Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2019 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 19th February 2019
Race 49 (W) @ 11:12: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Coached by: Jamie Vou
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
|
Race 50 (X) @ 11:16: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Adam Milne
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
Race 51 (Y) @ 11:20: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hannah Bailey
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
Wednesday, 20th February 2019
Race 150 (A) @ 10:10: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hannah Bailey
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Coached by: Jamie Vou
|
Race 151 (B) @ 10:15: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
Coached by: Jack Allan
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Thursday, 21st February 2019
Race 205 (I) @ 09:25: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hannah Bailey
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Adam Milne
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
Race 206 (J) @ 09:30: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
Friday, 22nd February 2019
Race 261 (A) @ 19:05: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hannah Bailey
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
Race 262 (B) @ 19:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Adam Milne
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
Saturday, 23rd February 2019
This Saturday day sheet is empty.
Social