Gender
Class School Masters
Club (ability) intermediate
Club (other)
Boat and and
Seats

Tuesday, 16th February 2016

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 07:30 15 W Clb 4X-
heat
Race: 2 AKLC2 INVC1 WREC1 TAWC1 ROTC1 NSHC2 OGUC1
B 07:35 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 3 AKLC1 CAMC21 WHOC1 PETC1 NELC1 HWBC1
C 07:40     Race: 1 NSHC1 BPC*1 GISC1 HWBC2 AVNC1 WELC1 HAMC1
D 07:45 14 M Nov 2X
heat
Race: 1 WESC1 WELC2 OGUC1 WKOC1 HWBC1 CLIC1 AKLC2
E 07:50 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WREC1 HWBC2 TAWC1 CAMC21 STAC1 AKLC1 WELC1
F 07:55 1 M U20 1X
heat
Race: 1 RPCS5 RPCA1 RPCS1 NELC1 WHOC1 RPCS4 RPCS2
G 08:00 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 RPCW2 RPCC1 WESC1 RPCA2 RPCW1 RPCS3
H 08:05 2 M Snr 4-
heat
Race: 1 MLUC1 CURC1 GISC1 AVNC1 TGAC1
I 08:10 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 AWGC1 WKOC1 BLEC1 NSHC1
J 08:15 3 W Nov 4X+
heat
Race: 1 AKLC1 NSHC1 PETC2 WESC1 NSHC2 WELC2 CLIC1 TGAC1
K 08:20 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WELC1 PETC1 AVNC1 HWBC1 DUAC1 CTYC1 CAMC21 WKOC1
L 08:30 4 W U20 1X
heat
Race: 1 TAWC1 RPCA3 WESC2 RPCW3 RPCS1 HKIC1 HWBC1
M 08:35 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 2 RPCA2 WREC1 CLIC2 ASHC1 RPCW1 RPCW2 OGUC1
N 08:40     Race: 3 WESC1 RPCW4 CLIC1 RPCC1 AVNC1 RPCA1
O 08:45 5 W Snr 4-
heat
Race: 1 WELC1 NSHC1 WESC1 AVNC1 HAMC1
P 08:50 12 M Prm 4X-
heat
Race: 1 RPCC1 RPCS1 WRA*1
Q 08:55 7 M U22 2-
heat
Race: 1 RPCA1 RPCC1 RPCW1 RPCS1 RPCW2
R 09:00 8 M Clb 8+
heat
Race: 1 WHO*1 NSHC1 CAMC21 AVNC1 WKOC1 TGAC1 HWBC1
S 09:05 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WESC1 WKOC2 WELC1 AKLC11 POR*1 AWGC1 AKLC1
T 09:30 9 W U22 2-
heat
Race: 1 RPCS1 RPCC2 RPCS2 RPCA1
U 09:35 10 M Nov 4X+
heat
Race: 1 AKLC11 WKOC2 BLEC1 HWBC1 AKLC1 WKOC1 WELC1 WESC1
V 09:40 11 W Clb 8+
heat
Race: 1 WHOC1 AKLC22 NSHC1 CAMC21 BPC*1
W 09:45 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 PORC1 AKLC21 HAMC1 WKOC1 PETC1
X 09:50 6 W Prm 4X-
heat
Race: 1 RPCC1 RPCS1 RPCW1
Y 09:55 16 M U22 1X
heat
Race: 1 RPCC1 VILC1 RPCC3 CURC1 RPCC2
Z 10:00 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 RPCW3 RPCW1 NELC1 RPCW2 NSHC1
A 10:10 13 M Clb 2-
heat
Race: 1 CTYC1 WHAC1 WESC2 WELC1 NSHC1 WKOC1
B 10:15 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 2 WTUC1 CTYC2 AVNC2 AWGC1 AVNC1 PORC1 WHOC1
C 10:20     Race: 3 WKOC2 HAMC1 TGAC2 TGAC1 NELC1 AVNC5
D 10:25 17 W Nov 2X
heat
Race: 1 DUAC2 AKLC2 NSHC2 AVNC1 WKOC1 CLIC1 DUAC1
E 10:30 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 2 CAMC21 HWBC2 AKLC1 WESC1 WREC1 NSHC1 HWBC3
F 10:35     Race: 3 AVNC2 WELC1 HWBC1 ROTC1 CLIC2 SPCC1
G 10:40 18 W U22 1X
heat
Race: 1 RPCW1 ASHC1 RPCW2 RPCA1 RPCS1 HKIC1
H 10:45 19 M Prm 1X (L)
heat
Race: 1 RPCW2 CAMC1 RPCW1 RPCS1 RPCA1
