Gender
Class School Masters
Club (ability) intermediate
Club (other)
Boat and and
Seats

Tuesday, 17th February 2015

Alpha Time Event   Division Progression
A 07:30 10 M Nov 4X+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
B 07:35     Race: 2  
C 07:40 1 M U20 1X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
D 07:45     Race: 2  
E 07:50     Race: 3  
F 07:55 2 M Snr 4-
heat
Race: 1 All->Final
G 08:05 4 W U20 1X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
H 08:10     Race: 2  
I 08:15     Race: 3  
J 08:20 3 W Nov 4X+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
K 08:25     Race: 2  
L 08:30 5 W Snr 4-
heat
Race: 1 All->Final
M   6 W Prm 4X-
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
N 08:35 7 M U22 2-
heat
Race: 1 All->Final
O 08:40 12 M Prm 4X-
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
P 09:05 13 M Clb 2-
heat
Race: 3  
Q 09:15     Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
R 09:20     Race: 2  
S 09:25 14 M Nov 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage
T 09:30     Race: 2  
U 09:35     Race: 3  
V 09:40 15 W Clb 4X-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
W 09:45     Race: 2  
X 09:50     Race: 3  
Y 10:00 16 M U22 1X
heat
Race: 1 All->Final
Z 10:05 17 W Nov 2X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
A 10:10     Race: 2  
B 10:15 18 W U22 1X
heat
Race: 1 All->Final
C 10:25 19 M Prm 1X (L)
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4,5->Repechage
D 10:30     Race: 2  
E 10:35 20 W Snr 2-
heat
Race: 1 All->Final
F 10:45 21 W Prm 1X (L)
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4,5->Repechage
G 10:50     Race: 2  
H 11:05 24 W Clb 2X
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
I 11:10     Race: 2  
J 11:15     Race: 3  
K 11:20     Race: 4  
L 11:25     Race: 5 - - CANCELLED - -
M 11:30 25 W Prm 2-
heat
Race: 1 All->Final
N 11:35 26 M Prm 2-
heat
Race: 1 All->Final
O 11:45 27 M Clb 1X
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
P 11:50     Race: 2  
Q 11:55     Race: 3  
R 12:00     Race: 4  
S 12:05 30 M Prm 2X
heat
Race: 1 All->Final
T 12:45 31 W Prm 2X
heat
Race: 1 All->Final
U 12:50 32 M U22 4X-
heat
Race: 1 All->Final
V 12:55 33 W Clb 2-
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
W 13:00     Race: 2  
X 13:05 34 W Nov 4+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
Y 13:10     Race: 2  
Z 13:15 35 M Snr 1X
heat
Race: 1 All->Final
A 13:45 37 M Nov 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
B 13:50     Race: 2  
C 13:55     Race: 3  
D 14:00 39 M Clb 4X-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
E 14:05     Race: 2  
F 14:10     Race: 3  
G 14:15 38 W Snr 2X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
H 14:20     Race: 2  
I 14:25 40 W Prm 4-
heat
Race: 1 All->Final
J 14:30 41 M Prm 4-
heat
Race: 1 All->Final
K 14:55 43 W Clb 4+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
L 15:00     Race: 2  
M 15:05 44 M Snr 2X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
N 15:15     Race: 2  
O 15:45 46 W Snr 1X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
P 15:50     Race: 2  
Q 16:15 49 M Clb 4+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
R 16:20     Race: 2  
S 16:35 53 M U20 2X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
T 16:40     Race: 2  
U 16:45 55 M Prm 1X
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6->Repechage
V 16:50     Race: 2  
W 16:55 60 W Prm 1X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4->Repechage
X 17:00     Race: 2  
Y 17:05 58 W Nov 8+
heat
Race: 1 All->Final
Z 17:10 61 M Clb 2X
heat
Race: 1 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7->Repechage
A 17:15     Race: 2  
B 17:20     Race: 3  
C 17:25     Race: 4  
D 17:30     Race: 5  
E 17:35 66 W Clb 1X
heat
Race: 1 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7->Repechage
F 17:40     Race: 2  
G 17:45     Race: 3  
H 17:50     Race: 4  
I 17:55     Race: 5  
J 18:00     Race: 6 - - CANCELLED - -

