Gender
Class School
Club (ability) novice intermediate club senior premier
Masters class
Boat and and
Seats

Saturday, 19th September 2015

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
A 08:00 11 M Mst D 1X
heat
Race: 1 NSHC1 NELC1 NOEC1 CAMC1 MERC1 BPCC1
B 08:05 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WELC1 DUAC1 WELC2
C 08:10 10 M Mst F 2X
heat
Race: 1 BPCC1 WKOC2 WKOC1 AWRC1 MERC1 WES*1
D 08:15 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated Race: 2 SGEC2 NEL*1 AKLC21 AWGC1 BPCC2 BLEC1
E 08:20 9 W Mst C 2X
heat
Race: 1 CAMC2 BLEC1 UNCC3 WKOC1 NSHC2 WNKC1
F 08:25 1,2->Final + 2 Next Fastest Crews Race: 2 DUAC2 CAMC1 DUAC1 UNCC2 NSHC1 HORC1
G 08:30     Race: 3 WELC1 UNCC1 AKLC21 MERC1 BLEC2
H 08:35 1 M Mst C 2-
final
Race: A HORC1 WTUC1 NOEC1 SGEC1 UNCC1
I 08:40 2 M Mst E 2-
final
Race: A AWGC1 WELC1 AWRC1 AKLC21 WESC1
I   3 M Mst J-K 1X
final
Race: A BLEC1
J 08:45 Race: A - - CANCELLED - -
K 08:50 4 W Mst A 1X
final
Race: A BLEC1 HWBC1 PETC1 UNCC1
L 08:55 5 M Mst H 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
M 09:00 7 M Mst B 4X-
final
Race: A CAMC1 BLEC1 DUA*1 AKLC21
N 09:05 6 W Mst G 8+
final
Race: A - - REMOVED - -
O 09:10 5 M Mst H 8+
final
Race: A AWR*1
O   8 W Mst E 4X-
final
Race: A UNCC1 PCUC1 BLEC1 SGEC1 BPCC1 CURC1 NELC1
P 09:15 11 M Mst D 1X
final
Race: A CAMC1 DUAC1 NOEC1 WELC1 NSHC1 WELC2 MERC1
Q 09:20 10 M Mst F 2X
final
Race: A WKOC1 BLEC1 BPCC1 AWGC1 WES*1 SGEC2 AWRC1 AKLC21
R 09:25 9 W Mst C 2X
final
Race: A DUAC2 AKLC21 BLEC1 NSHC1 UNCC1 CAMC1 WNKC1 CAMC2
S 09:30 12 M Mst D 4-
final
Race: A WELC1 DUA*1 SGEC1 NOEC1 WKOC1 AKLC21
T 09:35 13 Mx Mst G-J 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
U 09:40 Race: A RIV*1
U   14 Mx MNv 4X-
final
Race: A UNCC1 PETC1 DUAC1
Y 10:00 16 M Mst E 2X
heat
Race: 1 HWBC1 BLE*1 CAMC1 UNCC1 DUAC1
Z 10:05 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated Race: 2 MERC1 BPCC1 AWRC1 WELC1 NELC2 AWGC1 WESC1
A 10:10 26 M Mst C 1X
heat
Race: 1 CAMC1 WHAC1 DUAC2 NOEC1 UNCC2 SGEC1
B 10:15 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated Race: 2 HORC1 WNKC2 DUAC1 BMTC1 WNKC1 UNCC1
C 10:20 15 Opn 1X (P)
final
Race: A BLEC1
D 10:25 18 W Mst F 8+
final
Race: A - - REMOVED - -
E 10:30 16 M Mst E 2X
final
Race: A WELC1 CAMC1 WESC1 UNCC1 MERC1 HWBC1 AWGC1
F 10:35 26 M Mst C 1X
final