I 10:50 1->A Final; 2,3,4,5,6,7->Repechage Race: 2 HSUI1 RPCW3 WKOC1 RPCS2
J 10:55 20 W Snr 2-
heat
Race: 1 PORC1 WHOC1 AVNC1 WELC1 WESC1
K 11:00 21 W Prm 1X (L)
heat
Race: 1 RPCC2 RPCC1 HSUI1 HSUI2
L 11:05 1->A Final; 2,3,4,5,6,7->Repechage Race: 2 UDSC1 RPCS1 RPCC3 RPCA1 RPCW1
M 11:10 22 M Snr 2-
heat
Race: 1 WKOC1 AVNC2 WREC1 PORC1 NSHC1 GISC1 AVNC1 CURC1
N 11:15 23 M U22 4-
heat
Race: 1 RPCA1 RPCS1 BLEC1 RPCC1 RPCW1
O 11:20 24 W Clb 2X
heat
Race: 1 DUAC1 TAWC1 PETC1 AKLC4 AVNC1
P 11:24 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WKOC2 WELC1 PORC1 WHOC4 WREC1
Q 11:28     Race: 3 WHOC2 MERC1 CURC1 NELC2 WELC2 NSHC3
R 11:32     Race: 4 CLIC1 BPCC1 OAMC1 NSHC1 OGUC1 WESC1
S 11:36     Race: 5 ASHC1 AKLC2 WHOC3 ROTC1 NSHC2 WKOC1
T 11:40     Race: 6 PORC2 TGAC21 WESC2 NSHC4 NELC1 WHOC1
U 11:44 25 W Prm 2-
heat
Race: 1 ACUL1 RPCA1 RPCC1 RPCC2 RPCS1
V 11:50 26 M Prm 2-
heat
Race: 1 HSUI1 RPCA1 RPCS1
W 11:54 1->Final; 2,3,4->Repechage Race: 2 HAMC1 RPCW1 RPCC1 HSUI2
X 11:58 27 M Clb 1X
heat
Race: 1 WKOC3 VILC1 CAMC21 SPCC1 WHOC1 WHAC1 WKOC1 CURC1
Y 12:02 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WKOC2 TAWC2 CAMC1 TGAC2 TGAC1 WESC3 AWGC1
Z 12:06     Race: 3 CLIC4 TAWC4 HKIC1 ASHC1 TAWC3 COMC1 INVC2
A 12:10     Race: 4 INVC1 AVNC1 CLIC2 CLIC1 AVNC3 NELC1
B 12:14     Race: 5 PETC3 COMC2 CLIC3 HWBC1 AVNC4 WELC1 STAC1
C 12:18     Race: 6 AVNC2 WHAC2 WHOC3 NSHC1 WESC2 TAWC1 AWGC2
D 12:24 28 W U22 4-
heat
Race: 1 RPCS2 RPCS1 RPCA1 RPCC1
E 12:30 29 M Prm 2- (L)
heat
Race: 1 CAMC21 TGAC2 TGAC1 HWBC1
F 12:35 1->Final; 2,3,4->Repechage Race: 2 TGAC3 RPCS1 RPCA1
G 12:40 30 M Prm 2X
heat
Race: 1 WRAC1 HAMC1 RPCS1 RPCC1 RPCA1 RPCS2
H 12:45 31 W Prm 2X
heat
Race: 1 RPCS1 RPCC2 RPCC1 RPCW2 HSUI1 RPCW1
I 12:50 32 M U22 4X-
heat
Race: 1 RPCW2 RPCS1 OAMC1 RPCW1
J 12:55 33 W Clb 2-
heat
Race: 1 NSHC1 HAMC1 WELC1 PORC2 OAMC1 OGUC1 WHOC1
K 13:00 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 HWBC1 WESC1 PETC1 NSHC2 PORC1 WTMC1 AVNC1
L 13:05 34 W Nov 4+
heat
Race: 1 WELC1 WKOC1 CAMC21 WKOC3 PETC1 WESC1 AVNC1 WKOC2
M 13:10 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 HWBC1 PETC2 NSHC2 WKOC4 AKLC1 CTYC1 NSHC1 WELC2
N 13:15 35 M Snr 1X
heat
Race: 1 WREC2 TAWC1 WKOC2 WKOC3 WESC1 NSHC1
O 13:20 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 2 ASHC1 WHOC1 CAMC2 WHAC1 WHOC2 PETC1
P 13:25     Race: 3 AWGC1 WREC1 WKOC1 WELC1
Q 13:30 36 W U22 4X-
heat
Race: 1 RPCS1 RPCW1 RPCC1 RPCA1
R 13:35 37 M Nov 4+
heat
Race: 1 HWBC1 WKOC2 AKLC1 BLEC1 WELC1
S 13:40 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 HWBC2 WKOC1 WESC1 AKLC11
T 13:45 38 W Snr 2X
heat
Race: 1 CURC1 OGUC1 AKLC2 AVNC2 CAMC1
U 13:50 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 WKOC1 AKLC1 HAMC1 OAMC1 AVNC1
V 13:55 39 M Clb 4X-
heat
Race: 1 TAWC1 OAMC1 CURC1 WTMC1 WHAC1 AVNC1
