Race schedule: WTMC-TAKA Regatta
This is the race schedule for the 2018 WTMC-TAKA Regatta.
Saturday, 20th October 2018
Alpha | Time | Event | Sponsor | Division | |
---|---|---|---|---|---|
A | 07:50 | 72 | B U18 8+ heat |
The Knackered Rower | Race: 1 |
B | 08:14 | 2 | G U16 2X division |
Race: 1 | |
C | 08:18 | Race: 2 | |||
D | 08:22 | 3 | B U17 4+ division |
Race: 1 | |
E | 08:26 | Race: 2 | |||
F | 08:30 | 4 | W Opn 2- division |
Race: 1 | |
G | 08:37 | 5 | W Nov 4X+ division |
Race: 1 | |
H | 08:44 | Race: 2 | |||
I | 08:48 | 6 | G U17 1X division |
Race: 1 | |
J | 08:52 | Race: 2 | |||
K | 08:56 | 7 | W Clb 2- division |
Race: 1 | |
L | 09:00 | 8 | M Opn 2- division |
Race: 1 | |
M | 09:04 | Race: 1 | |||
N | 09:08 | 9 | B U16 2X division |
Davey family | Race: 1 |
O | 09:12 | Race: 2 | |||
P | 09:16 | 10 | G U16 4+ division |
Race: 1 | |
Q | 09:20 | 11 | M Clb 2- division |
Race: 1 | |
R | 09:24 | 12 | W Opn 4X- division |
Race: 1 | |
S | 09:31 | 13 | B U15 4X+ division |
Race: 1 | |
T | 09:38 | Race: 2 | |||
U | 09:42 | 14 | M Int 4X+ division |
Race: 1 | |
V | 09:46 | 15 | G U17 8+ division |
Race: 1 | |
W | 09:50 | Race: 2 | |||
X | 09:57 | 16 | G U15 8+ division |
Annette Montgomery Memorial | Race: 1 |
Y | 10:01 | 17 | B U18 4X+ division |
Race: 1 | |
Z | 10:05 | 18 | M Clb 4X- division |
Race: 1 | |
A | 10:09 | 19 | B U17 1X division |
Race: 1 | |
B | 10:13 | 20 | G U18 1X division |
Race: 1 | |
C | 10:17 | Race: 2 | |||
D | 10:21 | 21 | W Clb 1X division |
Hawthorne family | Race: 1 |
E | 10:25 | 23 | B U16 4X+ division |
Race: 1 | |
F | 10:29 | Race: 2 | |||
G | 10:33 | 24 | M Opn 1X division |
Race: 1 | |
H | 10:37 | Race: 1 | |||
I | 10:44 | 25 | B U15 8+ division |
Race: 1 | |
J | 10:48 | 26 | M Int 4+ division |
Race: 1 | |
K | 10:55 | 27 | W Nov 4+ division |
Race: 1 | |
L | 11:02 | Race: 2 | |||
M | 11:06 | 28 | B U17 4X+ division |
Race: 1 | |
N | 11:10 | Race: 2 | |||
O | 11:14 | 29 | G U16 8+ division |
Race: 1 | |
P | 11:18 | 30 | B U18 4+ division |
Race: 1 | |
P | 31 | M Clb 4+ division |
Race: 1 | ||
Q | 11:22 | 32 | G U18 4+ division |
Race: 1 | |
Q | 33 | W Clb 4+ division |
Race: 1 | ||
R | 11:26 | 34 | W Opn 1X division |
Race: 1 | |
S | 11:30 | 35 | M Opn 4X- division |
Jones family | Race: 1 |
T | 11:34 | 36 | G U17 2X division |
Race: 1 | |
U | 11:38 | Race: 2 | |||
V | 11:45 | 37 | M Nov 4+ division |
The Knackered Rower | Race: 1 |
W | 11:52 | Race: 2 | |||
X | 11:56 | 38 | B U16 4+ division |
Race: 1 | |
Y | 12:00 | Race: 2 | |||
Z | 12:07 | 40 | G U15 4X+ division |
Knowles family | Race: 1 |
A | 12:14 | Race: 2 | |||
B | 12:18 | 41 | W Int 4X+ division |
Hawthorne family | Race: 1 |
C | 12:22 | 42 | G U16 1X division |
Race: 1 | |
D | 12:26 | 43 | G U17 4+ division |
Race: 1 | |
E | 12:30 | 44 | G U18 2X division |
Race: 1 | |
F | 12:34 | Race: 2 | |||
G | 12:38 | 45 | B U18 2X division |
Race: 1 | |
H | 12:42 | Race: 2 | |||
I | 12:46 | Race: 3 | |||
J | 12:50 | 46 | M Clb 2X division |
Race: 1 | |
K | 12:57 | 47 | B U15 4+ division |
Race: 1 | |
L | 13:04 | Race: 2 | |||
M | 13:38 | 48 | W Clb 2X division |
Race: 1 | |
N | 13:42 | 49 | B U16 1X division |
Davey family | Race: 1 |
O | 13:46 | 50 | M Opn 2X division |
Race: 1 | |
P | 13:50 | Race: 1 | |||
Q | 13:54 | 51 | G U16 4X+ division |
Race: 1 | |
R | 13:58 | 52 | B U17 8+ division |
Knowles family | Race: 1 |
S | 14:02 | 53 | W Opn 2X division |
Race: 1 | |
T | 14:09 | 54 | M Nov 4X+ division |
Jones family | Race: 1 |
U | 14:16 | Race: 2 | |||
V | 14:23 | 55 | W Nov 8+ division |
Race: 1 | |
W | 14:30 | Race: 2 | |||
X | 14:34 | 56 | B U16 8+ division |
Race: 1 | |
Y | 14:38 | 57 | G U18 4X+ division |
Race: 1 | |
Z | 14:42 | 58 | W Clb 4X- division |
Race: 1 | |
A | 14:46 | 59 | M Opn 4- division |
Race: 1 | |
B | 14:50 | 60 | W Opn 4- division |
Race: 1 | |
C | 14:54 | 61 | B U18 1X division |
Race: 1 | |
D | 14:58 | Race: 2 | |||
E | 15:02 | Race: 3 | |||
F | 15:06 | 62 | M Clb 1X division |
Race: 1 | |
G | 15:13 | 63 | G U15 4+ division |
Annette Montgomery Memorial | Race: 1 |
H | 15:17 | 64 | W Int 4+ division |
Butcher girls | Race: 1 |
I | 15:21 | 65 | B U17 2X division |
Junior Hawthornes | Race: 1 |
J | 15:25 | Race: 2 | |||
K | 15:29 | Race: 3 | |||
L | 15:36 | 66 | M Nov 8+ division |
Race: 1 | |
M | 15:43 | Race: 2 | |||
N | 15:47 | 67 | G U17 4X+ division |
Race: 1 | |
O | 15:51 | 69 | W Opn 8+ division |
Race: 1 | |
P | 15:55 | 70 | G U18 8+ division |
Race: 1 | |
Q | 15:59 | 71 | M Opn 8+ division |
Race: 1 | |
R | 16:03 | 72 | B U18 8+ final |
The Knackered Rower | Race: A |
This regatta provides for recognition of more than one class within an event. You can swap to an expanded version of the schedule, which shows the various classes. Because an event can cover several classes the event class code listed here is a 'common denominator' class.
Social