Gender
Class School Masters
Club (ability) intermediate
Club (other)
Boat and and
Seats

Tuesday, 14th February 2017

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 08:00 8 M Clb 8+
heat
Race: 1 AKLC1 STA*1 AVNC1 HWBC1 TGA*1
B 08:05 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 HWBC2 WTUC1 AVNC2 WELC1 NOEC1
C 08:10 5 W Snr 4-
heat
Race: 1 NSHC1 AVNC1 PORC1 OGUC1 WKOC1 STAC1
D 08:15 6 W Prm 4X-
heat
Race: 1 RPCW1 RPCW2
E 08:20 1 M U20 1X
heat
Race: 1 RPCS4 RPCS3 NELC1 RPCW1 RPCA4 RPCC5 RPCA2
F 08:25 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage Race: 2 WESC1 RPCW3 RPCS1 RPCA3 RPCA1 RPCC3 RPCC4
G 08:30     Race: 3 RPCA5 NELC2 RPCS2 ASHC1 RPCC1 RPCW2 RPCC2
H 08:35 3 W Nov 4X+
heat
Race: 1 CTY*4 NSHC1 DUAC1 WELC1 PETC1 NSHC2
I 08:40 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 CTY*2 HWBC1 CTYC1 ROTC1 WELC2 AVNC1
J 08:45 2 M Snr 4-
heat
Race: 1 PORC1 AWGC1 CTYC1 AVNC21 WESC1
K 08:50 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 NSHC1 AVNC1 CURC1 HWBC1 WKOC1
L 08:55 4 W U20 1X
heat
Race: 1 RPCS1 ASHC1 RPCA4 RPCS2 RPCA1 AVNC1
M 09:00 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 OAMC1 PETC1 RPCA3 RPCA2 RPCS3 RPCW1
N 09:05 9 W U22 2-
heat
Race: 1 RPCA1 RPCS1 BUNC1 RPCC1
O 09:10 10 M Nov 4X+
heat
Race: 1 NSHC1 TIMC1 STAC1 PET*1 AVNC1 WELC1 AKLC1
P 09:15 7 M U22 2-
heat
Race: 1 RPCW1 RPCC1 RPCA1 RPCS1
Q 09:20 11 W Clb 8+
heat
Race: 1 STAC1 WELC1 OGUC1 WESC1 PETC1 CURC1 HWBC1 NSHC1
R 09:25 12 M Prm 4X-
heat
Race: 1 RPCC1 RPCA1 RPCS1
S 09:30 13 M Clb 2-
heat
Race: 1 NSHC3 AVNC2 WELC1 STAC1 WTUC3 AVNC1 TGAC2 NOEC1
T 09:35 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage Race: 2 AVNC21 AVNC5 STAC2 WKOC1 WELC2 AVNC3 NSHC1
U 09:40     Race: 3 HWBC1 WELC3 AVNC4 TIMC1 NSHC2 WTUC1 TGAC1 WESC1
V 09:45 18 W U22 1X
heat
Race: 1 ASHC1 RPCW2 RPCA1 RPCC2 RPCW3 RPCW1
W 09:50 14 M Nov 2X
heat
Race: 1 AVNC1 STAC2 NSHC2 TIMC1 AKLC1 OTAC1
X 09:55 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 STAC1 ASHC1 NSHC1 TIMC2 AKLC2
Y 10:00 15 W Clb 4X-
heat
Race: 1 WKOC1 OGU*2 CURC1 TIMC1 STAC2 NOEC1
Z 10:05 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WTUC1 HWBC1 AVNC2 PORC1 WHA*1 DUA*1 NSHC1
A 10:10     Race: 3 HWBC2 AVNC1 OGUC1 WRA*1 WELC1 WESC1
B 10:15     Race: 4 WELC2 ASHC1 WESC2 STAC1 WREC1
C 10:20 16 M U22 1X
heat
Race: 1 RPCS2 RPCC1 RPCC2 RPCS1 RPCW1 WRAC1
D 10:25 17 W Nov 2X
heat
Race: 1 WKOC1 AVNC2 DUAC1 HWBC2 ROTC2 CTYC2 NSHC1
E 10:30 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 CTYC1 CTYC3 ROTC1 DUAC2 AVNC1 NSHC2 HWBC1 WTUC1