W 14:00 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 2 CLIC1 GIS*1 NSHC1 AVNC2 WELC1 HKIC1
X 14:05     Race: 3 MERC1 CTYC1 HWB*1 WTUC1 AWGC1 WKOC1
Y 14:10 40 W Prm 4-
heat
Race: 1 RPCA1 RPCC1 RPCS1
Z 14:15 41 M Prm 4-
heat
Race: 1 RPCC1 RPCA1 RPCW1 RPCS1 HSUI1
A 14:20 43 W Clb 4+
heat
Race: 1 NSHC3 NSHC2 PETC1 HWBC1 OGU*1 HAMC1
B 14:25 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 AVNC1 WELC1 WESC1 WKOC1 NSHC1 WREC1
C 14:30 44 M Snr 2X
heat
Race: 1 WKOC1 WHAC1 NELC1 GISC1
D 14:35 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 AVNC1 TAWC1 AWGC1 WRAC1 WREC1
E 14:40 45 W Prm 2X (L)
heat
Race: 1 WREC1 RPCS1 HSUI1 OGUC1
F 14:45 46 W Snr 1X
heat
Race: 1 AVNC2 AVNC3 HAMC1 WESC1 WKOC1 AKLC2
G 14:50 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 UDSC1 TAWC1 AKLC1 AVNC1 CAMC1
H 14:55 48 W U20 2X
heat
Race: 1 RPCS1 RPCW1 RPCA1 RPCC1 OGUC1
I 15:00 49 M Clb 4+
heat
Race: 1 PET*1 CURC1 WELC1 WKOC1 AVNC2 WKOC3 HAMC1
J 15:05 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage Race: 2 AWGC3 AVNC1 AKLC1 WKOC4 WHOC1 WKOC2
K 15:10     Race: 3 WESC1 CTYC1 AWGC2 PORC1 WTUC1 AWGC1
L 15:15 50 M Prm 2X (L)
heat
Race: 1 TGAC1 RPCS1 TGAC2 RPCA1 TGAC3
M 15:20 52 M Nov 8+
heat
Race: 1 HWBC1 WKOC1 AKLC11
N 15:25 53 M U20 2X
heat
Race: 1 RPCW1 RPCA1 RPCS1 NELC1 RPCC1
O 15:30 55 M Prm 1X
heat
Race: 1 CFBC1 RPCW2 PETC1 RPCW3
P 15:35 1,2,3->Semi-Final; 4,5->Repechage Race: 2 RPCC2 RPCA3 RPCW1 HSUI1 RPCS3
Q 15:40     Race: 3 RPCA1 RPCC1 RPCS1 RPCA2 WKOC1
R 15:45 56 W Snr 4X-
heat
Race: 1 AVNC1 AKLC2 AKLC1 INVC1 GISC1 HAMC1
S 15:50 57 M U22 2X
heat
Race: 1 RPCS1 RPCW1 RPCC2 RPCW2 RPCC1
T 15:55 58 W Nov 8+
heat
Race: 1 WELC1 HWBC1 PETC1 WKOC1 WKOC2 NSHC1 CAMC21
U 16:00 59 W U20 2-
heat
Race: 1 RPCC2 RPCA1 RPCS1 PORC1 RPCS2
V 16:05 60 W Prm 1X
heat
Race: 1 HSUI3 RPCC2 RPCS3 RPCC1 RPCW2 RPCS2
W 16:10 1->A Final; 2,3,4,5,6,7->Repechage Race: 2 RPCW3 RPCA1 HWBC1 RPCS1 RPCW1 HSUI1
X 16:15 61 M Clb 2X
heat
Race: 1 AVNC1 AWGC1 TAWC2 CURC1 HAMC1 CLIC3 WKOC1 WHOC1
Y 16:20 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 COMC1 WELC1 AVNC4 WESC1 NELC1 WHAC1 INVC1
Z 16:25     Race: 3 AVNC2 MERC1 CLIC1 CAMC21 WELC3 WELC2 BPCC1
A 16:30     Race: 4 AVNC3 STAC1 OGUC1 CLIC2 WREC1 TAWC1
B 16:35 62 M Snr 4X-
heat
Race: 1 WKOC1 GISC1 NSHC1 WREC1 OAMC1
C 16:40 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 WRA*1 MLUC1 CURC1 AWGC1
D 16:45 63 W U22 2X
heat
Race: 1 RPCA1 RPCW2 RPCW1
E 16:50 64 M U20 2-
heat
Race: 1 RPCW1 RPCS1 RPCA1 PORC1 RPCS2 RPCA2
F 16:55 66 W Clb 1X
heat
Race: 1 SPCC1 WESC4 WREC1 HAMC1 HWBC5 HWBC2 WESC2 HWBC1
G 17:00 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WELC1 CURC1 AVNC2 BPCC1 WESC3 OAMC2 CLIC3
H 17:05     Race: 3 WTMC1 WESC5 WESC1 CLIC1 TAWC1 HKIC1 NELC1 OAMC1
I 17:10     Race: 4 WHOC1 CLIC2 AVNC5 WELC2 PETC1 ASHC1
J 17:15 67 W Snr 8+
heat
Race: 1 AKLC21 AKLC22 WHOC1 CAMC1 AVNC1 HAMC1
