Day sheet: R2K Singles Regatta
This is the day sheet for the 2017 R2K Singles Regatta.
Saturday, 7th October 2017
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:30 | 1 | M Opn 1X heat | Race: 1 | OGUC3 M.Rae | INVC4 M.Spittle | HWBC1 D.McCrory | DUAC2 G.McLaughlin | TIMC1 C.Moffat | OAMC2 J.Brenssell | ||
B | 08:35 | 1,2,3,4->A Final; 5->B Final | Race: 2 | T.Elder INVC3 H.Fox | S.Johnston | DUAC1 S.Smith | OAMC1 M.Taylor | INVC2 S.Bunting | OGUC1 C.Lewis | |||
C | 08:45 | 2 | W Opn 1X heat | Race: 1 | OTAC1 B.Alexander | AVNC1 M.Weston | OGUC1 J.Alm-Lequeux | NOEC1 E.Wallace | CROC1 M.O'Connell | INVC1 B.Allan | OGUC2 R.Homan | |
D | 09:00 | 3 | M U19 1X heat | Race: 1 | CROC1 M.Anderson | INVC1 X.Wright | OAMC2 M.Smith | ASHC2 H.Hefford | STCC2 E.Bargh | WHOC1 C.Turnbull | STCC3 L.Sydney | |
E | 09:05 | 1,2,3,4->A Final; 5->B Final | Race: 2 | NOEC1 M.Anderson | ASHC3 A.Campbell | STCC4 L.Anderson | ASHC1 H.Davies | STCC1 B.Scarlett | OAMC1 J.Scott | WHOC2 H.Milne | ||
F | 09:15 | 4 | W U19 1X heat | Race: 1 | OTAC1 H.Budd | NOEC1 L.Anderson | TIMC1 S.Sorenson | STMG1 A.Elworthy | TIMC2 Z.Leen | TIMC3 G.Moffat | OTAC2 H.Haig | ASHC1 V.Wall |
G | 09:30 | 5 | B U17 1X heat | Race: 1 | OBHS2 S.Moore | STCC5 L.Hattrill | SHIR1 A.Cartwright | STCC3 J.Grosvenor | WHOC1 J.Haywood | STCC6 L.Mehlhopt | OTAC2 N.Chamberlain | WNKC1 S.Pearce |
H | 09:35 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | OTAC1 J.McLaughlan | STCC2 J.Renata | WHOC5 S.McStay | TIMC1 K.Puttick | STCC1 J.Hurley | OBHS1 T.Ryan | WHOC4 S.Nimo | OAMC1 L.Docherty |
|
I | 09:40 | Race: 3 | SHIR2 J.Aldridge | WHOC2 B.Eyles | TIMC2 N.Paver | WHOC3 C.O'Connor | STCC4 J.Kelly | STCC7 L.Mangels | ||||
J | 09:45 | 6 | G U17 1X heat | Race: 1 | WHOC2 E.Fry | TIMC3 R.Young | OTAC2 D.Kerr | TIMC2 K.McAllister | ASHC1 E.Stagg | |||
K | 09:50 | 1,2,3,4->A Final; 5->B Final | Race: 2 | NOEC1 R.James | ASHC2 L.Biggs | TIMC1 P.Trolove | OTAC1 E.Hofmans | WHOC1 S.Jubb | ||||
L | 10:00 | 7 | B U16 1X heat | Race: 1 | BURN1 T.Giannak... | OBHS2 O.Haig | WHOC1 M.Thompson | OTAC4 W.Turner | SHIR3 T.Stanley | SHIR4 H.Kellow-... | ||
M | 10:05 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | SHIR2 M.Smith | OTAC3 A.Kenny | STCC2 W.Topham | OBHS1 J.Webber | SHIR1 L.Nicholas | TIMC1 S.Vanden ... | |||
N | 10:10 | Race: 3 | SHIR5 S.Shackleton | OAMC1 D.Edwards | OBHS3 H.Ryan | OTAC1 W.Edwards | WHOC2 T.Cotter | STCC1 J.Dent | ||||
O | 10:15 | 8 | G U16 1X heat | Race: 1 | WNKC1 R.Horan | WHOC1 B.Rodger | CROC1 J.Robinson | INVC2 S.Mirfin | NOEC1 M.Bonilla... | TIMC2 M.Templeton | TIMC1 C.Grant | |
P | 10:20 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | BURN1 S.Ross | TIMC3 E.Jarvie | NOEC3 L.Merriman | OAMC1 H.Cunningham | INVC3 M.Flannery | TIMC6 B.Mallinson | |||
