Saturday, 14th December 2019

Alpha Time Event   Division Progression
A 08:00 1 G U18 4+
heat
Race: 1  
B 08:04 2 M Opn 1X
heat
Race: 1 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final
C 08:08     Race: 2  
D 08:12     Race: 3  
E 08:16 3 W Opn 2-
heat
Race: 1  
F 08:20 4 B U16 2X
heat
Race: 1 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final
G 08:24     Race: 2  
H 08:28     Race: 3  
I 08:32 5 B U17 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
J 08:36     Race: 2  
K 08:40 6 G U15 8X+
heat
Race: 1  
L 08:44 7 B U18 4+
heat
Race: 1 Fastest 10 -> Final
M 08:48     Race: 2  
N 08:52 8 M Clb 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
O 08:56     Race: 2  
P 09:00 9 W Clb 1X
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
Q 09:04     Race: 2  
R 09:08 10 M Nov 2X (1000m)
heat
Race: 1 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final
S 09:12     Race: 2  
T 09:16     Race: 3  
U 09:20 11a M Mst 1X (1000m)
final
Race: A  
V 09:24 12a W Mst 4X±
final
Race: A  
W 09:28 15 G U16 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
X 09:32     Race: 2  
Y 09:40 13 G U18 2-
heat
Race: 1 Fastest 10 -> Final
Z 09:44     Race: 2  
A 09:48 14 M Opn 2X
heat
Race: 1 Fastest 10 -> Final
09:52     Race: 2  
B   16 G U17 4+
heat
Race: 1  
C 09:56 17 M Int 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
D 10:00     Race: 2  
E 10:04 20 B U16 8+
heat
Race: 1  
F 10:08 18 B U15 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
G 10:12     Race: 2  
H 10:16 19 B U18 4X+
heat
Race: 1  
I 10:24 21 W Nov 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
J 10:28     Race: 2  
K 10:40 22 M Clb 4+
heat
Race: 1  
L 10:48 23 M Nov 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
M 10:52     Race: 2  
N 10:56 24 W Opn 2X
heat
Race: 1  
O 11:00 25 B U17 8+
heat
Race: 1  
P 11:04 27 M Int 4+
heat
Race: 1  
Q 11:08 26 G U15 8+
heat
Race: 1  
R 11:28 28 B U15 4+
heat
Race: 1  
S 11:32 29 G U17 1X
heat
Race: 1 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final
T 11:36     Race: 2  
U 11:40     Race: 3  
V 11:44 30 G U18 1X
heat
Race: 1 Fastest 10 -> Final
W 11:48     Race: 2  
X 11:52 31 M Opn 2-
heat
Race: 1 Fastest 10 -> Final
Y 11:56     Race: 2  
Z 12:00 32 W Clb 4+
heat
Race: 1  
A 12:04 33 W Nov 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
B 12:08     Race: 2  
C 12:12 34 B U18 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
D 12:16     Race: 2  
E 12:20 35 B U16 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
F 12:24     Race: 2  
G 12:28 36 B U17 4+
heat
Race: 1  
H 12:40 38 G U16 8+
heat
Race: 1  