F 10:35 19 M Prm 1X (L)
heat
Race: 1 RPCS2 RPCW3 RPCW1 RPCS1 WESC1
G 10:40 1,2->Final; 3,4,5->Repechage Race: 2 AWGC1 RPCW4 RPCW2 RPCC1
H 10:45 20 W Snr 2-
heat
Race: 1 WKOC1 WELC1 OGUC1 AVNC1 TIMC1 BUNC1 NSHC1 PETC1
I 10:50 All->Final Race: 2 - - CANCELLED - -
J 10:55 21 W Prm 1X (L)
heat
Race: 1 RPCA2 RPCC2 RPCC1 RPCA1 RPCW1
K 11:00 22 M Snr 2-
heat
Race: 1 HWBC1 WESC1 AVNC3 WKOC1 AVNC2 AVNC1 WTUC1
L 11:05 23 M U22 4-
heat
Race: 1 RPCW1 RPCS1
M 11:10 24 W Clb 2X
heat
Race: 1 AVNC3 WTUC2 CURC2 DUAC1 CURC3 WKOC2
N 11:15 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WREC1 ASHC2 AVNC5 HWBC1 HWBC3 CURC1
O 11:20     Race: 3 HWBC2 OGUC1 AVNC4 WTMC1 WHAC1 NSHC1
P 11:25     Race: 4 PORC2 TIMC1 WKOC1 AVNC2 OTAC1 BPCC1
Q 11:30     Race: 5 CLIC1 WRAC1 NOEC1 STAC2 WREC2 AVNC1
R 11:35     Race: 6 PORC1 STAC1 WTUC1 CTYC1 WKOC3 ASHC1
S 11:40 25 W Prm 2-
heat
Race: 1 RPCA1 RPCC1 RPCS1 RPCC3
T 11:45 26 M Prm 2-
heat
Race: 1 RPCW1 RPCC2 RPCS1 RPCC1
U 11:50 27 M Clb 1X
heat
Race: 1 OTAC3 ASHC2 WKOC3 WHAC1 WESC2 AWGC4 NSHC1 WTUC1
V 11:55 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 OTAC4 WKOC4 CTYC1 WESC1 WRAC1 ASHC1 TIMC4
W 12:00     Race: 3 STAC1 WKOC2 AVNC4 HWBC2 OTAC1 AVNC5 CLIC1
X 12:05     Race: 4 WHAC4 OTAC5 WTMC2 NELC2 HWBC1 WHAC3 BPCC1
J 15:15 55 M Prm 1X
heat
Race: 2 - - CANCELLED - -
Y 18:00 27 M Clb 1X
heat
Race: 5 AVNC7 AVNC1 BPCC2 WHAC2 WELC2 TIMC1 CLIC2
Z 18:05 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 6 OAMC1 DUAC1 TIMC3 WKOC1 WELC1 AWGC2 TIMC2
A 18:10     Race: 7 CTYC2 AWGC3 ASHC3 WTMC1 NELC1 WREC1 AWGC1
B 18:15     Race: 8 STAC4 TGAC1 OTAC2 AVNC6 DUAC2 STAC2 AVNC2
C 18:20 28 W U22 4-
heat
Race: 1 RPCA1 RPCS1 RPCW1
D 18:25 30 M Prm 2X
heat
Race: 1 RPCC1 INVC1 RPCS2
E 18:30 1->Final; 2,3,4->Repechage Race: 2 RPCA1 RPCS1 RPCW1 RPCW2
F 18:35 29 M Prm 2- (L)
heat
Race: 1 RPCA1 AVNC1 HWBC1 RPCS1 WKOC1
G 18:40 31 W Prm 2X
heat
Race: 1 RPCA1 RPCC1 RPCW1 RPCS1 RPCW2
H 18:45 32 M U22 4X-
heat
Race: 1 RPCA1 RPCS1 RPCC1 RPCC2

Wednesday, 15th February 2017

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 07:30 33 W Clb 2-
heat
Race: 1 OGUC2 WESC1 WKOC1 PORC1 WELC1 WTMC1 ASHC1
B 07:35 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 TIMC1 WTUC1 NOEC1 OGUC1 WHAC1 AVNC1
C 07:40 34 W Nov 4+
heat
Race: 1 NSHC1 PETC1 AVNC1 WELC1 CTYC1
D 07:45 1->Final; 2,3,4,5->Repechage Race: 2 CTYC2 PETC2 HWBC1 WELC2
E 07:50 35 M Snr 1X
heat
Race: 1 INVC1 WHAC1 STAC1 NELC1
F 07:55 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WKOC2 INVC2 CURC1 WREC1 AWGC1 WESC1
G 08:00 36 W U22 4X-
heat
