You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Malia Banks (stroke), Isabella Herbert, Rebekah Bonhomie-Hoskin, Phoebe Wellstead + Delicia Obrien (cox)
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Orla Fitzgerald (stroke), Emily Bowden, Chloe Harrington, Sophie Chapman + Meadow O'Malley-Philcox (cox)
|
||||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#11
CTYC
Coached by: Gina Damerow-Stephen
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Connor Robinson
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#3
STMG
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#41
TIMC
|
||||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: E France
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Craig Deblecourt
|
||||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
||||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Joe Findley
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Emma Weith
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Connor Fraher
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Orla Fitzgerald (stroke), Emily Bowden, Chloe Harrington, Sophie Chapman + Meadow O'Malley-Philcox (cox)
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Connor Robinson
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Joe Findley
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Penny Farrell & Sarah Taylor
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Malia Banks (stroke), Isabella Herbert, Rebekah Bonhomie-Hoskin, Phoebe Wellstead + Delicia Obrien (cox)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Connor Fraher
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Emma Weith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#41
TIMC
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#11
CTYC
Coached by: Gina Damerow-Stephen
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#3
STMG
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: E France
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#4
NOEC
Coached by: Craig Deblecourt
|
Social