Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2021 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Thursday, 18th February 2021
Race 5 (E) @ 08:16: Event 5, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Martha
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Kaitlyn Burtenshaw (stroke), Erin Anderson, Madison Sakalia-Andreasen, Madeleine Dee + Analiese Kung (cox)
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Lyvania
|
Race 6 (F) @ 08:20: Event 5, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Euro
|
Race 12 (L) @ 08:44: Event 7, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 23 (W) @ 09:58: Event 14, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
Race 27 (A) @ 10:14: Event 14, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
Race 32 (F) @ 10:34: Event 18, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 48 (W) @ 12:18: Event 28, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
Race 55 (D) @ 12:46: Event 30, Heat 1 | ||
---|---|---|
Event
30
W Clb 2X
Sponsored by: Catherine & Trevor Wilson
| ||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 66 (O) @ 14:38: Event 48, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#4
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 67 (P) @ 14:42: Event 48, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 68 (Q) @ 14:46: Event 48, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 69 (R) @ 14:50: Event 48, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 75 (X) @ 15:34: Event 54, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
Race 77 (Z) @ 15:42: Event 54, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
Race 78 (A) @ 15:46: Event 54, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
Race 81 (D) @ 15:58: Event 55, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Raewyn
|
Race 82 (E) @ 16:02: Event 55, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Ann-Marie
|
Race 91 (N) @ 16:38: Event 58, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Friday, 19th February 2021
Race 98 (A) @ 08:00: Event 35, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Kaitlyn Burtenshaw (stroke), Lily Fleming, Madison Sakalia-Andreasen, Madeleine Dee + Analiese Kung (cox)
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Euro
|
Race 99 (B) @ 08:04: Event 35, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Carbo
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Martha
|
Race 100 (C) @ 08:08: Event 37, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
Race 109 (L) @ 08:44: Event 41, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 115 (R) @ 10:20: Event 7, Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 116 (S) @ 11:10: Event 14, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
Race 128 (E) @ 12:35: Event 30, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Event
30
W Clb 2X
Sponsored by: Catherine & Trevor Wilson
| ||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 130 (G) @ 13:29: Event 37, Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
Race 131 (H) @ 13:33: Event 41, Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 135 (L) @ 14:38: Event 48, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 136 (M) @ 14:42: Event 48, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 141 (R) @ 16:28: Event 55, Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Ann-Marie
|
Race 142 (S) @ 16:32: Event 55, Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Raewyn
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 20th February 2021
Race 158 (H) @ 08:28: Event 5, A Final | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Kaitlyn Burtenshaw (stroke), Erin Anderson, Madison Sakalia-Andreasen, Madeleine Dee + Analiese Kung (cox)
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Lyvania
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Martha
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Euro
|
Race 165 (O) @ 09:36: Event 14, B Final | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
Race 188 (L) @ 11:48: Event 28, A Final | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
Race 190 (N) @ 11:56: Event 30, A Final | ||
---|---|---|
Event
30
W Clb 2X
Sponsored by: Catherine & Trevor Wilson
| ||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 192 (P) @ 12:04: Event 32, A Final | ||
---|---|---|
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#1
PET*
Mackenzie Tuffin (stroke), Helena Rivers-Milliken, Sydney McLean, Mia Kilmister, Ashley Smith, Emma Neal, Polly Wenlock, Liana Reiher + Zoey Kung (cox)
Composite crew. Coached by: Dave Hanley
|
Race 195 (S) @ 12:56: Event 37, B Final | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
Race 196 (T) @ 13:00: Event 41, B Final | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 197 (U) @ 13:04: Event 35, A Final | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Martha
|
Race 205 (C) @ 13:42: Event 43, A Final | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 207 (E) @ 14:24: Event 48, B Final | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 209 (G) @ 14:32: Event 44, A Final | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Naomi Holland (stroke), Emma Drummond, Zoe Maddigan, Lily Fleming, Madison Sakalia-Andreasen, Madeleine Dee, Amelia Williams, Mia Allwood + Harriet Jones (cox)
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Erin-Monique
|
Race 213 (K) @ 14:48: Event 48, A Final | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 219 (Q) @ 15:52: Event 55, B Final | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Ann-Marie
|
Race 228 (Z) @ 16:28: Event 58, A Final | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Race 231 (C) @ 16:40: Event 61, A Final | ||
---|---|---|
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#1
PET*
Phillip Wilson (stroke), Hamish Bond, Campbell Crouch, Harry Church, Ethan Blight, Martyn O'Leary, Hamish Maxwell, Murphy Waters + Liam Avery (cox)
Composite crew.
|
Race 232 (D) @ 16:50: Event 62, A Final | ||
---|---|---|
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#1
PET*
Beth Ross (stroke), Ella Greenslade, Charlotte Spence, Ella Cossill, Catherine Layburn, Isabella Carter, Katie Lush, Stefanie Baker-Burns + Kieran Joyce (cox)
Composite crew.
|
Social