Day sheets: S.I. Rowing Champs

These are the day sheets for the 2019 S.I. Rowing Championships.

Saturday, 2nd February 2019

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9 Lane 10
A 07:00 2A M Prm 1X
heat
Race: 1RPCC7RPCS4RPCC1AVNC1RPCS1RPCC4RPCS7
B 07:04 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2RPCC8RPCS5RPCC2RPCS2RPCC5RPCS8
C 07:08    Race: 3RPCC9RPCS6RPCC3RPCS3RPCC6RPCS9RPCS10
D 07:12 2B M Snr 1X
heat
Race: 1WRAC2WRAC4SHIR2NELC1ASHC1AVNC3CBHS1OGUC3
E 07:16 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2WRAC1OGUC2SCR: AVNC2
OTAC11
SHIR1PICC1NOEC1CBHS2SCR: DUAC2
F 07:20    Race: 3NOEC2OGUC1WRAC3WNKC1DUAC1OAMC1AVNC4TIMC51
G 07:24 31B W Snr 1X
heat
Race: 1ASHC2PCUC1OTAC1ASHC3INVC1ASHC1TIMC1AVNC2WNKC1
H 07:28 1 G U15 4X+
heat
Race: 1WTUC2CURC1WRAC1SCR: MARN1TIMC1CGHS2OTAC1WTUC3
I 07:32 1,2,3->A FinalRace: 2VILL2OGHS1CROC2CROC3CGHS1DUAC1SCR: STAN1
J 07:36    Race: 3CROC1CASH1AVSG1VILL1NELC1DUAC2STAN2STAN1
K 07:40 5 B U15 8X+
heat
Race: 1TIMC30STAN1CBHS1CHCC2CHCC1SHIR1BLEC1
L 07:44 6 M Clb 8+
heat
Race: 1CTY*1ZCH*1
DUA*1
CBHS1AVNC1
M 07:48 7 W Clb 8+
heat
Race: 1CURC1AVNC1CTY*1DUAC1RRGS1STMG1
N 07:52 8 G U17 8+
heat
Race: 1STMG2NELC1WTUC1STMG1RRGS1CGHS1
O 07:56 31A W Prm 1X
heat
Race: 1RPCC11RPCS5RPCC4RPCS1AVNC1RPCC1RPCS3RPCC7
P 08:00 1,2,3,4->A Final +1 NF; Next Fastest 8->B FinalRace: 2RPCC12RPCC8RPCC6RPCS2RPCC2RPCS4RPCC9RPCC10
Q 08:04 9 W Nov 2X
heat
Race: 1WNKC2OAMC1CTYC1DUAC1SCR: WTUC1
RIVC1
NOEC1WHOC1
R 08:08 1->A Final +2NF; Next Fastest 8->B FinalRace: 2MARN3AVSG1BURN2WNKC3CGHS1WHOC2SCR: INVC2
WTUC4
S 08:12    Race: 3TIMC2OTAC1NELC2TIMC1MARN2WTUC2
T 08:16    Race: 4OAMC2CGHS2NELC1VILL1TIMC51DUAC2
U 08:20    Race: 5BURN1NOEC2OGHS2MARN1SCR: INVC1
AVNC3
OGHS1
V 08:24    Race: 6NELC3AVNC1WTUC3SCR: AVNC2
WNKC1
OTAC2WRAC1
W 08:28 10 B U17 4+
heat
Race: 1CHCC3CBHS1SHIR1CHCC2STAN1CHCC1STBD1BURN1CBHS2
X 08:32 4 W U19 4X+
heat
Race: 1CGHS1MARN1NOEC1VILL1TIMC1DUA*1
Y 08:36 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2TIMC2TIMC3OGHS1ASHC1AVSG1WHOC1
Z 08:40 11 M Nov 4+
heat
Race: 1OAMC1NELC1STAN1CHCC1BLEC1STAN2
A 08:44 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2CASH1AVNC1AVNC2WTUC1SHIR1STBD1
B 08:48 12 B U16 2X
heat
Race: 1STCC1INVC1TIMC52SHIR1OTAC12OBHC1NELC2WTUC1
C 08:52 1,2,3->A FinalRace: 2TIMC33TIMC30BURN1BLEC2TWLC1SCR: STAN1BLEC3NELC1
D 08:56    Race: 3TIMC1CBHS2TIMC31CROC1OTAC11CBHS1TIMC32BLEC1
E 09:00 13a M Mst 1X
division
Race: 1INVC3ASHC2PCUC1INVC1CROC1CURC1WHOC1
