Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2021 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Thursday, 18th February 2021
Race 55 (D) @ 12:46: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
Coached by: Kylee Corboy
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#4
NELC
Coached by: Tim Babbage
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Michele Munro
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Hannah Starnes & Durrie Queen
|
Race 56 (E) @ 12:50: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Giacomo Galano
Boat: X-Lew Beck (M)
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Scott Gullery
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Peter Craig
|
Race 57 (F) @ 12:54: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell & Philippa Baker-Hogan
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson & Georgina Rodie
|
Race 58 (G) @ 12:58: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#4
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Joe Findley
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Hannah Starnes & Durrie Queen
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth & Matthew Duffett
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Tim Babbage
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Friday, 19th February 2021
Race 127 (D) @ 12:31: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Giacomo Galano
Boat: X-Lew Beck (M)
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Ron Neighbour
|
Race 128 (E) @ 12:35: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Scott Gullery
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson & Georgina Rodie
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Tim Babbage
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Michele Munro
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Hannah Starnes & Durrie Queen
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 20th February 2021
Race 182 (F) @ 11:24: B Final | ||
---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Scott Gullery
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson & Georgina Rodie
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Hannah Starnes & Durrie Queen
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Tim Babbage
|
Race 190 (N) @ 11:56: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Michele Munro
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Giacomo Galano
Boat: X-Lew Beck (M)
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social