Race: 1 RPCW1 RPCS1 RPCC1 RPCA1
H 08:05 37 M Nov 4+
heat
Race: 1 STAC1 WELC1 TIMC1 PET*1 NSHC1 WEL*2
I 08:10 38 W Snr 2X
heat
Race: 1 WKOC2 CLIC1 NSHC1 OGUC1 WELC1 AVNC1 AVNC2 WKOC1
J 08:15 39 M Clb 4X-
heat
Race: 1 AVNC3 TGAC2 WTU*1 AKLC1 OAMC1 WELC1 WESC1
K 08:20 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage Race: 2 AVNC4 ASHC1 OTAC2 NSHC1 AWGC1 NEL*1 INVC1
L 08:25     Race: 3 OTAC1 AVNC1 INVC2 TGA*1 WKOC1 AVNC2 STAC1
M 08:30 40 W Prm 4-
heat
Race: 1 RPCC1 RPCS1 RPCA1
N 08:35 41 M Prm 4-
heat
Race: 1 RPCA1 RPCC1 RPCW1
O 08:40 43 W Clb 4+
heat
Race: 1 ASHC1 CURC2 NSHC1 HWBC1 PORC2 AVNC2 OGU*1 WELC1
P 08:45 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 PORC1 STAC1 NSHC2 PETC1 AVNC1 WTUC1 CURC1
Q 08:50 45 W Prm 2X (L)
heat
Race: 1 RPCA1 DUAC1 OGUC1
R 08:55 44 M Snr 2X
heat
Race: 1 INVC1 NELC1 WHAC1 AWGC1 CURC1
S 09:00 46 W Snr 1X
heat
Race: 1 HWBC1 AVNC1 OGUC1 WKOC1 NSHC1
T 09:05 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 AVNC3 HWBC2 WKOC2 ASHC1
U 09:10 48 W U20 2X
heat
Race: 1 RPCW1 RPCA2 RPCW2 RPCS1 RPCA1 PETC1
V 09:15 49 M Clb 4+
heat
Race: 1 AVNC2 WKOC1 AWGC1 NOEC1 AKLC1 HWBC1 WELC1 AVNC1
W 09:20 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 HWBC2 WTUC1 AVNC3 NSHC1 TGA*1 PORC1 WESC1
X 09:25 50 M Prm 2X (L)
heat
Race: 1 RPCC1 RPCA1 RPCS1 AVNC2 NOEC1 AVNC1
Y 09:30 52 M Nov 8+
heat
Race: 1 WEL*1 STA*1
T 09:35 20 W Snr 2-
repechage
Race: 1
Z   53 M U20 2X
heat
Race: 1 RPCS1 RPCC2 RPCC1 RPCW1 NELC1 RPCA1
A 09:40 55 M Prm 1X
heat
Race: 1 RPCW1 RPCC2 RPCC1 RPCS2 RPCS1 RPCC4
B 09:45 57 M U22 2X
heat
Race: 1 RPCC1 RPCW1 RPCS1 RPCC2
C 09:50 58 W Nov 8+
heat
Race: 1 CTYC1 PETC1 NSHC1 WELC1
D 09:55 59 W U20 2-
heat
Race: 1 RPCS2 RPCA1 RPCS1 RPCW2 RPCA2 RPCW1
E 10:00 56 W Snr 4X-
heat
Race: 1 DUAC1 WESC1 WELC1 WKOC1 PET*1 AVNC1
F 10:05 60 W Prm 1X
heat
Race: 1 RPCW2 RPCW1 RPCW4 ASHC1
G 10:10 1->Final; 2,3,4->Repechage Race: 2 RPCS1 RPCC1 RPCS2 RPCW3
H 10:15 61 M Clb 2X
heat
Race: 1 TGAC1 OAMC1 ASHC1 OTAC1 AVNC3
I 10:20 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 WELC3 OTAC3 WTUC1 CLIC1 WHAC1
J 10:25     Race: 3 WKOC1 TIMC1 OTAC2 INVC1 WELC2 AVNC1
K 10:30     Race: 4 AVNC4 INVC2 AWGC1 CTYC2 DUAC1 NELC1
L 10:35     Race: 5 CTYC1 AVNC2 WTMC1 HWBC1 INVC3 WESC1
M 10:40     Race: 6 WELC1 WKOC2 AVNC5 TIMC2 STAC1
N 10:45 62 M Snr 4X-
heat
Race: 1 OTAC1 AWGC1 WHAC1 WESC1 INVC1 CUR*1 AVNC1
O 10:50 63 W U22 2X
heat
Race: 1 RPCW1 RPCC1 BUNC1 RPCA1 WREC1
P 10:55 64 M U20 2-
heat
Race: 1 RPCC1 RPCW2 NOEC1 AVNC21 RPCW1 RPCA1 RPCS1 PORC1
Q 11:00 All->Final Race: 2 - - CANCELLED - -
