Day sheets: Otago Champs
These are the day sheets for the 2013 Otago Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 14th December 2013
Race U @ 10:34: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#3
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#5
DUAC
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Annie Montgomery
|
Race V @ 10:38: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#4
NOEC
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie & Sarah Bruce
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#4
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#5
NOEC
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#3
STAN
Coached by: Annie Montgomery
|
Race W @ 10:42: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Shaun Taylor & Courtney May
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Russell Everett
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Annie Montgomery
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matt Adam & Natalie Matheson
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
Race X @ 10:46: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#3
OAMC
Coached by: Shaun Taylor & Courtney May
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Megan Laas & Kirstyn Hay
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#4
WHOC
Coached by: Russell Everett
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
Race Y @ 10:50: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: James O'connor
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
Race Z @ 10:54: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
QRCC
QRCC
Otago |
Crew
#1
QRCC
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: Russell Everett
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie & Sarah Bruce
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#4
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social