Event Sponsor
Day sheets: Otago Champs
These are the day sheets for the 2014 Otago Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 13th December 2014
Race Z @ 12:36: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Emma Weith & Dan Kelly
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden & Alistair McClintock
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Tony Stiles
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Matt Smaill
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
Race A @ 12:40: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: John O'connor
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#3
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
Race B @ 12:44: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Tony Stiles
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Caitlin Buist
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 14th December 2014
Race W @ 10:50: B Final | ||
---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Emma Weith & Dan Kelly
|
|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden & Alistair McClintock
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#3
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Tony Stiles
|
Race X @ 10:55: A Final | ||
---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Caitlin Buist
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Matt Smaill
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
Social