R 11:05 66 W Clb 1X
heat
Race: 1 TIMC2 WESC2 OTAC2 WREC1 OAMC1 WELC2 WKOC2 AVNC4
S 11:10 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage Race: 2 TIMC1 HWBC1 OGUC1 WTUC1 AVNC2 WKOC1 PORC1 OTAC1
T 11:15     Race: 3 STAC1 CLIC2 HWBC2 WESC3 WKOC3 WELC1
U 11:20     Race: 4 AVNC1 CTYC1 WRAC1 WESC4 CURC1 CLIC1 WTMC1
U 11:45 55 M Prm 1X
repechage
Race: 1
V 12:30 2 M Snr 4-
repechage
Race: 1 CTYC1 AVNC1 WESC1 HWBC1 AWGC1 CURC1 PORC1 NSHC1
W 12:35 8 M Clb 8+
repechage
Race: 1 AKLC1 STA*1 WELC1 AVNC1 WTUC1 TGA*1 HWBC2
X 12:40 15 W Clb 4X-
repechage
Race: 1 OGU*2 CURC1 HWBC1 WELC2
Y 12:45 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 WHA*1 STAC1 DUA*1 WESC1 WKOC1
Z 12:50     Race: 3 HWBC2 STAC2 OGUC1 WESC2 WTUC1
A 12:55     Race: 4 PORC1 AVNC2 WREC1 NOEC1 WRA*1
B 13:00 1 M U20 1X
repechage
Race: 1 RPCA4 RPCA3 RPCS4 RPCS2 ASHC1
C 13:05 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 NELC1 RPCC4 NELC2 RPCW3
D 13:10 3 W Nov 4X+
repechage
Race: 1 WELC1 PETC1 NSHC1 ROTC1 AVNC1
E 13:15 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 CTY*2 WELC2 CTYC1 CTY*4 NSHC2
F 13:20 4 W U20 1X
repechage
Race: 1 RPCA4 RPCS2 RPCA1 RPCA3 RPCA2
G 13:25 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 RPCS3 PETC1 RPCS1 AVNC1
H 13:30 14 M Nov 2X
repechage
Race: 1 AKLC1 OTAC1 AVNC1 ASHC1 AKLC2
I 13:35 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 TIMC2 NSHC1 NSHC2 STAC2
J 13:40 13 M Clb 2-
repechage
Race: 1 TIMC1 NSHC3 TGAC1
K 13:45 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 TGAC2 WELC1 AVNC5 WESC1 WELC3
L 14:00 17 W Nov 2X
repechage
Race: 1 NSHC1 WKOC1 HWBC2 AVNC1 NSHC2 WTUC1
M 14:05 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 CTYC3 HWBC1 CTYC1 ROTC2 CTYC2 AVNC2
N 14:10 19 M Prm 1X (L)
repechage
Race: 1 RPCS2 RPCC1 RPCS1 AWGC1
O 14:25 24 W Clb 2X
repechage
Race: 1 WKOC2 OTAC1 ASHC1 WREC2 HWBC2 AVNC4
P 14:30 1->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 WRAC1 CURC2 WHAC1 WTMC1 WKOC1 ASHC2 WKOC3
Q 14:35     Race: 3 BPCC1 WTUC2 HWBC3 CURC1 STAC1
R 14:40     Race: 4 STAC2 NOEC1 CURC3 PORC2
S 14:45 27 M Clb 1X
repechage
Race: 1 WELC2 CTYC2 NSHC1 STAC4 TIMC3 WHAC3
T 14:50 1->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 AWGC2 STAC2 CTYC1 WKOC3 WREC1 AVNC7
U 14:55     Race: 3 NELC1 AWGC4 STAC1 AWGC3 AVNC6
V 15:00     Race: 4 TGAC1 WKOC4 WHAC4 AVNC4 OTAC3 ASHC3
W 15:05     Race: 5 WESC2 TIMC1 BPCC1 OTAC4 OTAC2
X 15:10     Race: 6 TIMC4 WTMC2 DUAC1 AVNC1 CLIC1 ASHC2
Y 15:15     Race: 7 WTUC1 WHAC2 WTMC1 WKOC1 NELC2 ASHC1
