPCC1
X 17:00 1->Final; 2,3,4->Repechage Race: 2 RPCW1 RPCS3 RPCW2 RPCA1
Y 17:05 58 W Nov 8+
heat
Race: 1 HWBC1 NSHC1 WTUC1 PET*1 WELC1
Z 17:10 61 M Clb 2X
heat
Race: 1 HWBC1 STAC2 NSHC1 ROTC1 WKOC1 MERC2 WESC1
A 17:15 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7->Repechage Race: 2 NELC1 AWGC2 CURC1 WNKC1 AVNC2 CLIC1 WHAC1
B 17:20     Race: 3 AVNC4 WELC2 WTUC1 WKOC2 STAC1 CTYC2 NOEC2
C 17:25     Race: 4 INVC1 AKLC1 WELC1 WHOC1 NOEC1 MERC1 CTYC1
D 17:30     Race: 5 WHAC2 AVNC3 TIMC2 TIMC1 AVNC1 COMC1
E 17:35 66 W Clb 1X
heat
Race: 1 AVNC3 TIMC2 CURC1 CURC2 WKOC1 HAMC1 WESC1
F 17:40 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7->Repechage Race: 2 WNKC1 NOEC3 CLIC2 CLIC1 ASHC2 TAWC1 WNKC2
G 17:45     Race: 3 AVNC2 WELC1 WKOC2 CTYC2 AKLC1 ASHC1 NOEC1
H 17:50     Race: 4 OGUC1 TIMC1 CTYC1 TPOC1 NOEC2 OGUC2
I 17:55     Race: 5 TIMC3 AWGC1 OAMC1 WELC2 WESC2 AVNC1
J 18:00     Race: 6 - - CANCELLED - -

Wednesday, 18th February 2015

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
A 07:30 10 M Nov 4X+
repechage
Race: 1 STAC2 PORC1 OAMC1 WELC1 TIMC1
B 07:35 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 AVNC2 AKLC1 NSHC1 BLEC1 STAC1
C 07:40 33 W Clb 2-
repechage
Race: 1 NELC1 WELC1 NSHC1 AWGC1 PETC1 STAC1
D 07:45 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WHOC1 WESC1 WKOC1 HAMC1 PORC1 WELC2
E 07:50 27 M Clb 1X
repechage
Race: 1 STAC4 INVC1 COMC1 AVNC2 TIMC1 PETC1 WHOC2
F 07:55 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 CTYC2 CLIC1 OAMC1 MERC1 CTYC1 STAC3 WESC2
G 08:00     Race: 3 CURC2 CURC1 WNKC2 AWGC2 NOEC1 WNKC1
H 08:05     Race: 4 TGAC1 NSHC1 STAC2 AVNC1 WHAC2 CTYC3
I 08:25 46 W Snr 1X
repechage
Race: 1 AKLC2 WHOC2 TGAC1 AVNC1
J 08:30 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WELC2 WELC1 AKLC1 ROTC1 AVNC2
K 08:40 1 M U20 1X
repechage
Race: 1 RPCA1 OAMC1 RPCA2 COMC1 TIMC1
L 08:45 4 W U20 1X
repechage
Race: 1 WESC1 RPCW4 AVNC1 RPCS3 CLIC2 PETC1
M 08:50 65 M/W Opn 1X (P)
heat
Race: 1 WESC1
N 09:05 9 W U22 2-
heat
Race: 1 RPCA1 RPCS1
O 09:10 3 W Nov 4X+
repechage
Race: 1 WELC2 HWBC2 WKOC1 HWBC1 PETC1
P 09:15 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 CTYC1 AVNC1 NSHC2 PET*2
