Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2010, 2009, 2008.
Results: Otago Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Toby Pascoe
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Caroline Pearson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Victoria Brown (stroke), Emily Nicholson-Sell, Charlotte Whitlow, Alice Commons + Sarah Fitchett (cox)
Coached by: Doug Bull
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Nerc
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Toby Pascoe
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Nerc
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Caroline Pearson
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#3
COLC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Victoria Brown (stroke), Emily Nicholson-Sell, Charlotte Whitlow, Alice Commons + Sarah Fitchett (cox)
Coached by: Doug Bull
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Kinnley McAllister (stroke), Jodie Sole, Samantha Sorenson, Madison Gillespie + Naeve Davidson (cox)
Coached by: Jaimee Harrison
|
Social