Z 15:20     Race: 8 TIMC2 AVNC2 WESC1 CLIC2
A 15:25 30 M Prm 2X
repechage
Race: 1 RPCW2 RPCW1 RPCS1 RPCS2 INVC1
B 15:30 33 W Clb 2-
repechage
Race: 1 WKOC1 WTMC1 WELC1 WTUC1 NOEC1
C 15:35 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WHAC1 OGUC1 PORC1 ASHC1 WESC1
D 15:40 34 W Nov 4+
repechage
Race: 1 NSHC1 WELC2 PETC1 PETC2 CTYC1 CTYC2 AVNC1
E 15:45 35 M Snr 1X
repechage
Race: 1 STAC1 WHAC1 WESC1 CURC1
F 15:50 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WREC1 AWGC1 NELC1 WKOC2
G 16:00 39 M Clb 4X-
repechage
Race: 1 OTAC1 ASHC1 TGA*1 TGAC2 AKLC1
H 16:05 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 WELC1 AVNC4 INVC2 OTAC2
I 16:20 43 W Clb 4+
repechage
Race: 1 HWBC1 AVNC2 ASHC1 PETC1 NSHC2 CURC1
J 16:25 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WTUC1 STAC1 PORC1 CURC2 PORC2 WELC1
K 16:30 46 W Snr 1X
repechage
Race: 1 - - CANCELLED - -
L 16:35 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 - - CANCELLED - -
M 16:55 49 M Clb 4+
repechage
Race: 1 AKLC1 AVNC1 AVNC3 TGA*1
N 17:00 1,2,3->Final; Rest->Eliminated Race: 2 PORC1 WESC1 NSHC1 AWGC1 NOEC1
O 17:05 60 W Prm 1X
repechage
Race: 1 ASHC1 RPCW3 RPCW2 RPCS1 RPCW4 RPCS2
P 17:10 64 M U20 2-
repechage
Race: 1 - - CANCELLED - -
Q 17:40 61 M Clb 2X
repechage
Race: 1 TIMC2 AVNC2 WELC2
R 17:45 1->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 WELC3 OTAC2 INVC1 AWGC1 OTAC1
S 17:50     Race: 3 CTYC2 ASHC1 WHAC1 OTAC3 AVNC5
T 17:55     Race: 4 WTMC1 INVC3 AVNC3 WELC1 INVC2 TIMC1
U 18:00 66 W Clb 1X
repechage
Race: 1 OTAC2 HWBC2 OAMC1 HWBC1 WTMC1 AVNC2
V 18:05 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 OGUC1 CTYC1 WKOC1 CLIC2 AVNC4
W 18:10     Race: 3 WKOC2 WESC3 WESC2 WELC1 CURC1 OTAC1 WESC4
X 18:15     Race: 4 WTUC1 WRAC1 PORC1 AVNC1 WREC1 STAC1 WELC2
Y 18:50 67 W Snr 8+
heat
Race: 1 PET*1 OGUC1 AVNC1
Z 18:55 69 W Prm 8+
heat
Race: 1 RPCS1 RPCA1 RPCC1
A 19:00 71 M Snr 8+
heat
Race: 1 AKLC1 HWBC2 AVNC2 HWBC1 AVNC21 AVNC1 CUR*1
B 19:05 72 M Prm 8+
heat
Race: 1 RPCA1 RPCS1 RPCC1 RPCW1

Thursday, 16th February 2017

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 08:00 1 M U20 1X
semi-final
Race: 1 RPCS2 RPCW1 RPCA1 RPCC2 RPCS3 RPCW2 WESC1 RPCW3
B 08:05 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 RPCC4 RPCA2 RPCC1 RPCS1 RPCC5 RPCC3 RPCA5 RPCS4
C 08:30 13 M Clb 2-
semi-final
Race: 1 NSHC3 AVNC4 AVNC21 AVNC1 NSHC2 WTUC3 STAC2 AVNC5
D 08:35 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 WESC1 AVNC2 NOEC1 WKOC1 WTUC1 NSHC1 HWBC1 TIMC1
E 09:00 15 W Clb 4X-
semi-final
Race: 1 WHA*1 WESC2 WESC1 AVNC1 TIMC1 WREC1 HWBC1 NOEC1