K 17:20 69 W Prm 8+
heat
Race: 1 RPCS1 RPCS2 RPCC1 RPCC2 RPCA1
L 17:25 71 M Snr 8+
heat
Race: 1 HWBC1 AWG*1 NSHC1 AWGC2 BLE*1
M 17:30 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 WTU*1 AKLC1 AVNC1 CURC1 WKOC1
N 17:35 72 M Prm 8+
heat
Race: 1 RPCA1 RPCS1 RPCC1 RPCW1

Wednesday, 17th February 2016

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 07:30 15 W Clb 4X-
repechage
Race: 1 GISC1 WREC1 WELC1 AKLC2 PETC1 WHOC1 HWBC2 NSHC2
B 07:35 1 M U20 1X
repechage
Race: 1 RPCS4 RPCW2 RPCS2 RPCC1 WHOC1
C 07:40 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 RPCA2 RPCS5 WESC1 RPCS1 RPCS3 RPCA1
D 07:45 2 M Snr 4-
repechage
Race: 1 TGAC1 MLUC1 AVNC1 BLEC1 GISC1 NSHC1 WKOC1
E 07:50 4 W U20 1X
repechage
Race: 1 CLIC2 WESC1 RPCA3 CLIC1 OGUC1 TAWC1 WREC1 WESC2
F 08:20 3 W Nov 4X+
repechage
Race: 1 PETC1 NSHC2 HWBC1 AKLC1 WKOC1 CLIC1 AVNC1
G 08:25 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WESC1 CAMC21 WELC2 DUAC1 TGAC1 CTYC1 PETC2
H 08:30 13 M Clb 2-
repechage
Race: 1 PORC1 CTYC2 AWGC1 TGAC2 WESC2 WELC1 HAMC1
I 08:35 11 W Clb 8+
repechage
Race: 1 WHOC1 AKLC22 WKOC1 NSHC1 HAMC1 CAMC21 PORC1 PETC1
J 09:20 14 M Nov 2X
repechage
Race: 1 HWBC1 TAWC1 OGUC1 WELC1 WESC1 AKLC1
K 09:25 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 HWBC2 CLIC1 STAC1 WELC2 CAMC21 AKLC2
L 09:30 8 M Clb 8+
repechage
Race: 1 WHO*1 AKLC1 AVNC1 WESC1 CAMC21
M 09:35 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 POR*1 HWBC1 AKLC11 NSHC1 WKOC2 TGAC1
N 09:40 16 M U22 1X
repechage
Race: 1 NSHC1 NELC1 RPCW2 RPCC3 RPCW3 RPCC2 VILC1
O 09:45 17 W Nov 2X
repechage
Race: 1 AKLC1 NSHC2 HWBC3 CLIC2 CLIC1 HWBC2 AVNC1
P 09:50 21 W Prm 1X (L)
repechage
Race: 1 RPCS1 RPCC2 RPCA1
Q 09:55 1,2->A Final; 3,4,5->B Final Race: 2 HSUI2 RPCC3 HSUI1 UDSC1
R 10:00 19 M Prm 1X (L)
repechage
Race: 1 WKOC1 RPCS1 RPCS2 CAMC1
S 10:05 1,2->A Final; 3,4,5->B Final Race: 2 RPCA1 HSUI1 RPCW2
T 10:20 24 W Clb 2X
repechage
Race: 1 PORC2 WELC2 PORC1 WHOC1 BPCC1 TAWC1 NSHC2
U 10:25 1->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 WKOC1 AKLC4 WHOC2 PETC1
V 10:30     Race: 3 NSHC3 WHOC3 MERC1 WREC1 WHOC4
W 10:35     Race: 4 WESC2 OAMC1 AKLC2 NSHC4 CLIC1 NSHC1
X 10:45 26 M Prm 2-
repechage
Race: 1 HAMC1 RPCW1 HSUI2 HSUI1 RPCA1
Y 11:00 27 M Clb 1X
repechage
Race: 1 COMC2 TAWC3 CLIC1 WKOC2 TAWC1 VILC1 AVNC2 SPCC1
Z 11:05 1->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 CLIC3 CURC1 PETC3 CAMC21 HKIC1 WHOC1 TAWC4
A 11:10     Race: 3 COMC1 AVNC4 CLIC4 CAMC1 TAWC2 WHAC2
B 11:15     Race: 4 AWGC2 INVC1 WELC1 WHOC3 CLIC2 AVNC3
C 11:20 29 M Prm 2- (L)
repechage
Race: 1 - - CANCELLED - -
D 11:35 33 W Clb 2-
repechage
Race: 1 WTMC1 NSHC1 AVNC1 HAMC1 PORC1
E 11:40 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 HWBC1 WHOC1 WESC1 WELC1 PETC1 PORC2
F 11:45 34 W Nov 4+
repechage
Race: 1 NSHC1 WKOC3 AKLC1 CAMC21 NSHC2 WKOC1 PETC2
