You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: NZ Masters Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Carol Neill
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
WNK*
WNK*
Otago |
Crew
#1
WNK*
Composite crew. Coached by: Ray Sinclair
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Barry Squire
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#2
NSH*
Composite crew.
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Allan Mills
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Composite crew. Coached by: Paul Westbury
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Allan Mills
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#1
RIVC
|
|||
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#2
RIVC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
AWRC
AWRC
Southland |
Crew
#1
AWRC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
AWRC
AWRC
Southland |
Crew
#1
AWRC
|
|||
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#1
RIVC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#2
RIVC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Ashleigh Jaques
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham & Sarah Houston-Eastergaard
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Allan Mills
|
|||
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#1
NSH*
Composite crew.
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUA*
DUA*
Otago |
Crew
#1
DUA*
Composite crew.
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
HOR*
HOR*
Wellington |
Crew
#1
HOR*
Composite crew.
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Wayne Asplin
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Allan Mills
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Adele Gordon (stroke), Beverly O'Loughlin, Gier Jong, Margot Chandler, Jeannette Lomas, Michelle Chapman, Paula Storey, Suzanne Pierce + Hannah Worth (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Marie Devoy (stroke), Fiona Crummey, Carolyn Harrison, Diane Brew, Alison McLeod, Yvonne Kasper, Sue Cammell, Judy Shadbolt + Colette Nicholson (cox)
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Raechel Cummins (stroke), Adie Pedersen, Christine Hobbs, Ann Tucker, Trish Fenton, Sue Wright, Kathryn McGredy, Liz MacFarlan + Linda Thomas (cox)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HOR*
HOR*
Wellington |
Crew
#3
HOR*
Composite crew.
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Allan Mills
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Clayton Nichols (stroke), Kevin O'Hagan, Andrew Wakelin, Grant Clearwater, Susan Dawson, Vicky Bruce-Miller, Marion Ackers, Jacqueline Taylor + Aaron Harold (cox)
Coached by: Keven O'hagan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Victoria Pennell (stroke), Kam Wing, Evan Brown, Laura James, Tim Yates, Anna Brown, Katrina Spence, Mark Wynne + Teyla Hudson (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RIV*
RIV*
Southland |
Crew
#1
RIV*
Composite crew.
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Tom Clark
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Self
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Self
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Wayne Asplin
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Keven O'hagan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOR*
HOR*
Wellington |
Crew
#1
HOR*
Composite crew.
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PCUC
PCUC
Otago |
Crew
#1
PCUC
Coached by: Ray Sinclair
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Helen Moore
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PCUC
PCUC
Otago |
Crew
#1
PCUC
Coached by: Ray Sinclair
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Helen Moore
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#1
NSH*
Gary Neill (stroke), Simon Malpas, Chris Brake, Uwe Engbers, Keith Montgomery, Anthony Gilbert, David Vallance, Garth Bradford + Danielle Schofield (cox)
Composite crew.
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Richard Hughes (stroke), Robert Young, Bryan Beardshaw, Bruce Walker, Peter John Taylor, David Mills, Guy Pierce, Geoff Vazey + Hannah Worth (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Greg Vanderpeet (stroke), David Sutherland, Mike Trautvetter, Jeremy Coxon, Robert Harrison, Mark Swinburne, Allen Kittow, Robert Buddo + Lynaree Burns (cox)
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Dimitrios Kotrotsos (stroke), Chris Jones, Allan Mills, Huw Mitchell, Paul Glover, Barry Sayer, Jason King, Joe O'Neill + Sara McFall (cox)
Coached by: Chris Jones
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#1
RIVC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#1
NSH*
Composite crew.
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#5
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#7
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#5
SGEC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
Division 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#2
RIVC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#6
SGEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#4
SGEC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
Division 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#1
RIVC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#1
NSH*
Composite crew.
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#2
RIVC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#7
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#5
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#6
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Carol Neill
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Marion Ackers
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Peter Rowbotham & Sarah Houston-Eastergaard
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
WNK*
WNK*
Otago |
Crew
#1
WNK*
Composite crew.
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WNK*
WNK*
Otago |
Crew
#1
WNK*
Composite crew.
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Gary Neill (stroke), Cameron Elliott, Chris Brake, Uwe Engbers, Keith Montgomery, Anthony Gilbert, Doug Cryer, Garth Bradford + Danielle Schofield (cox)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Peter John Taylor (stroke), David Mills, Bryan Beardshaw, Paul Stone, Evan Brown, Paul Dougherty, Tim Yates, Mark Wynne + Teyla Hudson (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Dimitrios Kotrotsos (stroke), Chris Jones, Allan Mills, Huw Mitchell, Joe O'Neill, Barry Sayer, Jason King, James Beech + Monique Beyer (cox)
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Tony Oosten (stroke), Shaun Stuart-Jones, Phil Karl, Peter Bailey, Danny Farr, Pieter Doelman, Nathan Edmondston, Andre Caccioppoli + Hayley Vuleta (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
RIV*
RIV*
Southland |
Crew
#1
RIV*
Composite crew.
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOR*
HOR*
Wellington |
Crew
#1
HOR*
Composite crew.