F 09:04 Race: 2UNCC3ASHC1UNCC2UNCC1DUAC1INVC2RIVC1TWLC1
G 09:08 43A M Prm 2-
heat
Race: 1RPCS1
G   43B M Snr 2-
heat
Race: 1NELC1CBHS1CHCC4OTAC11AVNC3SCR: AVNC4
CHCC3
NOEC1
H 09:12 43A M Prm 2-
heat
Race: 2AVNC4
H   43B M Snr 2-
heat
Race: 2CHCC2AVNC1WRAC1SCR: OTAC1SCR: AVNC2CHCC1CBHS3CBHS2
I 09:16 14 G U16 4X+
heat
Race: 1TIMC21WHOC1DUAC1VILL1STMG1STAN1OGHS1TIMC1MARN1
J 09:20 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2AVSG1COLC1RRGS1WHOC2CGHS2CROC1SCR: INVC1
WRAC1
AVSG2CGHS1
K 09:24    Race: 3
K   17A W Prm 2-
heat
Race: 1RPCS2AVNC1RPCS1RPCC1
L 09:28 17B W Snr 2-
heat
Race: 1ASHC1COLC1NELC1STMG1AVNC2OGUC1SCR: RRGS3STMG2SCR: RRGS2
M 09:32 18 B U15 4+
heat
Race: 1STAN3BLEC1STAN2STAN1CHCC1CBHS1CHCC2STBD1CBHS2
N 09:36 17B W Snr 2-
heat
Race: 2SCR: RRGS1
N   19 M Clb 1X
heat
Race: 1STCC2CHCC1OAMC1NELC2NOEC1PICC1CBHS1CTYC1WNKC1
O 09:40 1,2->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B FinalRace: 2OGUC1OBHC2STBD2OTAC14ASHC1BLEC2WHOC1STCC3AVNC2
P 09:44 18 B U15 4+
heat
Race: 2
P   19 M Clb 1X
heat
Race: 3ASHC3AVNC3OBHC1WHOC2BLEC1OTAC13STCC1STBD3TIMC40
Q 09:48 1,2->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B FinalRace: 4OTAC11OBHC3OGUC2STBD1CASH1CTYC2AVNC1NELC1STAN1
R 09:52 16 M U19 4+
heat
Race: 1CHCC1CBHS2CBHS1STBD1CHCC2CHCC3
S 09:56 20 W Clb 4X-
heat
Race: 1CTY*2AVNC1CURC1NELC1DUA*1NOEC1CTYC1WHOC1
T 10:00 21 G U15 8X+
heat
Race: 1RRGS1STMG1DUAC1WNKC1DUA*2VILL1CGHS1WTUC1UNCC1
U 10:04 22 M Int 4X+
heat
Race: 1OTAC1WHOC1CURC1SHIR2OAMC1
V 10:08 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2CROC1WTUC1OTAC11SHIR1NELC1DUA*1STAN1WTUC2
W 10:12 23 G U17 1X
heat
Race: 1RIVC2SCR: CROC1
MARN1
SCR: INVC3
WNKC2
NOEC3AVSG2CASH1BURN1INVC2
X 10:16 1,2->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B FinalRace: 2OAMC1STMG1WNKC1NOEC1BURN2TWLC1NOEC2VILL2
Y 10:20    Race: 3VILL1WRAC1OGHS1INVC1TIMC21STMG2RIVC1TIMC22
Z 10:24    Race: 4INVC4BURN3VILL3SCR: RIVC3TWLC2STAN1STAN2AVSG1
A 10:28 24 B U17 2X
heat
Race: 1NOEC2OBHC1STCC1CASH1INVC3CBHS1WTUC2NELC1INVC2
B 10:32 1,2,3->A FinalRace: 2CASH2BURN1STCC3DUAC2WHOC1INVC1SHIR1STAN1NOEC1
C 10:36    Race: 3STAN3BURN3SCR: STCC2
ASHC1
WTUC1STAN2DUAC1SHIR2BURN2WNKC1
D 10:40 25 G U15 4+
heat
Race: 1OAMC1CURC1RRGS1SCR: STMG2
STMG3
WTUC1RRGS2
E 10:44 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2STMG1TIMC1CGHS1RRGS3CASH1
F 10:48 26 B U16 4+
heat
Race: 1BLEC1TIMC30CHCC1SHIR1STAN2OBHC2
G 10:52 24 B U17 2X
heat
Race: 4
G   26 B U16 4+
heat
