Day sheets: S.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2014 S.I. Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 1st February 2014
Race B @ 12:19: Time trial 1 | ||
---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Russell Everett
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Alan Whitaker
|
Race C @ 12:19: Time trial 2 | ||
---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Richard Wilden
|
Race D @ 12:19: Time trial 3 | ||
---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Everett
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 2nd February 2014
Race D @ 11:20: B Final | ||
---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Russell Everett
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Alan Whitaker
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
Race E @ 11:24: A Final | ||
---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Everett
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
Social