Q 09:20 15 W Clb 4X-
repechage
Race: 1 STAC2 PORC1 INVC1 WHOC1 CTYC1 HAMC2
R 09:25 13 M Clb 2-
repechage
Race: 1 STAC2 HWBC1 PORC1 WKOC1 WTUC2 NOEC1 WESC1
S 09:35 19 M Prm 1X (L)
repechage
Race: 1 ROTC1 RPCW2 RPCW3 RPCA2 NSHC1 RPCC1
T 09:40 21 W Prm 1X (L)
repechage
Race: 1 RPCS3 RPCC4 RPCW1 WESC1 RPCC3 RPCW2
U 09:45 14 M Nov 2X
repechage
Race: 1 STAC1 PORC1 TIMC2 BLEC1 AKLC2
V 09:50 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 OAMC1 HWBC1 PORC2 BLEC2
W 09:55 69 W Prm 8+
heat
Race: 1 RPCC1 RPCW1 RPCS1
X 10:15 11 W Clb 8+
heat
Race: 1 NSHC1 PORC1 STAC1 HAMC1 AWG*1 WHOC1
Y 10:40 22 M Snr 2-
heat
Race: 1 AKLC1 NSHC1 CURC1 NSHC2 NELC1 CTYC1 PETC1
Z 10:50 8 M Clb 8+
heat
Race: 1 AVNC2 HWBC1 AWGC1 BLEC1 AVNC1 WTUC1 TGA*1 WELC1
A 10:55 28 W U22 4-
heat
Race: 1 RPCA1 RPCS1
B 11:00 17 W Nov 2X
repechage
Race: 1 WESC1 HWBC2 AVNC2 HWBC1 PETC1
C 11:05 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 HWBC3 WELC2 WELC1 AVNC1 CTYC1 PETC2
D 11:30 24 W Clb 2X
repechage
Race: 1 HAMC3 WESC2 WNKC1 TIMC1 CURC1 NSHC1 PORC2
E 11:35 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 NELC1 AWGC2 TIMC2 AKLC1 ASHC1 WKOC1 PORC1
F 11:40     Race: 3 HAMC2 CLIC2 WELC1 AVNC1 CLIC1 AKLC2 WHOC2
G 11:45     Race: 4 WHOC1 CTYC2 PETC1 AVNC2 CTYC1 TPOC1 WESC1
H 11:50 23 M U22 4-
heat
Race: 1 RPCA1 RPCS1 RPCW1
I 12:00 29 M Prm 2- (L)
heat
Race: 1 TGAC1 RPCS1 NSHC1
J 12:05 37 M Nov 4+
repechage
Race: 1 BLEC2 NSHC1 OAMC1 PORC1 POR*2
K 12:35 38 W Snr 2X
repechage
Race: 1 TGAC2 WHOC2 NELC1 NSHC1 CLIC1
L 12:40 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 NELC2 OGUC1 TGAC1 WHOC1 AKLC2
M 12:45 39 M Clb 4X-
repechage
Race: 1 WELC2 TGA*1 MER*1 WTUC1 TIMC1 NOEC1
N 12:50 44 M Snr 2X
repechage
Race: 1 - - CANCELLED - -
O 12:55 45 W Prm 2X (L)
heat
Race: 1 RPCC1 RPCC2 RPCS1
P 13:00 36 W U22 4X-
heat
Race: 1 RPCW1 RPCC1 RPCA1
Q 13:10 43 W Clb 4+
repechage
Race: 1 AWGC2 STAC1 HAMC1 INVC1 WHOC1
R 13:15 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 PORC1 NSHC1 AWGC1 AVNC1 NSHC2
S 13:20 53 M U20 2X
repechage
Race: 1 - - CANCELLED - -
T 13:35 50 M Prm 2X (L)
heat
Race: 1 NSHC1 TGAC1 OTAC1 RPCS2
