Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2019 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 19th February 2019
Race 13 (M) @ 08:48: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#4
PETC
Coached by: Matt Cummings
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Tim Zouch & Patrick Davenport
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#52
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jacqui Van Dam & Craig Brown
|
Race 14 (N) @ 08:52: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Matt Cummings
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
Race 15 (O) @ 08:56: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#11
OTAC
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#51
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Matt Cummings
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
Race 16 (P) @ 09:00: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Tim Zouch & Patrick Davenport
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#3
CROC
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
Coached by: Jacqui Van Dam & Craig Brown
|
Race 17 (Q) @ 09:04: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Matt Cummings
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: David Mackintosh
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social