Race: A WNKC1 SGEC1 HORC1 WHAC1 DUAC1 UNCC2 BMTC1 NOEC1
G 10:40 17 W Mst D 1X
final
Race: A UNCC1 HORC1 PCUC1 HWBC1 NSHC1 UNCC2 WKOC1
H 10:45 19 M Mst G 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
I 10:50 Race: A AWR*1 RIV*1 BLEC1 NEL*1
I   20 M MNv 4X-
final
Race: A UNCC1
J 10:55 21 M Mst I-K 8+
final
Race: A - - REMOVED - -
K 11:00 22 W Mst D 2-
final
Race: A PETC1
K   25 W Mst H 1X
final
Race: A PCUC1
L 11:05 23 W Mst B 4X-
final
Race: A BLEC1 WNKC1 PCUC1 HAMC1 NSH*2 CAMC1 WKOC1 WELC1 NSHC1
M 11:10 24 M Mst A 1X
final
Race: A HORC1 DUAC1
N 11:15 25 W Mst H 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
O 11:20 27 M Mst F 2-
final
Race: A AWGC1 SGEC1 AWRC1
P 11:25 28 M Mst I-K 4-
final
Race: A - - REMOVED - -
Q 11:30 29 Mx Mst G-J 2X
final
Race: A RIVC2 PCU*1 RIVC1 NELC1
R 11:35 30 Mx Mst D-F 4X-
division
Race: 1 BLEC3 SGEC1 CAMC1 WNK*1 NSHC1 CAMC2 MERC1
S 11:40 Race: 2 BPCC1 NELC1 CAMC3 AWGC1 HWBC1 WELC1 CURC1
T 11:45     Race: 3 BLEC2 NELC2 AWR*1 BPCC2 UNCC1 AKLC21 MERC2
U 11:50     Race: 4 SGEC3 SGEC2 RIVC1 UNCC2 WESC1 BPCC3 BLE*1
Y 12:10 32 W Mst D 2X
heat
Race: 1 BLEC1 NSHC1 UNCC2 CAMC1 MERC1 UNCC1
Z 12:15 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WNK*1 PCUC1 RIVC1 BLEC2 CURC1
A 12:20 31 Opn 2X (P)
final
Race: A - - REMOVED - -
B 12:25 33 M Mst G 4-
final
Race: A AWR*1 RIV*1
C 12:30 34 W Mst G 4-
final
Race: A - - REMOVED - -
D 12:35 32 W Mst D 2X
final
Race: A UNCC2 CAMC1 PCUC1 MERC1 CURC1 NSHC1 RIVC1
E 12:40 35 W Mst C 4-
final
Race: A HAMC1 SGE*1 NSHC1 WELC1
F 12:45 36 W Mst E 2-
final
Race: A SGEC1
F   42 W Mst F 1X
final
Race: A BLEC1 SGEC1
G 12:50 37 M Mst B 2X
final
Race: A BLEC1 DUAC1 DUAC2 BMTC1 WHAC1 CAM*1
H 12:55 38 M Mst D 8+
final
Race: A AKLC21 WTU*1 WKOC1 SGE*1 UNCC1 PETC1 WELC1
I 13:00 39 W Mst A-B 4-
final
Race: A BLEC1 AKLC21 PCU*1 HAMC1 WELC1 WNK*1 PETC1
J 13:05 40 W Mst H-J 4X-
final
Race: A - - REMOVED - -
K 13:10 41 M Mst F 4X-
final
Race: A AWGC1 NEL*1 BPCC1 SGEC1 CAMC1 AWR*1 BLEC1 WES*1
L 13:15 42 W Mst F 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
M 13:20 43 W MNv 4X-
final
Race: A UNCC1 NSHC1 WKOC1
N 13:25 44 M Mst I-K 2-
final
Race: A - - REMOVED - -
O 13:30 45 M Mst G 2X
final
Race: A BLE*1 CAMC1 INV*1
P 13:35 46 Mx Mst A-C 4X-
division
Race: 2 CAM*1 UNCC1 HWBC1 UNCC2 CAMC2 HORC1 SGEC1
