Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2015 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 17th February 2015
Race E @ 17:35: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
INVC
Coached by: Jack Allan
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie & Ashleigh Jacques
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
PETC
Coached by: Ross Collinge
Crew
#1
WESC
Coached by: Josh Everitt
|
Race F @ 17:40: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Robert Bruce
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Alistair McClintock
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Robert Bruce
|
Race G @ 17:45: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones & Dick Joyce
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Caitlin Buist
|
Race H @ 17:50: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Matt Smaill
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Matt Smaill
|
Race I @ 17:55: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Dan Kelly
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nick Tonkin
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Josh Everitt
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
Race J @ 18:00: Heat 6 | ||
---|---|---|
No lanes drawn for this race (yet) |
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social