Saturday, 27th October 2018

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
Gender
Class
School class U16 U18
Club (ability) intermediate club senior premier
Masters class
Boat and and
Seats
A 10:00 1r1 M/W/Mx Nov 8X+
final
Race: A WHAC1 TGAC1
B   2r1 M Nov 8+
final
Race: A TGAC1 BPCC1
C 10:10 3 G U17 4X+
division
Race: 1 BPCC1 TGAC1 ROTC1 TGAC2 BPCC2 WHAC1 ROTC2
D 10:15 Race: 2 ROTC5 ROTC3 BPCC4 BPCC3 TGAC3 TGAC4TGAC4 ROTC4ROTC4
E 10:20 4 Mst 2X
final
Race: A TGAC2 TGAC1 BPCC1 BPCC2 TGAC3 ROTC1 ROTC2
F 10:45 5 B U17 8+
final
Race: A TGAC1
G   6r1 G U15 8X+
final
Race: A BPCC1
H   7r1 W Nov 8+
final
Race: A WHAC1 TGAC1
I 10:50 8 M Opn 1X
division
Race: 1 TGAC1 BPCC1BPCC1 WHAC2WHAC2 WHAC1WHAC1 ROTC1ROTC1 BPCC2BPCC2
J 10:55 Race: 2 BPCC3BPCC3 WHAC4WHAC4 WHAC5WHAC5 BPCC5BPCC5 WHAC3WHAC3 BPCC4BPCC4
K 11:00 9 W Opn 4X-
division
Race: 1 ROTC1ROTC1 TGAC2 BPCC1 TGAC1
L 11:05 Race: 2 BPCC2 ROTC2ROTC2 ROTC3 BPC*3 WHAC1
M 11:10 11 Mst 4X-
final
Race: A TGAC1 BPCC1 ROTC1 ROTC2
N 11:20 12 B U17 2X
division
Race: 1 TGAC2 TGAC1 BPCC1BPCC1 WHAC1 WHAC2WHAC2 ROTC1
O 11:25 Race: 2 BPCC2BPCC2 TGAC3 TGAC4 ROTC2ROTC2
P 11:35 13 G U17 8+
final
Race: A BPCC1 TGAC1
Q 11:40 14 W Nov 4X+
division
Race: 1 TGAC1 ROTC1 BPCC1 TGAC2 WHAC1
R 11:45 Race: 2 TGAC4 TGAC3 WHAC2 BPCC3 BPCC2
S 11:50 15 M Nov 4X+
final
Race: A TGAC1 BPCC1 TGAC2 BPCC2 TGAC3
T 11:55 16 W Opn 1X
division
Race: 1 ROTC2 TGAC2 WHAC1WHAC1 BPCC1BPCC1 BPCC3BPCC3 WHAC2WHAC2 BPCC2BPCC2 TGAC1
U 12:00 Race: 2 TGAC3TGAC3 BPCC5BPCC5 TGAC5TGAC5 BPCC4BPCC4 TGAC4TGAC4 TGAC6TGAC6 BPCC6
V 12:05 17 M Opn 2(X)-
final
Race: A WHAC2WHAC2 TGAC2 TGAC1 ROTC1ROTC1 BPCC2 BPCC1 WHAC1WHAC1
W 12:50 18 G U17 2X
division
Race: 1 ROTC2ROTC2 BPCC1 BPCC2 WHAC1WHAC1 TGAC1 TGAC2
X 12:55 Race: 2 ROTC4 WHAC3 TGAC3TGAC3 BPCC3 BPCC4 WHAC2
Y 13:00     Race: 3 BPCC8 BPCC5 BPCC7 ROTC6 BPCC6
Z 13:05 19 B U17 4X+
final
Race: A BPCC1BPCC1 TGAC2 TGAC1 ROTC1
A 13:10 20 W Nov 4X+
division
Race: 1 ROTC1 BPCC1 TGAC2 TGAC1 WHAC1
B 13:15 Race: 2 TGAC4 BPCC3 TGAC3 BPCC2
C 13:25 21 W Opn 2(X)-
division
Race: 1 ROTC3ROTC3 WHAC2 BPCC1BPCC1 WHAC1WHAC1 TGAC2 TGAC1 BPCC4
D 13:30 Race: 2 ROTC2ROTC2 ROTC1 BPCC2 WHAC3 TGAC3TGAC3
E 13:35     Race: 3 TGAC7 TGAC6 WHAC4 BPCC5 TGAC4TGAC4 TGAC5TGAC5
F 13:45 24 Mst 1X
final
Race: A
G 13:50 26 B U17 4+
final
Race: A TGAC1 TGAC2
H 13:55 27 Mx Nov 4X+
final
Race: A TGAC1 TGAC3 BPCC2 WHAC1 BPCC1 TGAC2
I 14:05 28 W Opn 4+
final
Race: A TGAC2 TGAC1 BPC*2 BPCC1BPCC1 TGAC3TGAC3
J   29 M Opn 4+
final
Race: A ROTC1
K 14:25 31 M Opn 8+
final
Race: A TGAC1
L 14:35 32 W Opn 8+
final
Race: A BPC*2 WHAC1 BPCC1
M 14:40 33r2 W Nov 8+
final
Race: A TGAC1
N   34r2 G U15 8X+
final
Race: A ROTC1 BPCC1 TGAC1 BPCC2
O 14:50 35r2 M Nov 8+
final
Race: A BPCC1 TGAC1
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.