Q 13:40 Race: 1 WNK*1 WELC1 NSH*1 WNK*2 PIC*1 BLEC1 PETC1 DUA*2
R 13:45 47 Mx Mst E-K 4-
final
Race: A SGEC1 RIVC1 RIV*2
V 14:05 48 W Mst E 1X
final
Race: A BPCC1 MERC1 PCUC1
W 14:10 50 W Mst A 2X
final
Race: A PCUC2 AWGC1 BLEC1 NSHC1 HAMC1 PCUC1
X 14:15 49 W Mst G 4X-
final
Race: A - - REMOVED - -
Y 14:20 51 M Mst H 2X
final
Race: A INVC1 WKOC1 NELC1 DUAC1
Z 14:25 52 M Mst A 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
A 14:30 54 W Mst C 8+
final
Race: A PCU*1 PETC1 UNCC1 NSH*1
B 14:35 53 W Mst I-J 2X
final
Race: A - - REMOVED - -
C 14:40 52 M Mst A 4X-
final
Race: A DUA*1 BLEC1
C   55 M Mst C 8+
final
Race: A UNCC1 CAMC1 WTU*1
D 14:45 56 M Mst E 4-
final
Race: A WESC1 SGEC1 WELC1 PETC1
E 14:50 57 W Mst F 4-
final
Race: A RIVC1
E   58 M Mst H 4-
final
Race: A INV*1 DUAC1
F 14:55 Race: A - - CANCELLED - -
G 15:00 59 Mx MNv 2X
final
Race: A DUAC1 PCUC1 UNCC3 UNCC2
H 15:05 60 Mx Mst D-F 8+
division
Race: 1 AKLC21 CAM*1 PETC1 SGEC1 MERC1
I 15:10 Race: 2 WELC1 UNCC2 UNCC1 BPCC1 PCU*1
J 15:15 61 Mx Mst G-J 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
N 15:35 62 W Mst D 4X-
final
Race: A CURC1 NSHC1
O 15:40 63 M Mst D 4X-
final
Race: A NSHC1 CURC1
P 15:45 64 W Mst D 8+
final
Race: A DUAC1 PETC1
Q 15:50 65 M Mst D 8+
final
Race: A WTUC1 SGEC1

Sunday, 20th September 2015

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
A 08:00 75 W Mst D 4X-
heat
Race: 1 UNCC2 AKLC21 BLEC1 NSHC1 UNCC1 PCUC1
B 08:05 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated Race: 2 BPCC1 PETC1 NELC1 CURC1
C 08:10 67 M Mst D 2X
heat
Race: 1 DUA*1 BLEC2 CURC1 WKOC1 BPCC1
D 08:15 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WHAC1 NOEC1 BLEC1 HWBC1 CAMC1 NSH*1
E 08:20 66 W Mst B 2X
heat
Race: 1 AWGC1 BLEC1 WKOC1 HWBC1 CAMC1
F 08:25 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WNKC1 CAMC2 CAMC3 PCUC1 BLEC2 AKLC21
G 08:35 67 M Mst D 2X
final
Race: A HWBC1 BPCC1 NSH*1 DUA*1 WHAC1 WKOC1 CAMC1
H 08:40 68 W Mst F 2X
final
Race: A SGEC1 NELC1 RIVC2 RIVC1 WESC1
I 08:45 75 W Mst D 4X-
final
Race: A PETC1 AKLC21 CURC1 UNCC1 PCUC1 BPCC1 BLEC1
J 08:50 69 M Mst A 2X
final
Race: A PICC1 DUAC1
K 08:55 70 M Mst F 4-
final
Race: A SGEC1 AWR*1 WKOC1 AWGC1
L 09:00 71 M Mst H 1X
final
Race: A RIVC1 DUAC1 INVC1
L   73 M Mst J-K 2X
final
Race: A NEL*1
M 09:05 66 W Mst B 2X
final
Race: A AWGC1 PCUC1 HWBC1 AKLC21 BLEC1 CAMC3 CAMC1
