Day sheets: S.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2014 S.I. Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 1st February 2014
Race T @ 13:26: Time trial 1 | ||
---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#6
TIMC
Coached by: Sarah Bruce
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#3
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
Race U @ 13:26: Time trial 2 | ||
---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|
Entity
QRCC
QRCC
Otago |
Crew
#1
QRCC
Coached by: Cameron Abbey
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: James O'connor
|
|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Vanessa McIver & Chris Longbottom
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Daniel Hobson
|
|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#2
TWLC
Coached by: Chris Longbottom
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Alan Whitaker
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
Race V @ 13:26: Time trial 3 | ||
---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matt Adam & Natalie Matheson
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Alan Whitaker
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
Race W @ 13:26: Time trial 4 | ||
---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#5
TIMC
Coached by: Sarah Bruce
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#4
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#2
AVSG
Coached by: James O'connor
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Shaun Taylor & Courtney May
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 2nd February 2014
Race O @ 12:04: B Final | ||
---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matt Adam & Natalie Matheson
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Alan Whitaker
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#5
TIMC
Coached by: Sarah Bruce
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
Race P @ 12:08: A Final | ||
---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: James O'connor
|
Social