F 09:05 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 WTUC1 AVNC2 CURC1 NSHC1 ASHC1 OGUC1 STAC1 WELC2
G 09:30 27 M Clb 1X
semi-final
Race: 1 AVNC2 WKOC3 WHAC1 BPCC2 WKOC2 AWGC1 WHAC4 CLIC1
H 09:35 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 WKOC1 STAC1 CTYC1 WRAC1 OAMC1 OTAC5 BPCC1 NSHC1
I 10:00 24 W Clb 2X
semi-final
Race: 1 WREC2 HWBC1 AVNC1 DUAC1 OGUC1 WTUC1 AVNC2 CURC1
J 10:05 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 WHAC1 CLIC1 WREC1 PORC1 TIMC1 NSHC1 AVNC3 STAC2
K 10:30 39 M Clb 4X-
semi-final
Race: 1 TGA*1 AVNC3 INVC1 WKOC1 WTU*1 STAC1 NEL*1 AVNC4
L 10:35 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 INVC2 OAMC1 WESC1 AWGC1 AVNC1 NSHC1 AVNC2 TGAC2
M 11:00 66 W Clb 1X
semi-final
Race: 1 CLIC2 WKOC2 WKOC1 WKOC3 TIMC2 PORC1 HWBC1 WTUC1
N 11:05 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 WELC1 AVNC1 HWBC2 CLIC1 TIMC1 CURC1 OGUC1 OAMC1
O 11:30 61 M Clb 2X
semi-final
Race: 1 AVNC2 NELC1 OAMC1 WKOC1 WESC1 CLIC1 STAC1 ASHC1
P 11:35 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final Race: 2 AWGC1 TGAC1 WTUC1 WKOC2 DUAC1 CTYC1 AVNC1 TIMC1
Q 13:10 1 M U20 1X
final
Race: B RPCC4 RPCA5 RPCS4 RPCC5 WESC1 RPCW2 RPCS2 RPCW3
R 13:15 Race: A RPCS3 RPCC3 RPCC1 RPCA1 RPCS1 RPCW1 RPCC2 RPCA2
S 13:30 2 M Snr 4-
final
Race: A NSHC1 AWGC1 AVNC1 WKOC1 AVNC21 HWBC1 CURC1 WESC1
T 13:45 3 W Nov 4X+
final
Race: A NSHC2 CTY*4 CTYC1 HWBC1 DUAC1 NSHC1 ROTC1 AVNC1
U 14:00 4 W U20 1X
final
Race: A RPCA2 RPCS2 RPCS1 ASHC1 RPCW1 RPCA1 PETC1 RPCS3
V 14:15 5 W Snr 4-
final
Race: A STAC1 OGUC1 WKOC1 AVNC1 NSHC1 PORC1
W 14:30 6 W Prm 4X-
final
Race: A RPCW1 RPCW2
X 14:45 7 M U22 2-
final
Race: A RPCC1 RPCW1 RPCS1 RPCA1
Y 15:00 8 M Clb 8+
final
Race: A AKLC1 TGA*1 WTUC1 AVNC2 HWBC1 STA*1 AVNC1 HWBC2
Z 15:15 9 W U22 2-
final
Race: A BUNC1 RPCA1 RPCS1 RPCC1
A 15:30 11 W Clb 8+
final
Race: A WELC1 OGUC1 STAC1 PETC1 WESC1 NSHC1 CURC1 HWBC1
B 15:45 10 M Nov 4X+
final
Race: A NSHC1 PET*1 STAC1 TIMC1 WELC1 AKLC1
C 16:00 12 M Prm 4X-
final
Race: A RPCS1 RPCA1 RPCC1

Friday, 17th February 2017

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 07:55 13 M Clb 2-
final
Race: B TIMC1 WESC1 HWBC1 AVNC4 STAC2 AVNC5
B 08:00 Race: A NSHC1 WTUC3 AVNC1 AVNC21 WKOC1 NOEC1 WTUC1 NSHC2
C 08:15 14 M Nov 2X
final
Race: A AVNC1 OTAC1 NSHC1 TIMC1 STAC1 ASHC1 NSHC2 TIMC2
D 08:25 15 W Clb 4X-
final
Race: B WHA*1 AVNC2 HWBC1 CURC1 WESC2 WTUC1 WELC2
E 08:30 Race: A ASHC1 WESC1 TIMC1 AVNC1 NSHC1 OGUC1 STAC1 WREC1
F 08:45 16 M U22 1X
final
Race: A RPCS1 RPCS2 RPCW1 RPCC1 RPCC2 WRAC1