Sunday, 15th December 2019

Alpha Time Event   Division Progression
A 07:00 37 M Clb 1X
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
B 07:04     Race: 2  
C 07:08 39 G U17 8+
heat
Race: 1  
D 07:12 40 W Opn 4-
heat
Race: 1  
E 07:16 41 M Opn 4X-
heat
Race: 1  
F 07:20 42 G U15 4+
heat
Race: 1  
G 07:24 44 W Clb 2X
heat
Race: 1  
H 07:28 45 G U18 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
I 07:32     Race: 2  
J 07:36 43 W Int 4+
heat
Race: 1  
K 07:40 46 B U17 1X
heat
Race: 1 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final
L 07:44     Race: 2  
M 07:48     Race: 3  
N 07:52 47 B U18 1X
heat
Race: 1 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final
O 07:56     Race: 2  
P 08:00     Race: 3  
Q 08:12 48 G U16 4X+
heat
Race: 1 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final
R 08:16     Race: 2  
S 08:20     Race: 3  
T 08:24 49 G U17 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
U 08:28     Race: 2  
V 08:32 50 M Nov 8+
heat
Race: 1  
W 08:36 51 B U15 8+
heat
Race: 1  
X 08:40 52 M Opn 4-
heat
Race: 1  
Y 08:44 53 W Opn 1X
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
Z 08:48     Race: 2  
A 08:56 54 G U15 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
B 09:00     Race: 2  
C 09:04 55 W Int 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
D 09:08     Race: 2  
E 09:12 56 W Clb 4X-
heat
Race: 1  
F 09:16 57 B U17 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
G 09:20     Race: 2  
H 09:24 58 G U18 4X+
heat
Race: 1  
I 09:28 59a M Mst 4± (1000m)
final
Race: A  
J 09:32 60a W Mst 2X (1000m)
final
Race: A  
K 09:48 61 W Nov 2X (1000m)
heat
Race: 1 1,2 + 2NF->A Final; 10 Next Fastest->B Final
L 09:52     Race: 2  
M 09:56     Race: 3  
N 10:00     Race: 4  
O 10:08 62 B U15 4X+
heat
Race: 1 Fastest 10 -> Final
P 10:12     Race: 2  
Q 10:16 63 M Nov 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
R 10:20     Race: 2  
S 10:24 64 M Clb 4X-
heat
Race: 1  
T 10:28 65 B U18 2-
heat
Race: 1  
U 10:32 66 W Opn 8+
heat
Race: 1  
V 10:36 67 W Clb 8+
heat
Race: 1  
W 10:40 69 G U16 2X
heat
Race: 1 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final
X 10:44     Race: 2  
Y 10:48     Race: 3  
Z 10:56 68 B U16 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
A 11:00     Race: 2  
B 11:04 70 G U17 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
C 11:08     Race: 2  
D 11:12 71 G U15 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated
E 11:16     Race: 2  
F 11:20 72 W Nov 4X+
heat
Race: 1 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final
G 11:24     Race: 2  
H 11:28     Race: 3  
I 11:36 73 B U15 8X+
heat
Race: 1  
J 11:40 74 W Opn 4X-
heat
Race: 1  
K 11:44 75 M Clb 8+
heat
Race: 1  
L 11:48 76 M Opn 8+
heat
Race: 1  
M 12:16 1 G U18 4+
final
Race: A  
N 12:20 2 M Opn 1X
final
Race: B  
O 12:24     Race: A  
P 12:28 3 W Opn 2-
final
Race: A  
Q 12:32 4 B U16 2X
final
Race: B  
R 12:36     Race: A  
S 12:40 5 B U17 2X
final
Race: A  
T 12:44 6 G U15 8X+
final
Race: A  
U 12:56 7 B U18 4+
final
Race: A  
V 13:00 8 M Clb 2X
final
Race: A  
W 13:04 9 W Clb 1X
final
Race: A  
X 13:08 10 M Nov 2X (1000m)
final
Race: B  
Y 13:12     Race: A  
Z 13:16 11b M Mst 4X± (1000m)
final
Race: A  
A 13:20 12b W Mst 1X (1000m)
final
Race: A  
B 13:24 15 G U16 4+
final
Race: A  
C 13:28 13 G U18 2-
final
Race: A  
D 13:32 14 M Opn 2X
final
Race: A  
E 13:44 16 G U17 4+
final
Race: A  
F 13:48 17 M Int 2X
final
Race: A  
G 13:52 20 B U16 8+
final
Race: A  
H 13:56 18 B U15 2X
final
Race: A  
I 14:00 19 B U18 4X+
final
Race: A  
J 14:04 21 W Nov 8+
final
Race: A  
K 14:08 22 M Clb 4+
final
Race: A  
L 14:28 23 M Nov 4+
final
Race: A  
M 15:02 24 W Opn 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
N 15:06 25 B U17 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
O 15:10 26 G U15 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
P 15:14 27 M Int 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
Q 15:30 28 B U15 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
R 15:34 29 G U17 1X
final
Race: B - - CANCELLED - -
S 15:38     Race: A - - CANCELLED - -
T 15:42 30 G U18 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
U 15:46 31 M Opn 2-
final
Race: A - - CANCELLED - -
V 15:50 32 W Clb 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
W 15:54 33 W Nov 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
X 15:58 34 B U18 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
Y 16:02 35 B U16 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
Z 16:06 36 B U17 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
A 16:26 38 G U16 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
B 16:30 37 M Clb 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
C 16:34 39 G U17 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
D 16:38 40 W Opn 4-
final
Race: A - - CANCELLED - -
E 16:42 41 M Opn 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
F 16:46 42 G U15 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
G 16:50 44 W Clb 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
H 16:54 45 G U18 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
I 16:58 43 W Int 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
J 17:02 46 B U17 1X
final
Race: B - - CANCELLED - -
K 17:06     Race: A - - CANCELLED - -
L 17:10 47 B U18 1X
final
Race: B - - CANCELLED - -
M 17:14     Race: A - - CANCELLED - -
N 17:18 48 G U16 4X+
final
Race: B - - CANCELLED - -
O 17:22     Race: A - - CANCELLED - -
P 17:26 49 G U17 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
Q 17:30 50 M Nov 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
R 17:34 51 B U15 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
S 17:38 52 M Opn 4-
final
Race: A - - CANCELLED - -
T 17:42 53 W Opn 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
U 17:46 54 G U15 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
V 17:50 55 W Int 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
W 17:54 56 W Clb 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
X 17:58 57 B U17 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
Y 18:02 58 G U18 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
Z 18:06 59b M Mst 2X (1000m)
final
Race: A - - CANCELLED - -
A 18:10 60b W Mst 4+ (1000m)
final
Race: A - - CANCELLED - -
B 18:14 61 W Nov 2X (1000m)
final
Race: B - - CANCELLED - -
C 18:18     Race: A - - CANCELLED - -
D 18:22 62 B U15 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
E 18:26 63 M Nov 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
F 18:30 64 M Clb 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
G 18:34 65 B U18 2-
final
Race: A - - CANCELLED - -
H 18:38 66 W Opn 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
I 18:42 67 W Clb 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
J 18:46 69 G U16 2X
final
Race: B - - CANCELLED - -
K 18:50     Race: A - - CANCELLED - -
L 18:54 68 B U16 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
M 18:58 70 G U17 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
N 19:02 71 G U15 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
O 19:06 72 W Nov 4X+
final
Race: B - - CANCELLED - -
P 19:10     Race: A - - CANCELLED - -
Q   74 W Opn 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
R 19:14 73 B U15 8X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
S   75 M Clb 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
T 19:18 76 M Opn 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.