G 11:50 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 AVNC1 HWBC1 WELC1 CTYC1 PETC1 WELC2 WESC1
H 11:55 35 M Snr 1X
repechage
Race: 1 CAMC2 WKOC2 ASHC1
I 12:10 37 M Nov 4+
repechage
Race: 1 AKLC1 BLEC1 WELC1 WKOC1 WKOC2 WESC1 HWBC2
J 12:25 38 W Snr 2X
repechage
Race: 1 CURC1 AKLC2 OAMC1 HAMC1 OGUC1 AVNC2 AKLC1 WKOC1
K 12:30 39 M Clb 4X-
repechage
Race: 1 TAWC1 WTMC1 HKIC1 CTYC1 AWGC1 CLIC1
L 12:35 44 M Snr 2X
repechage
Race: 1 AVNC1 TAWC1 NELC1 AWGC1 WREC1 WKOC1
M 12:50 43 W Clb 4+
repechage
Race: 1 NSHC3 WESC1 NSHC2 AVNC1 HAMC1
N 12:55 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WKOC1 HWBC1 NSHC1 OGU*1 WREC1
O 13:20 46 W Snr 1X
repechage
Race: 1 AVNC3 UDSC1 AKLC2 TAWC1 AVNC2
P 13:25 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 HAMC1 AVNC1 WESC1 AKLC1
Q 13:30 49 M Clb 4+
repechage
Race: 1 PET*1 PORC1 AWGC3 HAMC1 WTUC1 WKOC4
R 13:50 55 M Prm 1X
repechage
Race: 1 RPCA3 HSUI1 CFBC1 RPCA2 WKOC1
S 14:10 60 W Prm 1X
repechage
Race: 1 HSUI3 RPCW1 RPCS3 HWBC1
T 14:15 1,2->A Final; 3,4,5->B Final Race: 2 HSUI1 RPCC1 RPCS1 RPCS2 RPCW3
U 14:30 61 M Clb 2X
repechage
Race: 1 TAWC2 CAMC21 AVNC1 WELC1 OGUC1 AVNC4
V 14:35 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 COMC1 AVNC3 WHAC1 AVNC2 CURC1 WELC3
W 14:40     Race: 3 CLIC1 HAMC1 BPCC1 CLIC2 WESC1 CLIC3
X 14:45     Race: 4 TAWC1 INVC1 WREC1 WELC2
Y 14:55 62 M Snr 4X-
repechage
Race: 1 OAMC1 CURC1 GISC1 NSHC1 WRA*1 MLUC1 WREC1
Z 15:15 66 W Clb 1X
repechage
Race: 1 WELC2 OAMC2 AVNC5 WTMC1 SPCC1 CLIC1
A 15:20 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 WESC4 TAWC1 WESC2 WESC1 AVNC2 PETC1 WESC3
B 15:25     Race: 3 WELC1 CLIC2 BPCC1 HWBC2 OAMC1 HAMC1
C 15:30     Race: 4 WREC1 NELC1 HWBC1 WHOC1 CLIC3 WESC5
D 15:40 71 M Snr 8+
repechage
Race: 1 WTU*1 HWBC1 AKLC1 AVNC1 AWG*1 AWGC2 CURC1
E 16:35 4 W U20 1X
semi-final
Race: 1 TAWC1 AVNC1 RPCW2 RPCA1 RPCW3 RPCS1 RPCA2 RPCA3
F 16:40 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 OGUC1 RPCW4 HKIC1 RPCW1 RPCC1 ASHC1 HWBC1 WREC1
G 16:50 13 M Clb 2-
semi-final
Race: 1 TGAC2 WHAC1 WTUC1 WKOC1 WKOC2 TGAC1 AVNC2 CTYC2
H 16:55 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 AWGC1 NSHC1 CTYC1 AVNC1 NELC1 WHOC1 AVNC5 WESC2
I 17:20 17 W Nov 2X
semi-final
Race: 1 HWBC3 AKLC2 WREC1 DUAC1 HWBC1 SPCC1 CAMC21 HWBC2
J 17:25 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 AKLC1 WELC1 DUAC2 NSHC1 ROTC1 WESC1 WKOC1 CLIC1

Thursday, 18th February 2016

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 07:30 49 M Clb 4+
semi-final
Race: 1 WTUC1 AWGC2 AKLC1 AWGC1 WKOC1 CURC1 WKOC2 HAMC1
B 07:35 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 AWGC3 WELC1 WKOC3 AVNC1 WESC1 WHOC1 CTYC1 WKOC4
C 07:40 15 W Clb 4X-
semi-final
Race: 1 GISC1 NELC1 INVC1 HWBC1 BPC*1 AVNC1 ROTC1 HWBC2