G 09:00 17 W Nov 2X
final
Race: A NSHC2 ROTC2 CTYC1 DUAC1 ROTC1 HWBC2 NSHC1 CTYC2
H 09:15 18 W U22 1X
final
Race: A RPCW2 RPCW1 RPCA1 ASHC1 RPCW3
I 09:30 19 M Prm 1X (L)
final
Race: A RPCC1 RPCW3 RPCW2 RPCW1 RPCW4 RPCS1
J 09:40 51 W U19 2X
heat
Race: 1 PORC2 HWBC1 DUAC1 PORC1 WTMC1 NELC1 WKOC1
K 09:45 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final Race: 2 WESC1 AVNC1 NOEC1 HWBC2 STAC1 OTAC1 ASHC2 DUAC2
L 09:50     Race: 3 WESC2 NOEC2 PORC3 ASHC1 NELC2 WTUC1 CLIC1
M 10:00 20 W Snr 2-
final
Race: A BUNC1 NSHC1 TIMC1 WKOC1 AVNC1 OGUC1 PETC1 WELC1
N 10:15 54 M U19 4+
heat
Race: 1 OAMC1 TGA*1 AVNC21 PORC1 STA*1 CTYC1 NSHC1 AVNC1
O   All->Final Race: 2 - - CANCELLED - -
O 10:30 21 W Prm 1X (L)
final
Race: A RPCA2 RPCA1 RPCC1 RPCC2 RPCW1
P 10:45 22 M Snr 2-
final
Race: A WTUC1 HWBC1 AVNC2 WKOC1 AVNC3 WESC1
Q 11:00 23 M U22 4-
final
Race: A RPCW1 RPCS1
R 11:10 24 W Clb 2X
final
Race: B CURC1 WTUC1 PORC1 WREC2 CLIC1 AVNC2 WHAC1
S 11:15 Race: A NSHC1 AVNC3 TIMC1 WREC1 AVNC1 OGUC1 HWBC1 DUAC1
T 11:30 25 W Prm 2-
final
Race: A RPCA1 RPCS1 RPCC1 RPCC3
U 11:45 26 M Prm 2-
final
Race: A RPCC2 RPCW1 RPCS1 RPCC1
V 11:55 27 M Clb 1X
final
Race: B BPCC2 BPCC1 CLIC1 WHAC4 WKOC3 CTYC1
W 12:00 Race: A WKOC1 NSHC1 OTAC5 WRAC1 AWGC1 WKOC2 AVNC2 WHAC1
X 12:15 28 W U22 4-
final
Race: A RPCW1 RPCA1 RPCS1
Y 12:45 29 M Prm 2- (L)
final
Race: A WKOC1 HWBC1 RPCS1 RPCA1 AVNC1
Z 13:00 30 M Prm 2X
final
Race: A INVC1 RPCS1 RPCA1 RPCC1 RPCW1 RPCS2
A 13:15 31 W Prm 2X
final
Race: A RPCW2 RPCC1 RPCW1 RPCS1 RPCA1
B 13:30 32 M U22 4X-
final
Race: A RPCA1 RPCC1 RPCS1 RPCC2
C 13:45 33 W Clb 2-
final
Race: A WHAC1 WELC1 OGUC1 TIMC1 OGUC2 WTUC1 PORC1 NOEC1
D 14:00 34 W Nov 4+
final
Race: A AVNC1 PETC1 CTYC1 WELC1 HWBC1 PETC2 CTYC2 NSHC1
E 14:20 68 W U19 4+
heat
Race: 1 CTYC1 WKOC1 WTUC1 NELC1 NSHC1
F 14:25 1,2,3,4->A Final Race: 2 ASHC1 PORC1 PETC1 COLC1 STAC1
G 14:30 35 M Snr 1X
final
Race: A AWGC1 WESC1 CURC1 INVC1 INVC2 NELC1 WKOC2 WHAC1
H 14:35 70 M U19 2X
heat
Race: 1 PORC1 WTMC1 AVNC1 TIMC1 NELC1 OAMC2
I 14:40 1,2->A Final; 3,4->B Final Race: 2 BPCC1 WKOC1 CLIC1 CTYC1 OTAC1
J 14:45     Race: 3 WESC1 OTAC3 INVC1 WHOC1 TIMC2 NOEC2
K 14:50     Race: 4 OAMC1 WHAC1 NOEC1 ASHC1 OTAC2
L 15:00 36 W U22 4X-
final
Race: A RPCS1 RPCW1 RPCC1 RPCA1
M 15:15 37 M Nov 4+
final
Race: A WEL*2 WELC1 STAC1 NSHC1 PET*1 TIMC1
N 15:30 38 W Snr 2X
final
Race: A WKOC2 OGUC1 AVNC1 WKOC1 WELC1 AVNC2 NSHC1 CLIC1
O 15:40 39 M Clb 4X-
final
Race: B AVNC4 AVNC3 OAMC1 NEL*1 TGA*1 TGAC2 INVC2
P 15:45 Race: A WTU*1 AVNC1 STAC1 AWGC1 WKOC1 WESC1 INVC1 AVNC2
