Day sheets: S.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2014 S.I. Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 1st February 2014
Race J @ 13:08: Time trial 1 | ||
---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Shaun Taylor & Courtney May
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Charlotte Kenny & Annie Montgomery
|
Race K @ 13:08: Time trial 2 | ||
---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Daniel Hobson
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Jenkins & Doreen Evans
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#3
WRAC
|
|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
Race L @ 13:08: Time trial 3 | ||
---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Alan Whitaker
|
|
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#1
RIVC
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
Race M @ 13:08: Time trial 4 | ||
---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matt Adam & Natalie Matheson
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
QRCC
QRCC
Otago |
Crew
#1
QRCC
Coached by: Cameron Abbey
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: James O'connor
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Laura Duxbury (stroke), Rebecca Scott, Victoria Broughton Hazlehurst, Bonnie Jones + Aimee Fraser (cox)
Coached by: Fiona McKay
|
Sunday, 2nd February 2014
Race J @ 11:44: B Final | ||
---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Alan Whitaker
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Jenkins & Doreen Evans
|
|
Entity
QRCC
QRCC
Otago |
Crew
#1
QRCC
Coached by: Cameron Abbey
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Charlotte Kenny & Annie Montgomery
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#3
WRAC
|
Race K @ 11:48: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matt Adam & Natalie Matheson
|
Social