Wednesday, 18th February 2015

Alpha Time Event   Division Progression
A 07:30 10 M Nov 4X+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
B 07:35     Race: 2  
C 07:40 33 W Clb 2-
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
D 07:45     Race: 2  
E 07:50 27 M Clb 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
F 07:55     Race: 2  
G 08:00     Race: 3  
H 08:05     Race: 4  
I 08:25 46 W Snr 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
J 08:30     Race: 2  
K 08:40 1 M U20 1X
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
L 08:45 4 W U20 1X
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
M 08:50 65 M/W Opn 1X (P)
heat
Race: 1 All->Final
N 09:05 9 W U22 2-
heat
Race: 1 All->Final
O 09:10 3 W Nov 4X+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
P 09:15     Race: 2  
Q 09:20 15 W Clb 4X-
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
R 09:25 13 M Clb 2-
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
S 09:35 19 M Prm 1X (L)
repechage
Race: 1 1,2->A Final; 3,4,5,6->B Final
T 09:40 21 W Prm 1X (L)
repechage
Race: 1 1,2->A Final; 3,4,5,6->B Final
U 09:45 14 M Nov 2X
repechage
Race: 1 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated
V 09:50     Race: 2  
W 09:55 69 W Prm 8+
heat
Race: 1 All->Final
X 10:15 11 W Clb 8+
heat
Race: 1 All->Final
Y 10:40 22 M Snr 2-
heat
Race: 1 All->Final
Z 10:50 8 M Clb 8+
heat
Race: 1 All->Final
A 10:55 28 W U22 4-
heat
Race: 1 All->Final
B 11:00 17 W Nov 2X
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
C 11:05     Race: 2  
D 11:30 24 W Clb 2X
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
E 11:35     Race: 2  
F 11:40     Race: 3  
G 11:45     Race: 4  
H 11:50 23 M U22 4-
heat
Race: 1 All->Final
I 12:00 29 M Prm 2- (L)
heat
Race: 1 All->Final
J 12:05 37 M Nov 4+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
K 12:35 38 W Snr 2X
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
L 12:40     Race: 2  
M 12:45 39 M Clb 4X-
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
N 12:50 44 M Snr 2X
repechage
Race: 1 - - CANCELLED - -
O 12:55 45 W Prm 2X (L)
heat
Race: 1 All->Final
P 13:00 36 W U22 4X-
heat
Race: 1 All->Final
Q 13:10 43 W Clb 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
R 13:15     Race: 2  
S 13:20 53 M U20 2X
repechage
Race: 1 - - CANCELLED - -
T 13:35 50 M Prm 2X (L)
heat
Race: 1 All->Final
U 14:05 48 W U20 2X
heat
Race: 1 All->Final
V 14:10 52 M Nov 8+
heat
Race: 1 All->Final
W 14:15 49 M Clb 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
X 14:20     Race: 2  
Y 14:25 55 M Prm 1X
repechage
Race: 1 1,2->A Final; 3,4,5->B Final
Z 14:30     Race: 2  
A 14:35 56 W Snr 4X-
heat
Race: 1 All->Final
B 14:40 57 M U22 2X
heat
Race: 1 All->Final
C 14:45 59 W U20 2-
heat
Race: 1 All->Final
D 14:55 63 W U22 2X
heat
Race: 1 All->Final
E 15:05 34 W Nov 4+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
F 15:10 60 W Prm 1X
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
G 15:15 62 M Snr 4X-
heat
Race: 1 All->Final
H 15:20 64 M U20 2-
heat
Race: 1 All->Final
I 15:25 61 M Clb 2X
repechage
Race: 1 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated
J 15:30     Race: 2  
K 15:35     Race: 3  
L 15:45 67 W Snr 8+
heat
Race: 1 All->Final
M 15:50 66 W Clb 1X
repechage
Race: 1 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated
N 15:55     Race: 2  
O 16:00     Race: 3  
P 16:10 71 M Snr 8+
heat
Race: 1 All->Final

Thursday, 19th February 2015

Alpha Time Event   Division Progression
A 08:00 15 W Clb 4X-
semi-final
Race: 2  
B 08:05     Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
C 08:10 61 M Clb 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
D 08:20     Race: 2  
E 08:25 1 M U20 1X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
F 08:30     Race: 2  
G 08:45 4 W U20 1X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
H 08:50     Race: 2  
I 09:10 14 M Nov 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
J 09:15     Race: 2  
K 09:40 24 W Clb 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
L 09:45     Race: 2  
M 09:50 27 M Clb 1X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
N 09:55     Race: 2  
O 10:30 72 M Prm 8+
heat
Race: 1 All->Final
P 10:50 13 M Clb 2-
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
Q 10:55     Race: 2  
R 11:20 37 M Nov 4+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
S 11:25     Race: 2  
T 11:40 66 W Clb 1X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
U 11:45     Race: 2  
V 11:50 39 M Clb 4X-
semi-final
Race: 2  
W 11:55     Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
A 13:10 1 M U20 1X
final
Race: B  
B 13:15     Race: A  
C 13:30 2 M Snr 4-
final
Race: A  
D 13:45 3 W Nov 4X+
final
Race: A  
E 13:55 4 W U20 1X
final
Race: B  
F 14:00     Race: A  
G 14:15 5 W Snr 4-
final
Race: A  
H 14:30 6 W Prm 4X-
final
Race: A  
I 14:45 7 M U22 2-
final
Race: A  
J 15:00 8 M Clb 8+
final
Race: A  
K 15:15 9 W U22 2-
final
Race: A  
L 15:30 10 M Nov 4X+
final
Race: A  
M 15:45 11 W Clb 8+
final
Race: A  
N 16:00 12 M Prm 4X-
final
Race: A  