Race: 2WTUC1OBHC1CHCC2TIMC31STAN1CBHS1
H 10:56 27 G U16 2X
heat
Race: 1OAMC1WHOC1SCR: INVC1
AVSG2
TIMC22STAN1CGHS2NOEC3WHOC2
I 11:00 1,2,3->A FinalRace: 2MARN1VILL2CURC1NOEC4CGHS1DUAC1CASH1NELC1
J 11:04    Race: 3SCR: NOEC1
MARN2
TIMC21CROC1VILL1OGHS1SCR: INVC2
TIMC1
NOEC2AVSG1
K 11:08 28 W Int 4X+
heat
Race: 1TIMC1DUAC1RRGS2NELC2WNKC2STAN1WNKC1RRGS1
L 11:12 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2SCR: WTUC1NELC1WRAC2COLC1WHOC1WRAC1OTAC1OGHS1
M 11:16 29 M Nov 2X
heat
Race: 1SCR: STBD1
BLEC1
OTAC11NOEC1BURN1WTUC2BURN2WTUC1
N 11:20 1->A Final +3NF; Next Fastest 8->B FinalRace: 2CBHS1OTAC1CASH2OAMC2BLEC2NELC4WTUC3
O 11:24    Race: 3NELC3CASH1CTYC1OAMC1BLEC4TWLC1
P 11:28    Race: 4TIMC30BLEC5WNKC1AVNC2NELC2BLEC3
Q 11:32    Race: 5TIMC31CROC1NELC1NOEC2STCC1AVNC1
R 11:36 30A M Prm 2X
heat
Race: 1RPCS5RPCS1RPCS2RPCS6RPCS4RPCS3
S 11:40 30B M Snr 2X
heat
Race: 1PICC1OTAC11WRAC2AVNC2INVC1CBHS2AVNC3STBD1
T 11:44 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2OTAC1CBHS1WRAC1AVNC1TIMC51NELC1OAM*1DUAC1
U 11:48 3 W Prm 4X-
heat
Race: 1AVNC1RPCC3ZCHG2ZCHG1RPCS1
V 11:52 32 M Clb 4+
heat
Race: 1NELC1CHCC1CBHS1WHOC1AVNC1
W 11:56 33 W Clb 2-
heat
Race: 1COLC1VILL1WHOC1STMG3CTYC1STMG2
X 12:00 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2STMG1OGUC1AVNC1TIMC1AVNC2CGHS1
Y 12:04 34a W Mst 2X
final
Race: AUNCC2UNCC1UNCC4INVC1ASHC1SCR: CROC1UNCC3SCR: UNCC6
UNCC5
Z 12:08 35 W Nov 8+
heat
Race: 1CURC1COLC1CASH1RRGS1SCR: CGHS1
CGHS2
STMG1
A 12:12 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2CGHS1OAMC1TIMC1WRAC1AVNC1
B 12:16 36 B U17 8+
heat
Race: 1CBHS1SHIR1STBD1CHCC2CHCC1
C 12:20 37 M Int 4+
heat
Race: 1SHIR2WHOC1CURC1SHIR1
D 12:24 38 G U17 4X+
heat
Race: 1CGHS1NELC1BURN1NOEC1MARN2DUAC1WNKC1CASH1
E 12:28 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2TIMC21COLC1TIMC1VILL1RRGS1OGHS1MARN1SCR: STAN1
F 12:32 39 B U15 2X
heat
Race: 1CBHS2TIMC31OAMC1SHIR1OTAC11BLEC3BLEC1CROC1CHCC1
G 12:36 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2CBHS1BLEC2STAN1BLEC4TIMC30CHCC2SHIR2CHCC3BURN1
H 12:40 40 W Int 4+
heat
Race: 1WTUC1STMG1CURC1OGHS1DUAC1CTYC1SCR: WTUC2
I 12:44 41 G U15 2X
heat
Race: 1OTAC1AVSG1CROC2TIMC51CROC4OGHS2WTUC1
J 12:48 1,2,3->A FinalRace: 2OGHS1DUAC1STAN3VILL2STAN2WTUC2TIMC1
K 12:52    Race: 3WTUC3SCR: NOEC1
CROC3
STAN1VILL1VILL3OTAC2CROC1
L 12:56 42 B U16 4X+
heat
Race: 1NELC1OTAC11STAN2SCR: CROC1TIMC30
M 13:00 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2TIMC31STAN1WTUC1BLEC1CBHS1
