Event Sponsor
Day sheets: Otago Champs
These are the day sheets for the 2016 Otago Championships.
click a filter below to remove it
Sunday, 11th December 2016
Race U @ 08:20: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Matt Smaill
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
Race V @ 08:24: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Penny Farrell & Sarah Taylor
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Nathan Cohen
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Matt Smaill
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
PCUC
PCUC
Otago |
Crew
#1
PCUC
Coached by: Ray Sinclair
|
Race W @ 08:28: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#6
TIMC
Coached by: Jaimee Harrison
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: Doug Bull
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Hayden Cohen
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
Coached by: Nathan Cohen
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
Race X @ 08:32: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#3
OGUC
Coached by: Kit Croxford
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Doug Bull
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#5
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Michael Petherick
|
Race Y @ 08:36: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Nathan Cohen
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#3
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
|
Race Z @ 08:40: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#4
WHOC
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#3
CTYC
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lisa Owen
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social