D 07:45 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 PETC1 NSHC1 AKLC1 OGUC1 HAMC1 TAWC1 CAMC21 AKLC2
E 07:50 55 M Prm 1X
semi-final
Race: 1 RPCA3 RPCW1 RPCW2 RPCC1 RPCS1 RPCA2
F 07:55 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 RPCC2 RPCA1 RPCS3 RPCW3 CFBC1
G 08:35 35 M Snr 1X
semi-final
Race: 1 ASHC1 WKOC1 WHAC1 WREC2 AWGC1 WKOC3 WHOC2
H 08:40 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 WKOC2 TAWC1 WESC1 PETC1 WREC1 WELC1
I 09:15 24 W Clb 2X
semi-final
Race: 1 BPCC1 OGUC1 ROTC1 DUAC1 NELC2 WKOC2 NELC1 MERC1
J 09:20 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 WKOC1 AVNC1 WESC1 TGAC21 WELC1 ASHC1 CURC1 OAMC1
K 09:25 27 M Clb 1X
semi-final
Race: 1 CLIC1 NELC1 INVC2 WKOC3 HWBC1 TGAC1 WESC2 AVNC4
L 09:30 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 HKIC1 WHAC1 NSHC1 WESC3 AVNC1 ASHC1 STAC1 WELC1

Friday, 19th February 2016

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 07:30 1 M U20 1X
final
Race: A RPCS4 WESC1 RPCS1 NELC1 RPCW1 WHOC1 RPCS2 RPCS5
B 07:45 2 M Snr 4-
final
Race: A NSHC1 WKOC1 BLEC1 AWGC1 CURC1 MLUC1 GISC1
C 08:00 3 W Nov 4X+
final
Race: A WELC2 WKOC1 DUAC1 WELC1 NSHC1 AKLC1 TGAC1 HWBC1
D 08:10 4 W U20 1X
final
Race: B RPCW4 RPCA3 TAWC1 RPCS1 OGUC1 RPCC1 WREC1 AVNC1
E 08:15 Race: A HWBC1 HKIC1 ASHC1 RPCA1 RPCW1 RPCW3 RPCW2 RPCA2
F 08:30 5 W Snr 4-
final
Race: A HAMC1 WESC1 AVNC1 NSHC1 WELC1
G 08:45 6 W Prm 4X-
final
Race: A RPCC1 RPCS1 RPCW1
M 08:50 12 M Prm 4X-
final
Race: A WRA*1 RPCS1 RPCC1
H 09:00 7 M U22 2-
final
Race: A RPCC1 RPCS1 RPCA1 RPCW1 RPCW2
I 09:15 8 M Clb 8+
final
Race: A NSHC1 HWBC1 AVNC1 AWGC1 WKOC1 AKLC11 CAMC21 AKLC1
J 09:30 9 W U22 2-
final
Race: A RPCS2 RPCA1 RPCC2 RPCS1
K 09:45 10 M Nov 4X+
final
Race: A WESC1 AKLC11 WKOC2 WELC1 WKOC1 BLEC1 HWBC1 AKLC1
L 10:00 11 W Clb 8+
final
Race: A AKLC22 WKOC1 CAMC21 AKLC21 BPC*1 NSHC1 HAMC1 PORC1
N 10:25 13 M Clb 2-
final
Race: B AVNC2 CTYC2 AVNC5 NSHC1 TGAC2 TGAC1 AWGC1 WESC2
O 10:30 Race: A WTUC1 WHAC1 NELC1 WKOC2 AVNC1 WKOC1 CTYC1 WHOC1
P 10:45 14 M Nov 2X
final
Race: A CLIC1 WELC2 STAC1 WREC1 WKOC1 OGUC1 HWBC1 TAWC1
Q 10:55 15 W Clb 4X-
final
Race: B HWBC2 ROTC1 TAWC1 AVNC1 INVC1 NSHC1 AKLC2
R 11:00 Race: A NELC1 CAMC21 HWBC1 HAMC1 BPC*1 OGUC1 GISC1 AKLC1
S 11:45 16 M U22 1X
final
Race: A RPCC2 RPCC3 NELC1 RPCW1 RPCC1 RPCW3 RPCW2 NSHC1
T 11:55 68 W U19 4+
heat
Race: 1 NELC1 PORC2 STAC2 WKOC1 PETC2
U 12:00 1,2,3,4->A Final Race: 2 STAC1 NSHC1 PORC1 PETC1 GISC1
V 12:10 17 W Nov 2X
final
Race: B HWBC2 AKLC2 CAMC21 AKLC1 HWBC1 CLIC1
W 12:15 Race: A ROTC1 HWBC3 WESC1 WREC1 NSHC1 DUAC1 DUAC2 SPCC1
X 12:30 18 W U22 1X
final
Race: A RPCS1 ASHC1 RPCA1 RPCW1 RPCW2 HKIC1
Y 12:40 19 M Prm 1X (L)
final
Race: B CAMC1 WKOC1
Z 12:45 Race: A RPCS2 RPCS1 RPCW1 RPCW3 RPCW2 HSUI1 RPCA1
A 13:00 20 W Snr 2-
final
Race: A PORC1 WESC1 WELC1 AVNC1 WHOC1
B 13:10 54 M U19 4+
heat
Race: 1 OAMC1 WKOC2 SPCC1 WHAC1 WKOC4 TGAC1
