Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2017 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 14th February 2017
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 15th February 2017
This Wednesday day sheet is empty.
Thursday, 16th February 2017
This Thursday day sheet is empty.
Friday, 17th February 2017
Race J @ 09:40: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Adam Milne
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Hannah Starnes
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
Race K @ 09:45: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Nathan Cohen & Hayden Cohen
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
|
Race L @ 09:50: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Kit Croxford
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Hannah Starnes
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Gabrielle Peach
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 18th February 2017
Race I @ 10:10: B Final | ||
---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
Race J @ 10:15: A Final | ||
---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Gabrielle Peach
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Hannah Starnes
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Hannah Starnes
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Nathan Cohen & Hayden Cohen
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.