U 14:05 48 W U20 2X
heat
Race: 1 OGUC1 RPCC1 RPCW1 RPCW2 RPCA1
V 14:10 52 M Nov 8+
heat
Race: 1 WESC1 BLEC1 POR*1 AVNC1 WEL*1 HWBC1 STAC1 AVNC2
W 14:15 49 M Clb 4+
repechage
Race: 1 AVNC2 WHOC1 PET*1 AVNC3 NSHC1 PORC2
X 14:20 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 PORC1 WELC1 WTUC1 WESC1 AWGC2
Y 14:25 55 M Prm 1X
repechage
Race: 1 RPCA2 RPCS3 RPCS1 RPCA3 WESC1
Z 14:30 1,2->A Final; 3,4,5->B Final Race: 2 RPCC4 RPCC2 RPCS2 RPCS4
A 14:35 56 W Snr 4X-
heat
Race: 1 PORC1 AKLC2 NELC1 STAC1 NSHC1 WHOC1 INVC1 AKLC1
B 14:40 57 M U22 2X
heat
Race: 1 RPCS1 RPCC1 RPCA1 RPCW1
C 14:45 59 W U20 2-
heat
Race: 1 RPCC2 RPCC1 RPCS1
D 14:55 63 W U22 2X
heat
Race: 1 RPCW2 RPCA1 RPCW1
E 15:05 34 W Nov 4+
repechage
Race: 1 PET*2 NSHC1 PETC1 WKOC1 WELC1 CTYC1 HWBC2
F 15:10 60 W Prm 1X
repechage
Race: 1 RPCA1 RPCS3 RPCC1 RPCW2 RPCS1 RPCS5
G 15:15 62 M Snr 4X-
heat
Race: 1 AWG*1 CURC1 NSHC1 WKOC1 INVC1
H 15:20 64 M U20 2-
heat
Race: 1 RPCA1 RPCS1 NELC1 RPCW1 RPCW2
I 15:25 61 M Clb 2X
repechage
Race: 1 AWGC2 COMC1 WKOC1 NELC1 CURC1 WKOC2 STAC2 CLIC1
J 15:30 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 CTYC1 AVNC2 TIMC1 WELC1 WELC2 ROTC1 NOEC2
K 15:35     Race: 3 NOEC1 INVC1 AKLC1 TIMC2 NSHC1 CTYC2 AVNC3 MERC2
L 15:45 67 W Snr 8+
heat
Race: 1 TGA*1 NSHC1 NEL*1 AKLC1 WHOC1 AWG*1
M 15:50 66 W Clb 1X
repechage
Race: 1 ASHC2 WELC2 CTYC2 WKOC1 NOEC3 NOEC2 CURC2
N 15:55 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 AKLC1 HAMC1 TIMC3 NOEC1 OGUC2 WNKC2 WKOC2
O 16:00     Race: 3 WESC2 AVNC2 CLIC2 OAMC1 TIMC2 CTYC1 TPOC1 AVNC3
P 16:10 71 M Snr 8+
heat
Race: 1 AWG*1 AVNC1 HWBC1 BLEC1 NSHC1 WTU*1 WKOC1 NEL*1

Thursday, 19th February 2015

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
A 08:00 15 W Clb 4X-
semi-final
Race: 2 CTYC1 WESC1 STAC1 OAMC1 HAMC1 NSHC1 AWG*2 PORC1
B 08:05 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 1 INVC1 NOEC1 AWG*1 HWBC1 AKLC1 TIMC1 WHOC2 WHOC1
C 08:10 61 M Clb 2X
semi-final
Race: 1 ROTC1 WNKC1 WTUC1 AVNC1 HWBC1 WHOC1 STAC2 WKOC1
D 08:20 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 NSHC1 WHAC2 WESC1 MERC1 WHAC1 STAC1 WELC1 INVC1
E 08:25 1 M U20 1X
semi-final