Q 16:00 40 W Prm 4-
final
Race: A RPCA1 RPCS1 RPCC1
R 16:15 41 M Prm 4-
final
Race: A RPCC1 RPCW1 RPCA1

Saturday, 18th February 2017

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 08:15 43 W Clb 4+
final
Race: A WTUC1 NSHC2 PORC1 NSHC1 AVNC1 PETC1 STAC1 ASHC1
B 08:30 44 M Snr 2X
final
Race: A NELC1 WHAC1 INVC1 AWGC1 CURC1
C 08:45 45 W Prm 2X (L)
final
Race: A DUAC1 RPCA1 OGUC1
D 09:00 46 W Snr 1X
final
Race: A HWBC2 WKOC1 AVNC1 OGUC1 ASHC1 WKOC2 NSHC1
E 09:15 47 M Prm 4+
final
Race: A WKOC1 WKOC2
F 09:30 48 W U20 2X
final
Race: A PETC1 RPCW1 RPCS1 RPCA1
G 09:45 49 M Clb 4+
final
Race: A AVNC3 NSHC1 AWGC1 WTUC1 AVNC2 AVNC1 AKLC1 NOEC1
H 10:00 50 M Prm 2X (L)
final
Race: A NOEC1 RPCA1 RPCC1 RPCS1 AVNC1 AVNC2
I 10:10 51 W U19 2X
final
Race: B NOEC2 HWBC2 HWBC1 STAC1 ASHC1 NOEC1 WESC2
J 10:15 Race: A ASHC2 WTUC1 WESC1 NELC1 NELC2 AVNC1 DUAC1 CLIC1
K 10:30 52 M Nov 8+
final
Race: A STA*1 WEL*1
L 10:45 53 M U20 2X
final
Race: A RPCS1 RPCW1 RPCA1 RPCC1
M 11:00 54 M U19 4+
final
Race: A PORC1 OAMC1 NSHC1 CTYC1 AVNC21 STA*1 TGA*1 AVNC1
N 11:15 55 M Prm 1X
final
Race: A RPCC2 RPCC4 RPCC1 RPCS1 RPCW1
O 11:30 56 W Snr 4X-
final
Race: A WESC1 WKOC1 AVNC1 WELC1 DUAC1 PET*1
P 11:45 57 M U22 2X
final
Race: A RPCC1 RPCS1 RPCW1 RPCC2
Q 12:00 58 W Nov 8+
final
Race: A NSHC1 PETC1 WELC1 CTYC1
R 12:15 59 W U20 2-
final
Race: A RPCA2 RPCS2 RPCA1 RPCS1 RPCW2 RPCW1
S 12:30 60 W Prm 1X
final
Race: A RPCW3 RPCW2 RPCW1 RPCC1 RPCS1 RPCS2
T 12:40 61 M Clb 2X
final
Race: B TGAC1 AVNC1 TIMC1 AWGC1 STAC1 ASHC1
U 12:45 Race: A NELC1 CLIC1 WTUC1 DUAC1 WESC1 WKOC1 WKOC2 CTYC1
V 13:00 62 M Snr 4X-
final
Race: A OTAC1 CUR*1 INVC1 AWGC1 WHAC1 WESC1
W 13:15 63 W U22 2X
final
Race: A BUNC1 RPCC1 RPCW1 RPCA1 WREC1
X 13:30 64 M U20 2-
final
Race: A AVNC21 NOEC1 RPCW2 RPCW1 RPCA1 RPCC1 RPCS1 PORC1
Y 13:45 65 M/W Opn 1X (P)
final
Race: A ASHC1
Z 13:55 66 W Clb 1X
final
Race: B HWBC2 OGUC1 CURC1 WKOC2 OAMC1 TIMC2 WTUC1 CLIC2
A 14:00 Race: A AVNC1 WKOC3 HWBC1 WKOC1 CLIC1 WELC1 TIMC1 PORC1
B 14:15 67 W Snr 8+
final
Race: A PET*1 OGUC1 AVNC1
C 14:30 68 W U19 4+
final
Race: A PETC1 WKOC1 PORC1 CTYC1 COLC1 NELC1 ASHC1 NSHC1
D 14:45 69 W Prm 8+
final
Race: A RPCA1 RPCS1 RPCC1
E 14:55 70 M U19 2X
final
Race: B BPCC1 OAMC2 WKOC1 WTMC1 ASHC1 WHOC1 NOEC1 NOEC2
F 15:00 Race: A CTYC1 TIMC1 CLIC1 NELC1 WESC1 OAMC1 TIMC2 WHAC1
G 15:15 71 M Snr 8+
final
Race: A AKLC1 HWBC2 CUR*1 AVNC21 HWBC1 AVNC1 AVNC2
H 15:30 72 M Prm 8+
final
Race: A RPCA1 RPCW1 RPCC1 RPCS1
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.