Q | 10:25 | Race: 3 | INVC1 A.Rikiti | TIMC5 V.Shore | STAN1 R.Gordon | NOEC2 P.Sparrow | TIMC4 I.Bartlett | INVC4 M.McLeod | ||||
R | 10:30 | 9 | B U15 1X heat | Race: 1 | TIMC1 J.Wilson | ASHC1 G.Wall | OBHS1 P.Keenan | SHIR1 C.Maughan | SHIR3 L.MacDonald | SHIR2 J.Hearn | OBHS2 A.Cowley | |
S | 11:25 | 1 | M Opn 1X final | Race: B | D.McCrory | OGUC3 M.Rae | INVC3 H.Fox | |||||
T | 11:30 | Race: A | INVC4 M.Spittle | DUAC1 S.Smith | OAMC2 J.Brenssell | OAMC1 M.Taylor | DUAC2 G.McLaughlin | OGUC1 C.Lewis | TIMC1 C.Moffat | INVC2 S.Bunting |
||
U | 11:45 | 2 | W Opn 1X final | Race: A | CROC1 M.O'Connell | NOEC1 E.Wallace | INVC1 B.Allan | OGUC1 J.Alm-Lequeux | AVNC1 M.Weston | OGUC2 R.Homan | OTAC1 B.Alexander | |
V | 11:55 | 3 | M U19 1X final | Race: B | CROC1 M.Anderson | STCC1 B.Scarlett | STCC3 L.Sydney | NOEC1 M.Anderson | ASHC3 A.Campbell | STCC2 E.Bargh | ||
W | 12:00 | Race: A | WHOC2 H.Milne | WHOC1 C.Turnbull | OAMC1 J.Scott | ASHC2 H.Hefford | STCC4 L.Anderson | INVC1 X.Wright | ASHC1 H.Davies | OAMC2 M.Smith |
||
X | 12:15 | 4 | W U19 1X final | Race: A | TIMC1 S.Sorenson | TIMC3 G.Moffat | OTAC2 H.Haig | OTAC1 H.Budd | ASHC1 V.Wall | STMG1 A.Elworthy | TIMC2 Z.Leen | NOEC1 L.Anderson |
Y | 12:25 | 5 | B U17 1X final | Race: B | STCC1 J.Hurley | WHOC4 S.Nimo | STCC2 J.Renata | OBHS2 S.Moore | OTAC2 N.Chamberlain | STCC4 J.Kelly | STCC7 L.Mangels | WHOC1 J.Haywood |
Z | 12:30 | Race: A | OBHS1 T.Ryan | WHOC3 C.O'Connor | OAMC1 L.Docherty | SHIR1 A.Cartwright | SHIR2 J.Aldridge | WNKC1 S.Pearce | OTAC1 J.McLaughlan | TIMC1 K.Puttick |
||
A | 12:45 | 6 | G U17 1X final | Race: A | WHOC1 S.Jubb | TIMC3 R.Young | OTAC1 E.Hofmans | WHOC2 E.Fry | TIMC1 P.Trolove | ASHC1 E.Stagg | NOEC1 R.James | TIMC2 K.McAllister |
B | 12:55 | 7 | B U16 1X final | Race: B | OTAC4 W.Turner | OBHS3 H.Ryan | OTAC3 A.Kenny | SHIR3 T.Stanley | SHIR5 S.Shackleton | SHIR1 L.Nicholas | OAMC1 D.Edwards | STCC2 W.Topham |
C | 13:00 | Race: A | OTAC1 W.Edwards | STCC1 J.Dent | BURN1 T.Giannak... | OBHS1 J.Webber | WHOC2 T.Cotter | SHIR2 M.Smith | WHOC1 M.Thompson | OBHS2 O.Haig |
||
D | 13:10 | 8 | G U16 1X final | Race: B | NOEC3 L.Merriman | INVC3 M.Flannery | CROC1 J.Robinson | TIMC2 M.Templeton | NOEC2 P.Sparrow | WNKC1 R.Horan | INVC4 M.McLeod | TIMC5 V.Shore |
E | 13:15 | Race: A | TIMC3 E.Jarvie | BURN1 S.Ross | INVC2 S.Mirfin | STAN1 R.Gordon | OAMC1 H.Cunningham | TIMC1 C.Grant | INVC1 A.Rikiti | TIMC6 B.Mallinson |
||
F | 13:30 | 9 | B U15 1X final | Race: A | OBHS1 P.Keenan | OBHS2 A.Cowley | ASHC1 G.Wall | SHIR2 J.Hearn | SHIR1 C.Maughan | SHIR3 L.MacDonald | TIMC1 J.Wilson |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. HWBC1
D.McCrory) was scratched after being drawn in the race.
Social