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Nilsson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Self
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Ashleigh Jaques
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Susan Dawson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Composite crew. Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Keven O'hagan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Keven O'hagan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOR*
HOR*
Wellington |
Crew
#1
HOR*
Composite crew.
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#2
NSH*
Composite crew.
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RIV*
RIV*
Southland |
Crew
#1
RIV*
Composite crew.
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#2
RIVC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Vicky Bruce-Miller
|
|||
Entity
WNK*
WNK*
Otago |
Crew
#1
WNK*
Composite crew.
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Allan Mills
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
DUA*
DUA*
Otago |
Crew
#1
DUA*
Composite crew.
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Vicky Bruce-Miller
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
WNK*
WNK*
Otago |
Crew
#1
WNK*
Composite crew.
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Allan Mills
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Tony Oosten (stroke), Shaun Stuart-Jones, Phil Karl, Peter Bailey, Danny Farr, Pieter Doelman, Nathan Edmondston, Andre Caccioppoli + Hayley Vuleta (cox)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Peter John Taylor (stroke), David Mills, Paul Dougherty, Evan Brown, Tim Yates, Gregor Sedlmeier, Kam Wing, Mark Wynne + Teyla Hudson (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PCUC
PCUC
Otago |
Crew
#1
PCUC
Coached by: Ray Sibnclair
|
|||
Entity
PCUC
PCUC
Otago |
Crew
#2
PCUC
Coached by: Ray Sinclair
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Don Strachan
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
DUA*
DUA*
Otago |
Crew
#1
DUA*
Composite crew.
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Allan Mills
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Helen Moore
|
|||
Entity
WNK*
WNK*
Otago |
Crew
#1
WNK*
Composite crew.
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Barry Squire
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hamish And Eric
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Vicky Bruce-Miller
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RIV*
RIV*
Southland |
Crew
#1
RIV*
Composite crew.
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#2
RIVC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Sarah Footitt (stroke), Corinne Monkley, Donna Stanton, Kate Sullivan, Paula Brown, Bronwyn Thompson, Theresa Le Bas, Claire Boyd + Hayley Vuleta (cox)
Coached by: Ashleigh Jaques
|
|||
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Ruth Barclay (stroke), Beverly O'Loughlin, Victoria Pennell, Laura James, Steph Rush, Gier Jong, Suzanne Pierce, Jacs Rush + Hannah Worth (cox)
Composite crew. Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Francie Morrow (stroke), Sara McFall, Samantha Seath, Eleanor Steel, Jo-Anne Stokes, Megan Simmons, Frances Graham, Monique Beyer + Paul Glover (cox)
Coached by: Allan Mills
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Nilsson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Self
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Chris Nilsson
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Keven O'hagan
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NEL*
NEL*
Marlborough |
Crew
#1
NEL*
Composite crew.
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RIV*
RIV*
Southland |
Crew
#1
RIV*
Composite crew.
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
NEL*
NEL*
Marlborough |
Crew
#1
NEL*
Composite crew.
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#4
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#3
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
|||
Entity
NEL*
NEL*
Marlborough |
Crew
#1
NEL*
Composite crew.
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Paul Moreno
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Self
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Ashleigh Jaques
|
|||
Entity
PCU*
PCU*
Otago |
Crew
#1
PCU*
Composite crew.
|
|||
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#1
NSH*
Composite crew.
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Allan Mills
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWG*
Richard Brock (stroke), Trevor Rush, Pat Spriggens, Murray Carey, Garth Hammond, Jason Reid, Tony Upchurch, Bob Evans + Sue O'Leary (cox)
Composite crew.
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Alec Auld (stroke), Ron Satherley, Cameron Easterbrook, Lee Spear, Mike Pohio, David Varcoe, John Schaap, Ian Clotworthy + Davis Varcoe (cox)
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Chris Fotherby (stroke), Mike Harrison, Brett Wright, Tony Corkery, John de Pont, Evan Snyder, Mark Desmond, Steve Mayo-Smith + Colette Nicholson (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
AWR*
AWR*
Southland |
Crew
#1
AWR*
Composite crew.
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Barry Squire
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
AWR*
AWR*
Southland |
Crew
#1
AWR*
Composite crew.
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Susan Dawson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#1
RIVC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#4
SGEC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWG*
Composite crew.
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#1
RIVC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SIX
SIX
South Island |
Crew
#1
RSIX
|
|||
Entity
NIX
NIX
North Island |
Crew
#1
RNIX
Raechel Cummins (stroke), Helen Moore, Kathryn McGredy, Christine Phillips, Steph Rush, Jacs Rush, Susan Dawson, Kim O'Neill + Sue O'Leary (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NIX
NIX
North Island |
Crew
#1
RNIX
|
|||
Entity
SIX
SIX
South Island |
Crew
#1
RSIX
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SIX
SIX
South Island |
Crew
#1
RSIX
|
|||
Entity
NIX
NIX
North Island |
Crew
#1
RNIX
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NIX
NIX
North Island |
Crew
#1
RNIX
|
|||
Entity
SIX
SIX
South Island |
Crew
#1
RSIX
|
Social