Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2019 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 19th February 2019
Race 57 (E) @ 11:44: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#3
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
Race 58 (F) @ 11:48: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|
Entity
CSFC
CSFC
non-NZ |
Crew
#1
CSFC
Coached by: David Mackintosh
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
Race 59 (G) @ 11:52: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jared Cummings
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Wednesday, 20th February 2019
Race 154 (E) @ 10:30: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
Race 155 (F) @ 10:35: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#3
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Thursday, 21st February 2019
Race 209 (M) @ 10:00: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|
Entity
CSFC
CSFC
non-NZ |
Crew
#1
CSFC
Coached by: David Mackintosh
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Race 210 (N) @ 10:05: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jared Cummings
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
Friday, 22nd February 2019
Race 267 (G) @ 19:35: B Final | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
CSFC
CSFC
non-NZ |
Crew
#1
CSFC
Coached by: David Mackintosh
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jared Cummings
|
Race 268 (H) @ 19:40: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 23rd February 2019
This Saturday day sheet is empty.
Social