Race: 1 RPCA2 RPCW2 RPCS1 RPCW1 RPCS2 RPCS3 RPCW4 COMC1
F 08:30 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 RPCA1 CLIC1 RPCC1 RPCC3 RPCC2 RPCW3 RPCW5 OAMC1
G 08:45 4 W U20 1X
semi-final
Race: 1 RPCW4 RPCA3 RPCW3 RPCS1 RPCW2 RPCC1 CLIC1 AVNC1
H 08:50 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 RPCS3 WHOC1 RPCA1 RPCW1 RPCC2 RPCS2 OAMC1 WESC1
I 09:10 14 M Nov 2X
semi-final
Race: 1 BLEC1 CTYC1 AVNC1 AVNC2 AKLC1 WELC1 NSHC1 HWBC1
J 09:15 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 OAMC1 NSHC2 HWBC2 AWGC1 OAMC2 CLIC1 TIMC1 TIMC2
K 09:40 24 W Clb 2X
semi-final
Race: 1 PETC1 WELC1 AVNC2 AWGC1 STAC1 AKLC1 TIMC1 ASHC1
L 09:45 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 WESC2 CTYC1 CURC1 HAMC1 OGUC1 CLIC1 WKOC1 AVNC1
M 09:50 27 M Clb 1X
semi-final
Race: 1 WHAC2 WNKC2 CTYC1 WHOC1 STAC1 AVNC1 AVNC2 OAMC1
N 09:55 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 WNKC1 CLIC1 AWGC2 WHAC1 WESC1 COMC1 STAC2 TIMC1
O 10:30 72 M Prm 8+
heat
Race: 1 RPCC1 RPCS1 RPCW1 RPCA1
P 10:50 13 M Clb 2-
semi-final
Race: 1 WKOC1 AVNC3 STAC1 BLEC1 ROTC1 WELC1 AKLC1 STAC2
Q 10:55 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 WESC1 AWGC1 WTUC1 WHOC1 WESC2 AVNC2 NSHC1 WTUC2
R 11:20 37 M Nov 4+
semi-final
Race: 1 OAMC1 AKLC1 TIMC1 HWBC2 WELC1 BLEC1 STAC1 POR*2
S 11:25 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 BLEC2 AVNC2 WESC1 HWBC1 AVNC1 WESC2 STAC2 PORC1
T 11:40 66 W Clb 1X
semi-final
Race: 1 NOEC1 WNKC1 AVNC1 ASHC1 WESC1 TIMC1 CURC2 NOEC3
U 11:45 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 HAMC1 CURC1 AWGC1 OGUC1 CLIC1 WELC1 OAMC1 CTYC1
V 11:50 39 M Clb 4X-
semi-final
Race: 2 TGA*1 CTYC1 WHAC1 WKOC1 NSHC1 ROTC1 AWG*1 TIMC1
W 11:55 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 1 WTUC1 AVNC1 STAC1 WELC1 BLEC1 WHOC1 INVC1 MER*1
A 13:10 1 M U20 1X
final
Race: B CLIC1 RPCA2 RPCA1 RPCW4 RPCW3 RPCS3 OAMC1 COMC1
B 13:15 Race: A RPCS2 RPCW5 RPCW2 RPCW1 RPCC1 RPCC3 RPCS1 RPCC2
C 13:30 2 M Snr 4-
final
Race: A PET*1 CTYC1 NELC1 CURC1 NSHC1 WKOC1 AVNC1 PORC1
D 13:45 3 W Nov 4X+
final
Race: A CTYC1 NSHC2 HWBC1 NSHC1 WELC1 AVNC1 WKOC1 PETC1
E 13:55 4 W U20 1X
final