Friday, 20th February 2015

Alpha Time Event   Division Progression
A 07:55 13 M Clb 2-
final
Race: B  
B 08:00     Race: A  
C 08:10 14 M Nov 2X
final
Race: B  
D 08:15     Race: A  
E 08:25 15 W Clb 4X-
final
Race: B  
F 08:30     Race: A  
G 08:45 16 M U22 1X
final
Race: A  
H 09:00 17 W Nov 2X
final
Race: A  
I 09:15 18 W U22 1X
final
Race: A  
J 09:25 19 M Prm 1X (L)
final
Race: B  
K 09:30     Race: A  
L 10:00 20 W Snr 2-
final
Race: A  
M 10:10 54 M U19 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 4 Next Fastest Crews
N 10:15     Race: 2  
O 10:20 21 W Prm 1X (L)
final
Race: B  
P 10:30     Race: A  
Q 10:45 22 M Snr 2-
final
Race: A  
R 11:00 23 M U22 4-
final
Race: A  
S 11:05 24 W Clb 2X
final
Race: B  
T 11:15     Race: A  
U 11:30 25 W Prm 2-
final
Race: A  
V 11:45 26 M Prm 2-
final
Race: A  
W 11:50 27 M Clb 1X
final
Race: B  
X 12:00     Race: A  
Y 12:15 28 W U22 4-
final
Race: A  
Z 12:20 70 M U19 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Next Fastest Crews
A 12:25     Race: 2  
B 12:30     Race: 3  
C 12:45 29 M Prm 2- (L)
final
Race: A  
D 13:00 30 M Prm 2X
final
Race: A  
E 13:15 31 W Prm 2X
final
Race: A  
F 13:30 32 M U22 4X-
final
Race: A  
G 13:45 33 W Clb 2-
final
Race: A  
H 14:00 34 W Nov 4+
final
Race: A  
I 14:05 51 W U19 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Next Fastest Crews
J 14:10     Race: 2  
K 14:15     Race: 3  
L 14:30 35 M Snr 1X
final
Race: A  
M 14:45 36 W U22 4X-
final
Race: A  
N 14:50 37 M Nov 4+
final
Race: B  
O 15:00     Race: A  
P 15:15 38 W Snr 2X
final
Race: A  
Q 15:20 39 M Clb 4X-
final
Race: B  
R 15:30     Race: A  
S 15:45 40 W Prm 4-
final
Race: A  
T 16:00 41 M Prm 4-
final
Race: A  

Saturday, 21st February 2015

Alpha Time Event   Division Progression
A 08:00 43 W Clb 4+
final
Race: A  
B 08:15 44 M Snr 2X
final
Race: A  
C 08:30 45 W Prm 2X (L)
final
Race: A  
D 08:45 46 W Snr 1X
final
Race: A  
E 09:00 47 M Prm 4+
final
Race: A  
F 09:15 48 W U20 2X
final
Race: A  
G 09:30 49 M Clb 4+
final
Race: A  
H 09:45 50 M Prm 2X (L)
final
Race: A  
I 10:00 52 M Nov 8+
final
Race: A  
J 10:10 51 W U19 2X
final
Race: B  
K 10:15     Race: A  
L 10:30 53 M U20 2X
final
Race: A  
M 11:00 54 M U19 4+
final
Race: A  
N 11:10 55 M Prm 1X
final
Race: B  
O 11:15     Race: A  
P 11:30 56 W Snr 4X-
final
Race: A  
Q 11:45 57 M U22 2X
final
Race: A  
R 12:00 58 W Nov 8+
final
Race: A  
S 12:15 59 W U20 2-
final
Race: A  
T 12:30 60 W Prm 1X
final
Race: A  
U 12:45 61 M Clb 2X
final
Race: B  
V 13:00     Race: A  
W 13:15 62 M Snr 4X-
final
Race: A  
X 13:30 63 W U22 2X
final
Race: A  
Y 13:45 64 M U20 2-
final
Race: A  
Z 14:00 65 M/W Opn 1X (P)
final
Race: A  
A 19:50 66 W Clb 1X
final
Race: B  
B 19:55     Race: A  
E 20:05 69 W Prm 8+
final
Race: A  
C 20:10 67 W Snr 8+
final
Race: A  
F 20:15 70 M U19 2X
final
Race: B  
G 20:20     Race: A  
D 20:25 68 W U19 4+
final
Race: A  
H 20:30 71 M Snr 8+
final
Race: A  
I 20:35 72 M Prm 8+
final
Race: A  
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.