N 09:10 72 M MNv 4-
final
Race: A UNCC1 PETC1
O 09:15 73 M Mst J-K 2X
final
Race: A
P 09:20 74 M Mst E 4X-
final
Race: A NELC1 BLEC1 SGEC1 BPCC1 MERC1 CAMC1 WESC1 UNCC1
Q 09:25 76 W Mst A 4X-
final
Race: A BLEC1 WELC1 PETC1
R 09:30 77 W Mst H-J 8+
final
Race: A - - REMOVED - -
S 09:35 78 W Mst E 8+
final
Race: A SGE*1 NEL*1
T 09:40 79 M Mst A-B 8+
final
Race: A
U 09:45 Race: A AKLC21
U   80 Mx Mst A-D 4-
final
Race: A SGEC1 PETC1 AWGC1 HORC1 WNKC1
V 09:50 81 M Mst E 1X
heat
Race: 1 DUAC2 NELC2 SGEC2 AKLC21
W 09:55 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated Race: 2 PCUC1 UNCC1 DUAC1 WHAC1 MERC1 NOEC1 WELC1
X 10:00 82 W Mst C 1X
heat
Race: 1 BLEC1 PCUC1 WREC1 UNCC1 PCUC2 AKLC21 WKOC1
Y 10:05 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated Race: 2 HWBC1 WNKC1 RIVC1 CAMC1 BLEC2 HORC1
Z 10:10 83 M Mst C 2X
heat
Race: 1 MERC1 HORC1 WNKC1 NOEC1 DUAC1 BLEC2
A 10:15 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated Race: 2 WNKC2 CAMC1 NOEC2 WHAC1 WHAC2 DUAC2 BLEC1
B 10:20 81 M Mst E 1X
final
Race: A NELC2 MERC1 DUAC2 DUAC1 AKLC21 WELC1 SGEC2 UNCC1
C 10:25 82 W Mst C 1X
final
Race: A WNKC1 BLEC1 UNCC1 HWBC1 PCUC1 HORC1
D 10:30 84 M Mst D 2-
final
Race: A DUA*1 WELC1 WKOC1 WELC2 WTUC1 NSHC1
E 10:35 83 M Mst C 2X
final
Race: A MERC1 WNKC2 WNKC1 WHAC1 NOEC1 WHAC2 HORC1 CAMC1
F 10:40 85 M Mst I 1X
final
Race: A DUAC2 NELC1 DUAC1
G 10:45 86 W Mst G 2X
final
Race: A PCUC1
G   87 W Mst F 2-
final
Race: A SGEC1
H 10:50 86 W Mst G 2X
final
Race: A
H   87 W Mst F 2-
final
Race: A
I 10:55 88 M Mst G 8+
final
Race: A AWR*1
I   92 W Mst E 4-
final
Race: A PCUC1
J 11:00 90 W Mst C 2-
final
Race: A SGEC1 BLEC1 WNK*1 NSHC1 HORC1
K 11:05 91 M Mst A-B 4-
final
Race: A
L 11:10 89 W Mst A-B 8+
final
Race: A WELC1 PETC1 HAMC1 NSH*1
L   91 M Mst A-B 4-
final
Race: A AKLC21
L   97 M Mst A-B 2-
final
Race: A PICC1
M 11:15 92 W Mst E 4-
final
Race: A
N 11:20 93 W Mst G-J 2-
final
Race: A - - REMOVED - -
O 11:25 94 Mx Mst D-F 2X
division
Race: 1 CURC2 DUAC2 BPCC1 MERC3 NSHC1 AKLC22 CURC1
P 11:30 Race: 2 AWRC1 BLEC2 WNK*1 CAMC1 HWBC1 AWGC1
Q 11:35     Race: 3 BLEC5 NELC3 PCUC1 SGEC1 BPCC5 UNCC1 AKLC21 WES*3 BPCC2
R 11:40     Race: 4 UNCC2 BLEC4 MERC1 DUAC1 RIVC2 SGEC3 NELC1
S 11:45     Race: 5 CAMC3 BLE*3 BPCC3 RIVC1 BPCC6
T 11:50     Race: 6 WESC2 MERC2 SGEC2 BLEC1 WESC1 SGEC4