Race: B WESC1 RPCS3 OAMC1 RPCW4 WHOC1 RPCA3 CLIC1 AVNC1
F 14:00 Race: A RPCW3 RPCC1 RPCS1 RPCW2 RPCW1 RPCC2 RPCA1 RPCS2
G 14:15 5 W Snr 4-
final
Race: A INVC1 ROT*1 TGAC1 AVNC1 NELC1 NSHC1 HAMC1
H 14:30 6 W Prm 4X-
final
Race: A RPCW1 RPCW2
I 14:45 7 M U22 2-
final
Race: A RPCC1 RPCS2 RPCW1 RPCW2 RPCS1
J 15:00 8 M Clb 8+
final
Race: A AVNC1 TGA*1 AWGC1 BLEC1 HWBC1 AVNC2 WELC1 WTUC1
K 15:15 9 W U22 2-
final
Race: A RPCS1 RPCA1
L 15:30 10 M Nov 4X+
final
Race: A TIMC1 WELC1 OAMC1 AVNC1 AWG*1 NSHC1 AKLC1 BLEC1
M 15:45 11 W Clb 8+
final
Race: A HAMC1 AWG*1 NSHC1 STAC1 WHOC1 PORC1
N 16:00 12 M Prm 4X-
final
Race: A RPCC1 RPCC1 RPCC1

Friday, 20th February 2015

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
A 07:55 13 M Clb 2-
final
Race: B STAC2 WELC1 WESC2 WTUC2 AKLC1 STAC1 AVNC2 AWGC1
B 08:00 Race: A BLEC1 WKOC1 AVNC3 WTUC1 ROTC1 WHOC1 NSHC1 WESC1
C 08:10 14 M Nov 2X
final
Race: B TIMC2 TIMC1 NSHC2 OAMC1 NSHC1 WELC1 BLEC1 HWBC1
D 08:15 Race: A HWBC2 CTYC1 AVNC1 AKLC1 AWGC1 OAMC2 CLIC1 AVNC2
E 08:25 15 W Clb 4X-
final
Race: B WHOC2 PORC1 NSHC1 AWG*2 NOEC1 INVC1 WHOC1
F 08:30 Race: A TIMC1 OAMC1 AKLC1 HAMC1 HWBC1 STAC1 AWG*1 CTYC1
G 08:45 16 M U22 1X
final
Race: A RPCC1 RPCA1 RPCW1 RPCS1 RPCW2 RPCC2 RPCW3 RPCA2
H 09:00 17 W Nov 2X
final
Race: A PETC1 AVNC2 WELC1 NSHC2 NSHC1 HWBC1 AVNC1 HWBC3
I 09:15 18 W U22 1X
final
Race: A NSHC1 RPCW3 RPCW1 RPCW2 TAWC1
J 09:25 19 M Prm 1X (L)
final
Race: B NSHC1 RPCC1 RPCA2
K 09:30 Race: A RPCW2 RPCS2 RPCW1 RPCA1 RPCS1 RPCW3
L 10:00 20 W Snr 2-
final
Race: A WESC1 NELC2 NELC1 WRAC1 TGAC1 WELC1 HAMC1
M 10:10 54 M U19 4+
heat
Race: 1 NOEC2 INVC1 WTUC1 BLEC1 AVNC1 PORC2
N 10:15 1,2->A Final + 4 Next Fastest Crews Race: 2 NOEC1 AWGC1 CTYC1 PORC1 AVNC2
O 10:20 21 W Prm 1X (L)
final
Race: B RPCW2 RPCS3 RPCC4 WESC1
P 10:30 Race: A RPCW1 RPCS2 RPCS1 RPCC1 RPCC2 RPCC3
Q 10:45 22 M Snr 2-
final
Race: A CTYC1 PETC1 NSHC1 CURC1 NELC1 NSHC2 AKLC1
R 11:00 23 M U22 4-
final
Race: A RPCS1 RPCA1 RPCW1
S 11:05 24 W Clb 2X
final
Race: B WESC2 AVNC1 CTYC1 WKOC1 PETC1 TIMC1 ASHC1 WELC1
T 11:15 Race: A AKLC1 HAMC1 CURC1 AVNC2 OGUC1 AWGC1 STAC1 CLIC1
U 11:30 25 W Prm 2-
final