C 13:15 1,2,3,4->A Final Race: 2 WKOC3 WELC1 WKOC1 AWGC1 TGAC2 PORC1
D 13:25 21 W Prm 1X (L)
final
Race: B UDSC1 RPCS1 HSUI2
E 13:30 Race: A RPCA1 RPCC2 RPCC1 RPCW1 HSUI1 RPCC3
F 13:45 22 M Snr 2-
final
Race: A PORC1 NSHC1 WREC1 WKOC1 GISC1 AVNC1 CURC1 AVNC2
G 14:00 23 M U22 4-
final
Race: A BLEC1 RPCW1 RPCS1 RPCA1
H 14:10 24 W Clb 2X
final
Race: B WKOC1 WKOC2 TGAC21 MERC1
I 14:15 Race: A NELC2 NELC1 WESC1 BPCC1 OAMC1 ROTC1 WELC1 CURC1
J 14:30 25 W Prm 2-
final
Race: A RPCA1 RPCC1 RPCC2 RPCS1 ACUL1
K 14:45 26 M Prm 2-
final
Race: A HSUI2 RPCW1 RPCC1 RPCS1 HSUI1 RPCA1
L 14:55 27 M Clb 1X
final
Race: B ASHC1 WESC2 WELC1 HWBC1 HKIC1 INVC2
M 15:00 Race: A AVNC1 STAC1 NSHC1 WESC3 NELC1 TGAC1 CLIC1 WKOC3
N 15:15 28 W U22 4-
final
Race: A RPCA1 RPCS2 RPCC1 RPCS1
O 15:30 29 M Prm 2- (L)
final
Race: A CAMC21 TGAC1 RPCA1 RPCS1 HWBC1 TGAC2
P 15:35 70 M U19 2X
heat
Race: 1 CTYC1 CLIC2 STAC1 WHAC2 KICC2 WKOC2
Q 15:40 1,2->A Final; 3,4->B Final Race: 2 GISC1 CLIC3 HAMC1 INVC1 WELC2 WREC1 TGAC1
R 15:45     Race: 3 WHAC1 WTMC2 CLIC1 WTMC1 HKIC2 WELC3 HKIC1
S 15:50     Race: 4 CAMC21 AVNC2 AVNC1 WELC1 CTYC2
T 16:00 30 M Prm 2X
final
Race: A WRAC1 RPCS2 RPCC1 RPCS1 HAMC1 RPCA1
U 16:15 31 W Prm 2X
final
Race: A RPCC2 RPCC1 RPCW1 RPCW2 HSUI1 RPCS1
V 16:30 32 M U22 4X-
final
Race: A RPCS1 RPCW1 RPCW2
W 16:45 33 W Clb 2-
final
Race: A PORC1 WHOC1 WELC1 OGUC1 NSHC2 NSHC1 AVNC1 WESC1
X 17:00 34 W Nov 4+
final
Race: A NSHC2 WELC1 PETC1 WKOC2 WKOC4 CAMC21 WKOC3 HWBC1
Y 17:10 35 M Snr 1X
final
Race: B ASHC1 WELC1 WKOC2 WKOC1 WHOC2
Z 17:15 Race: A AWGC1 PETC1 WESC1 WHAC1 TAWC1 WREC2 WKOC3 WREC1
A 17:20 51 W U19 2X
heat
Race: 1 PETC1 STAC4 WTMC1 INVC1 PORC1 TGAC22 NELC2 TGAC21
B 17:25 1,2->A Final; 3,4->B Final Race: 2 NSHC1 DUAC1 STAC1 CLIC1 CURC1 STAC3 WKOC1 HWBC2
C 17:30     Race: 3 WHOC1 WREC2 CAMC21 HKIC1 STAC2 HWBC1 ROTC1 WREC1
D 17:35     Race: 4 PORC2 NELC1 WHOC3 MERC1 NSHC21 NSHC2 PORC3 WHOC2
E 17:45 36 W U22 4X-
final
Race: A RPCC1 RPCW1 RPCA1 RPCS1
F 18:00 37 M Nov 4+
final
Race: A WESC1 BLEC1 WKOC1 AKLC11 HWBC1 WKOC2 WELC1 HWBC2
G 18:15 38 W Snr 2X
final
Race: A WKOC1 OAMC1 HAMC1 AVNC1 CAMC1 AKLC1 OGUC1 CURC1
H 18:20 39 M Clb 4X-
semi-final
Race: 1 CTYC1 OAMC1 GIS*1 AVNC1 HWB*1 WKOC1 AVNC2 AWGC1
I 18:25 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 HKIC1 WTUC1 MERC1 WELC1 WHAC1 NSHC1 CURC1 CLIC1
J 18:30 40 W Prm 4-
final
Race: A RPCA1 RPCS1 RPCC1
K 18:45 41 M Prm 4-
final
Race: A RPCA1 RPCW1 RPCS1 HSUI1 RPCC1
L 19:00 66 W Clb 1X
semi-final
Race: 1 NELC1 HWBC2 WESC1 HWBC5 HKIC1 HWBC1 WTMC1 AVNC2
M 19:05 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 CLIC1 WHOC1 BPCC1 CURC1 ASHC1 AVNC5 WESC2 CLIC2
N 19:30 61 M Clb 2X
semi-final
Race: 1 CURC1 WESC1 WHAC1 MERC1 WHOC1 INVC1 AVNC4 WELC2
O 19:35 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 CLIC1 AVNC2 WELC1 NELC1 STAC1 BPCC1 WREC1 CAMC21

