Day sheets: S.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2014 S.I. Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 1st February 2014
Race Q @ 14:50: Time trial 1 | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|
Entity
CRO*
CRO*
Otago |
Crew
#1
CRO*
Composite crew.
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Fred Strachan
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
Race R @ 14:50: Time trial 2 | ||
---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Matthew Mesman (stroke), Sam McArthur, Jack Johnston, Jakob Strong-Van Gestel + Oliver Chaplin (cox)
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#3
STBD
|
Race S @ 14:50: Time trial 3 | ||
---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Kelvin Maker
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Taylor Worthington-Thin (stroke), Cameron Hayes, Regan Small, Ben Worthington-Thin + Blake Woods (cox)
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
Sunday, 2nd February 2014
Race F @ 13:22: B Final | ||
---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Fred Strachan
|
|
Entity
CRO*
CRO*
Otago |
Crew
#1
CRO*
Composite crew.
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
Race G @ 13:26: A Final | ||
---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Matthew Mesman (stroke), Sam McArthur, Jack Johnston, Jakob Strong-Van Gestel + Oliver Chaplin (cox)
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Taylor Worthington-Thin (stroke), Cameron Hayes, Regan Small, Ben Worthington-Thin + Blake Woods (cox)
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
Social