Race: A WRAC1 RPCA1 RPCS1 RPCS2 RPCC1
V 11:45 26 M Prm 2-
final
Race: A RPCA1 RPCS1 RPCC1 RPCW1
W 11:50 27 M Clb 1X
final
Race: B WNKC1 TIMC1 AVNC2 COMC1 CTYC1 STAC2 WHAC2 OAMC1
X 12:00 Race: A CLIC1 AVNC1 WESC1 WHOC1 WHAC1 STAC1 AWGC2 WNKC2
Y 12:15 28 W U22 4-
final
Race: A RPCS1 RPCA1
Z 12:20 70 M U19 2X
heat
Race: 1 NOEC2 NELC1 INVC1 TIMC1 STAC1 CTYC3 MERC1 WTUC1
A 12:25 1,2->A Final + 2 Next Fastest Crews Race: 2 WELC1 NOEC3 CTYC1 AVNC2 OTAC1 PORC1 CLIC1
B 12:30     Race: 3 CTYC2 NOEC1 WHAC1 OAMC1 WHAC2 TIMC2 AVNC1
C 12:45 29 M Prm 2- (L)
final
Race: A TGAC1 RPCS1 NSHC1
D 13:00 30 M Prm 2X
final
Race: A RPCA1 RPCC1 RPCS1
E 13:15 31 W Prm 2X
final
Race: A RPCC1 RPCS1 RPCW1
F 13:30 32 M U22 4X-
final
Race: A RPCW1 RPCC1 RPCC2 TIMC1
G 13:45 33 W Clb 2-
final
Race: A NSHC1 PETC1 AWGC1 OGUC1 AVNC1 WKOC1 WHOC1 HAMC1
H 14:00 34 W Nov 4+
final
Race: A HWBC2 NSHC1 CTYC1 AVNC1 HWBC1 WELC1 WKOC1 PETC1
I 14:05 51 W U19 2X
heat
Race: 1 NOEC1 PORC1 WHOC2 PORC2 CLIC1 TIMC3 HWBC1 CURC1
J 14:10 1,2->A Final + 2 Next Fastest Crews Race: 2 ROTC1 CLIC2 NELC1 NSHC1 TIMC2 OAMC1 WHOC1 STAC1
K 14:15     Race: 3 HAMC1 HWBC2 AWGC1 OAMC2 WNKC1 CTYC1 TIMC1
L 14:30 35 M Snr 1X
final
Race: A AVNC1 AWGC1 CURC1 WKOC1 WESC1 WHAC1
M 14:45 36 W U22 4X-
final
Race: A RPCC1 RPCW1 RPCA1
N 14:50 37 M Nov 4+
final
Race: B POR*2 BLEC2 TIMC1 BLEC1 WESC2 STAC2 STAC1 PORC1
O 15:00 Race: A AVNC2 AKLC1 AVNC1 HWBC1 WELC1 HWBC2 WESC1 OAMC1
P 15:15 38 W Snr 2X
final
Race: A OGUC1 NSHC1 NELC1 AKLC1 AVNC1 TGAC1 WHOC1 WHOC2
Q 15:20 39 M Clb 4X-
final
Race: B CTYC1 WTUC1 INVC1 AVNC1 ROTC1 TIMC1 TGA*1 MER*1
R 15:30 Race: A WHOC1 NSHC1 WHAC1 WKOC1 WELC1 STAC1 BLEC1 AWG*1
S 15:45 40 W Prm 4-
final
Race: A RPCS1 RPCC1 RPCA1
T 16:00 41 M Prm 4-
final
Race: A WRAC1 RPCS1 RPCA1 RPCW1

Saturday, 21st February 2015

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
A 08:00 43 W Clb 4+
final
Race: A AWGC2 INVC1 HAMC1 PETC1 WESC1 AWGC1 AVNC1 NSHC1
B 08:15 44 M Snr 2X
final
Race: A HWBC1 WNKC1 NSHC2 AWGC1 PETC1 NSHC1 WKOC1 WKOC2
C 08:30 45 W Prm 2X (L)
final
Race: A RPCS1 RPCC1 RPCC2
D 08:45 46 W Snr 1X
final
Race: A ROTC1 AKLC1 WHOC1 TAWC1 NELC1 TGAC1 WHOC2 WELC1 AVNC1