Saturday, 20th February 2016

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 07:40 39 M Clb 4X-
final
Race: B AVNC2 CURC1 HKIC1 CTYC1 WTUC1 WKOC1 AWGC1 CLIC1
B 07:45 Race: A NSHC1 HWB*1 WELC1 OAMC1 WHAC1 AVNC1 MERC1 GIS*1
C 08:15 43 W Clb 4+
final
Race: A HWBC1 NSHC1 AVNC1 PETC1 WELC1 OGU*1 NSHC2 WESC1
D 08:30 44 M Snr 2X
final
Race: A WKOC1 WREC1 AWGC1 WHAC1 WRAC1 NELC1 TAWC1 AVNC1
E 08:45 45 W Prm 2X (L)
final
Race: A WREC1 RPCS1 HSUI1 OGUC1
F 09:00 46 W Snr 1X
final
Race: A HAMC1 AKLC2 TAWC1 CAMC1 WKOC1 AVNC1 WESC1 UDSC1
G 09:15 47 M Prm 4+
final
Race: A BLEC1 NSHC1 WKOC1
H 09:30 48 W U20 2X
final
Race: A OGUC1 RPCS1 RPCW1 RPCA1 RPCC1
I 09:40 49 M Clb 4+
final
Race: B HAMC1 CTYC1 WKOC4 WELC1 WTUC1 AWGC2
J 09:45 Race: A WKOC3 AKLC1 WESC1 WKOC1 AVNC1 AWGC1 AWGC3 WKOC2
K 10:00 50 M Prm 2X (L)
final
Race: A TGAC2 TGAC1 RPCS1 RPCA1 TGAC3
L 10:10 51 W U19 2X
final
Race: B INVC1 STAC1 PORC1 CLIC1 HKIC1 NSHC21 WREC1 WHOC2
M 10:15 Race: A DUAC1 CAMC21 NELC1 TGAC21 CURC1 HWBC1 NSHC2 NELC2
N 10:30 52 M Nov 8+
final
Race: A HWBC1 WKOC1 AKLC11
O 10:45 53 M U20 2X
final
Race: A RPCW1 RPCC1 RPCS1 RPCA1
P 11:00 54 M U19 4+
final
Race: A TGAC1 AWGC1 SPCC1 WKOC1 WHAC1 WELC1 OAMC1 WKOC3
Q 11:10 55 M Prm 1X
final
Race: B RPCA3 CFBC1 RPCW2 RPCW3 RPCA2
R 11:15 Race: A RPCW1 RPCC1 RPCS1 RPCA1 RPCS3 RPCC2
S 11:30 56 W Snr 4X-
final
Race: A AVNC1 AKLC1 HAMC1 GISC1 INVC1 AKLC2
T 11:45 57 M U22 2X
final
Race: A RPCC2 RPCW2 RPCS1 RPCW1 RPCC1
U 12:00 58 W Nov 8+
final
Race: A NSHC1 WKOC1 PETC1 WELC1 WKOC2 CAMC21 HWBC1
V 12:15 59 W U20 2-
final
Race: A PORC1 RPCS1 RPCS2 RPCC2 RPCA1
W 12:25 60 W Prm 1X
final
Race: B RPCW3 RPCC1 HWBC1 HSUI3
X 12:30 Race: A HSUI1 RPCS1 RPCA1 RPCW2 RPCS3 RPCW1 RPCS2
Y 12:40 61 M Clb 2X
final
Race: B BPCC1 WREC1 WELC1 INVC1 CAMC21 AVNC4
Z 12:45 Race: A WESC1 STAC1 MERC1 NELC1 WHOC1 CLIC1 WHAC1 AVNC2
A 13:00 62 M Snr 4X-
final
Race: A OAMC1 CURC1 WRA*1 AWGC1 WKOC1 GISC1 WREC1 NSHC1
B 13:15 63 W U22 2X
final
Race: A RPCW2 RPCW1 RPCA1
C 13:30 64 M U20 2-
final
Race: A RPCA2 RPCW1 RPCS2 RPCS1 RPCA1 PORC1
D 13:45 65 M/W Opn 1X (P)
final
Race: A ROTC1
E 13:55 66 W Clb 1X
final
Race: B AVNC2 NELC1 WHOC1 CURC1 WTMC1 HWBC2 WESC2
F 14:00 Race: A CLIC1 BPCC1 HWBC5 ASHC1 HKIC1 AVNC5 HWBC1 WESC1
G 14:15 67 W Snr 8+
final
Race: A WHOC1 AKLC21 HAMC1 CAMC1 AVNC1 AKLC22
H 14:30 68 W U19 4+
final
Race: A PETC2 NSHC1 NELC1 PETC1 WKOC1 STAC1 STAC2 PORC1
I 14:45 69 W Prm 8+
final
Race: A RPCS2 RPCC2 RPCC1 RPCA1 RPCS1
J 14:55 70 M U19 2X
final
Race: B WREC1 CAMC21 GISC1 AVNC2 CLIC2 HKIC1 CTYC1 CLIC1
K 15:00 Race: A WELC1 WELC3 INVC1 KICC2 CTYC2 WHAC1 WELC2 WHAC2
L 15:15 71 M Snr 8+
final
Race: A AWGC2 HWBC1 AWG*1 WKOC1 BLE*1 AVNC1 CURC1 AKLC1
M 15:30 72 M Prm 8+
final
Race: A RPCC1 RPCW1 RPCA1 RPCS1
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.