U 12:00 103 M Mst C 4X-
heat
Race: 1 AKLC21 NOEC1 DUAC1 WELC1 WNKC1 DUAC2
V 12:05 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated Race: 2 BLEC1 NSH*1 UNCC1 SGEC1 WHAC1
W 12:10 102 W Mst E 2X
heat
Race: 1 PCUC1 NELC1 CURC1 BPCC3 BLEC1 AKLC1
X 12:15 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated Race: 2 BPCC1 BPCC2 SGEC1 UNCC1
Y 12:20 96 M Mst H 4X-
final
Race: A INV*1 DUA*1
Z 12:25 97 M Mst A-B 2-
final
Race: A
Z   98 W Mst A-B 2-
final
Race: A WNKC1 AWGC1 BLEC1
A 12:30 95 M Mst F 1X
final
Race: A BPCC1 UNCC1 CURC1 SGEC1 BLEC1 BLEC2 AWGC1 WHAC1 CAMC1
B 12:35 98 W Mst A-B 2-
final
Race: A
C 12:40 99 W Mst C 4X-
final
Race: A BLEC1 UNCC1 UNCC2 NSH*1 CAMC1 HWBC1 WNK*1 MERC1 PCUC1
D 12:45 100 W Mst I-J 1X
final
Race: A - - REMOVED - -
E 12:50 101 W MNv 4-
final
Race: A UNCC1 WKOC1 WELC1
F 12:55 102 W Mst E 2X
final
Race: A CURC1 BPCC1 AKLC1 UNCC1 BLEC1 SGEC1 PCUC1
G 13:00 103 M Mst C 4X-
final
Race: A UNCC1 SGEC1 DUAC1 NSH*1 WNKC1 WHAC1 WELC1
I 13:10 104 W Mst G 1X
final
Race: A RIVC1
I   105 M Mst I 2X
final
Race: A BLEC1 DUAC1
I   108 M Mst G 2-
final
Race: A INV*1
J 13:15 106 W Mst D 4-
final
Race: A BLEC1 PCUC1 PETC1
K 13:20 107 M Mst E 8+
final
Race: A AKLC21 SGE*1 CAMC1 WKOC1 UNCC1
L 13:25 108 M Mst G 2-
final
Race: A
M 13:30 109 Mx Mst A-C 8+
final
Race: A UNCC1 NEL*1 PETC1 MERC1 WELC1 NSH*1
N 13:35 110 W Mst H 2X
final
Race: A - - REMOVED - -
O 13:40 111 M Mst B 1X
final
Race: A WHAC1 DUAC1
P 13:45 112 W Mst B 1X
final
Race: A BLEC2 PCUC3 UNCC1 BLEC1 PCUC2 AWRC1 PCUC1 AWGC1
Q 13:50 113 M Mst H 2-
final
Race: A DUAC1 WKOC1 RIVC1
R 13:55 114 M Mst F 8+
final
Race: A AWG*1 NEL*1
S 14:00 115 M Mst D 4X-
final
Race: A HWBC1 WKOC1 DUA*1 BLEC1 PETC1 CAMC1
T 14:05 116 W Mst D 8+
final
Race: A AKL*1 UNCC1
U 14:10 117 W Mst F 4X-
final
Race: A SGE*1 NELC1 RIVC1 PCUC1
V 14:15 118 M Mst C 4-
final
Race: A PETC1 NOEC1 SGEC1 UNCC1 WTU*1 WELC1
W 14:20 119 M Mst G 1X
final
Race: A BPCC1 AKLC21 WHOC1 ARMC1 AWRC1 AWGC1 BLEC1
X 14:25 120 M Mst I-K 4X-
final
Race: A DUA*1
Y 14:30 121 W Mst H-J 4-
final
Race: A - - REMOVED - -
Z 14:35 122 Mx Mst A-C 2X
division
Race: 1 DUAC1 NSH*2 DUAC3 AKLC21 NSHC3 HORC1 MERC1 WNK*1 WNKC2
A 14:40 Race: 2 AWGC1 CAMC2 DUAC2 WELC1 PIC*1 NSH*1 CAMC1
B 14:45     Race: 3 NELC1 HWBC1 HORC2 CAM*3 PCUC1 BPCC1 AWRC1
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.