E 09:00 47 M Prm 4+
final
Race: A WKOC1 CURC1 NSHC1 WRAC1
F 09:15 48 W U20 2X
final
Race: A OGUC1 RPCW2 RPCW1 RPCA1 RPCC1
G 09:30 49 M Clb 4+
final
Race: A AWGC2 WHOC1 WESC1 AWGC1 BLEC1 PET*1 WTUC1 NSHC1
H 09:45 50 M Prm 2X (L)
final
Race: A OTAC1 RPCS2 NSHC1 TGAC1
I 10:00 52 M Nov 8+
final
Race: A STAC1 WEL*1 AVNC2 HWBC1 AVNC1 WESC1 BLEC1 POR*1
J 10:10 51 W U19 2X
final
Race: B TIMC2 HWBC2 CLIC1 CURC1 TIMC3 ROTC1 CLIC2 PORC2
K 10:15 Race: A STAC1 HWBC1 OAMC1 AWGC1 NOEC1 NELC1 TIMC1 HAMC1
L 10:30 53 M U20 2X
final
Race: A STAC1 RPCW2 RPCW1 RPCC1 RPCC2 RPCS1 RPCA1 NELC1
M 11:00 54 M U19 4+
final
Race: A NOEC2 INVC1 BLEC1 AWGC1 AVNC1 NOEC1 WTUC1 AVNC2
N 11:10 55 M Prm 1X
final
Race: B WESC1 RPCA2 RPCA3 RPCC2 RPCC4
O 11:15 Race: A RPCS4 RPCS1 RPCC1 RPCA1 RPCS2 RPCS3
P 11:30 56 W Snr 4X-
final
Race: A AKLC2 STAC1 NSHC1 WHOC1 AKLC1 NELC1 INVC1 PORC1
Q 11:45 57 M U22 2X
final
Race: A RPCA1 RPCS1 RPCW1 RPCC1
R 12:00 58 W Nov 8+
final
Race: A PET*1 NSHC1 WTUC1 WELC1 HWBC1
S 12:15 59 W U20 2-
final
Race: A RPCS1 RPCC1 RPCC2
T 12:30 60 W Prm 1X
final
Race: A RPCC1 RPCS1 RPCW1 RPCS2 RPCW2 RPCS3
U 12:45 61 M Clb 2X
final
Race: B INVC1 MERC1 WHAC2 NSHC1 WNKC1 WKOC1 STAC2 ROTC1
V 13:00 Race: A WESC1 STAC1 HWBC1 WHAC1 WHOC1 WELC1 WTUC1 AVNC1
W 13:15 62 M Snr 4X-
final
Race: A INVC1 WKOC1 AWG*1 CURC1 NSHC1
X 13:30 63 W U22 2X
final
Race: A RPCW2 RPCW1 RPCA1
Y 13:45 64 M U20 2-
final
Race: A NELC1 RPCW2 RPCS1 RPCW1 RPCA1
Z 14:00 65 M/W Opn 1X (P)
final
Race: A WESC1
A 19:50 66 W Clb 1X
final
Race: B CURC2 CTYC1 WNKC1 AWGC1 TIMC1 WELC1 NOEC3
B 19:55 Race: A CLIC1 CURC1 OGUC1 HAMC1 WESC1 ASHC1 NOEC1 AVNC1
E 20:05 69 W Prm 8+
final
Race: A RPCW1 RPCC1 RPCS1
C 20:10 67 W Snr 8+
final
Race: A AWG*1 NSHC1 TGA*1 NEL*1 WHOC1
F 20:15 70 M U19 2X
final
Race: B NOEC2 INVC1 NOEC1 NELC1 WELC1 AVNC1 CTYC3 NOEC3
G 20:20 Race: A WHAC2 CTYC2 WTUC1 CTYC1 WHAC1 OTAC1 MERC1 OAMC1
D 20:25 68 W U19 4+
final
Race: A STAC2 PORC2 CTYC1 PORC1 OAMC1 STAC1 AWGC1
H 20:30 71 M Snr 8+
final
Race: A BLEC1 WTU*1 NEL*1 AVNC1 HWBC1 WKOC1 AWG*1 NSHC1
I 20:35 72 M Prm 8+
final
Race: A RPCC1 RPCW1 RPCA1 RPCS1
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.