Day sheets: S.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2014 S.I. Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 1st February 2014
Race P @ 13:19: Time trial 1 | ||
---|---|---|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matt Adam & Natalie Matheson
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: James O'connor & Della Hammersley
|
|
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#2
RIVC
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
|
|
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#3
RIVC
|
Race Q @ 13:19: Time trial 2 | ||
---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#3
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Richard Wilden
|
Race R @ 13:19: Time trial 3 | ||
---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Richard Wilden
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay
|
Race S @ 13:19: Time trial 4 | ||
---|---|---|
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#1
RIVC
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#3
WRAC
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: C Montgomery
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
QRCC
QRCC
Otago |
Crew
#1
QRCC
Coached by: Cameron Abbey
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 2nd February 2014
Race M @ 11:56: B Final | ||
---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: C Montgomery
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
|
Entity
QRCC
QRCC
Otago |
Crew
#1
QRCC
Coached by: Cameron Abbey
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matt Adam & Natalie Matheson
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#3
VILL
Coached by: Megan Laas
|
Race N @ 12:00: A Final | ||
---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
Social