Race schedule: Otago Champs
This is the race schedule for the 2019 Otago Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 14th December 2019
Alpha | Time | Event | Division | Progression | |
---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 1 | G U18 4+ heat |
Race: 1 | |
B | 08:04 | 2 | M Opn 1X heat |
Race: 1 | 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final |
C | 08:08 | Race: 2 | |||
D | 08:12 | Race: 3 | |||
E | 08:16 | 3 | W Opn 2- heat |
Race: 1 | |
F | 08:20 | 4 | B U16 2X heat |
Race: 1 | 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final |
G | 08:24 | Race: 2 | |||
H | 08:28 | Race: 3 | |||
I | 08:32 | 5 | B U17 2X heat |
Race: 1 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated |
J | 08:36 | Race: 2 | |||
K | 08:40 | 6 | G U15 8X+ heat |
Race: 1 | |
L | 08:44 | 7 | B U18 4+ heat |
Race: 1 | Fastest 10 -> Final |
M | 08:48 | Race: 2 | |||
N | 08:52 | 8 | M Clb 2X heat |
Race: 1 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated |
O | 08:56 | Race: 2 | |||
P | 09:00 | 9 | W Clb 1X heat |
Race: 1 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated |
Q | 09:04 | Race: 2 | |||
R | 09:08 | 10 | M Nov 2X (1000m) heat |
Race: 1 | 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final |
S | 09:12 | Race: 2 | |||
T | 09:16 | Race: 3 | |||
U | 09:20 | 11a | M Mst 1X (1000m) final |
Race: A | |
V | 09:24 | 12a | W Mst 4X± final |
Race: A | |
W | 09:28 | 15 | G U16 4+ heat |
Race: 1 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated |
X | 09:32 | Race: 2 | |||
Y | 09:40 | 13 | G U18 2- heat |
Race: 1 | Fastest 10 -> Final |
Z | 09:44 | Race: 2 | |||
A | 09:48 | 14 | M Opn 2X heat |
Race: 1 | Fastest 10 -> Final |
09:52 | Race: 2 | ||||
B | 16 | G U17 4+ heat |
Race: 1 | ||
C | 09:56 | 17 | M Int 2X heat |
Race: 1 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated |
D | 10:00 | Race: 2 | |||
E | 10:04 | 20 | B U16 8+ heat |
Race: 1 | |
F | 10:08 | 18 | B U15 2X heat |
Race: 1 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated |
G | 10:12 | Race: 2 | |||
H | 10:16 | 19 | B U18 4X+ heat |
Race: 1 | |
I | 10:24 | 21 | W Nov 8+ heat |
Race: 1 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated |
J | 10:28 | Race: 2 | |||
K | 10:40 | 22 | M Clb 4+ heat |
Race: 1 | |
L | 10:48 | 23 | M Nov 4+ heat |
Race: 1 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated |
M | 10:52 | Race: 2 | |||
N | 10:56 | 24 | W Opn 2X heat |
Race: 1 | |
O | 11:00 | 25 | B U17 8+ heat |
Race: 1 | |
P | 11:04 | 27 | M Int 4+ heat |
Race: 1 | |
Q | 11:08 | 26 | G U15 8+ heat |
Race: 1 | |
R | 11:28 | 28 | B U15 4+ heat |
Race: 1 | |
S | 11:32 | 29 | G U17 1X heat |
Race: 1 | 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final |
T | 11:36 | Race: 2 | |||
U | 11:40 | Race: 3 | |||
V | 11:44 | 30 | G U18 1X heat |
Race: 1 | Fastest 10 -> Final |
W | 11:48 | Race: 2 | |||
X | 11:52 | 31 | M Opn 2- heat |
Race: 1 | Fastest 10 -> Final |
Y | 11:56 | Race: 2 | |||
Z | 12:00 | 32 | W Clb 4+ heat |
Race: 1 | |
A | 12:04 | 33 | W Nov 4+ heat |
Race: 1 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated |
B | 12:08 | Race: 2 | |||
C | 12:12 | 34 | B U18 2X heat |
Race: 1 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated |
D | 12:16 | Race: 2 | |||
E | 12:20 | 35 | B U16 4+ heat |
Race: 1 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated |
F | 12:24 | Race: 2 | |||
G | 12:28 | 36 | B U17 4+ heat |
Race: 1 | |
H | 12:40 | 38 | G U16 8+ heat |
Race: 1 |
Social