N 13:04 15 M Prm 4-
heat
Race: 1NEL*1AVNC1AVNC2
O 13:08 44 W Prm 4-
heat
Race: 1OGUC1AVNC1RPCS1
P 13:12 45 W U19 4+
heat
Race: 1CGHS1STMG2INVC1RRGS1NELC1
Q 13:16 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2CGHS2STMG1RRGS2TIMC1COLC1
R 13:20 46 G U16 8+
heat
Race: 1TIMC1WTUC1STMG2DUAC1RRGS2VILL1RRGS1STMG1CGHS1
S 13:24 47 M Clb 4X-
heat
Race: 1AVNC1WHOC1OTAC11TIMC30TIMC40WHOC2NEL*1
T 13:28 48 W Clb 1X
heat
Race: 1OAMC1OGHS1WNKC1CROC1PCUC1NOEC2AVSG1OTAC1CGHS1
U 13:32 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2ASHC1NOEC1STMG1CGHS2OGUC1CASH1CROC2AVSG2CTYC1
V 13:36 49 B U15 8+
heat
Race: 1CBHS1CHCC1STAN1SHIR1CBHS2SHIR2
W 13:40 50 M Nov 4X+
heat
Race: 1SCR: CROC1STBD1STAN1NELC1TIMC30CBHS1BLEC1WTUC1CHCC1
X 13:44 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2BLEC2SCR: WNKC1
OAMC1
NOEC1AVNC1CASH1NELC2STBD2BURN1OTAC1
Y 13:48 51a M Mst 4-
final
Race: AUNCC2UNCC1CHCC1
Z 13:52 52 G U17 2X
heat
Race: 1TIMC21WRAC1INVC1TIMC2CASH1WNKC2CASH2
A 13:56 1,2->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2DUAC1SCR: VILL3
SCR: MARN1
RIVC1SCR: RRGS2RRGS1TIMC1SCR: NOEC1
B 14:00    Race: 3NELC1WNKC1COLC1BURN1TIMC22STAN1OGHS2
C 14:04    Race: 4AVSG1NOEC2TWLC1VILL2OTAC1CGHS1VILL1
D 14:08 53 B U17 4X+
heat
Race: 1STAN1WTUC1DUAC1SHIR2BURN1NOEC1STCC1CBHS1
E 14:12 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2CBHS2SHIR1CHCC1INVC1BURN2NELC1CASH1
F 14:16 54 W Int 1X
heat
Race: 1OTAC1STAN4WRAC1AVNC1VILL1WHOC3SCR: STAN2
OTAC3
OTAC4
G 14:20 1,2->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B FinalRace: 2CASH1STAN1CURC1NOEC2CTYC1INVC1INVC3SCR: INVC2
SCR: NOEC4
SCR: STAN3
H 14:24    Race: 3WHOC4NELC1DUAC1NOEC3SCR: RRGS1
BURN1
OTAC2OGUC1WHOC2
I 14:28    Race: 4TIMC22STMG1NOEC1OGHS1TIMC21ASHC1WHOC1
J 14:32 55 B U16 8+
heat
Race: 1CHCC1OBHC1STAN1TIMC30SCR: BLEC1
K 14:36 56 W Nov 4+
heat
Race: 1SCR: STAN1
CURC1
CGHS3BURN1STMG1CGHS1RRGS1COLC2
L 14:40 1,2,3->A FinalRace: 2NELC1OAMC1TIMC1CGHS2STMG2OGHS1OAMC2
M 14:44    Race: 3CTYC1MARN1CASH2SCR: INVC1
CASH1
AVNC1RRGS2SCR: WTUC1
COLC1
N 14:48 57 M Int 2X
heat
Race: 1INVC1OTAC11CURC2TIMC51STBD1OTAC12CROC1WTUC2SCR: SHIR3
DUAC1
O 14:52 1,2,3->A FinalRace: 2SHIR2CURC1WHOC2OTAC2TIMC30WTUC3WNKC1OTAC3NELC1
P 14:56    Race: 3NELC2TIMC31WHOC1ASHC1WTUC1SHIR1OTAC1CTYC1
Q 15:00 58 M Prm 4X-
heat
Race: 1AVNC1SCR: RPCC1DUA*1RPCC2RPCS1RPCS2
R 15:04 59 M U19 4X+
heat
Race: 1WHOC1CBHS3CBHS1OBHC1CBHS4CHCC1STCC1CBHS2
S 15:08 60A W Prm 2X
heat
Race: 1RPCC3RPCC2RPCS1SCR: RPCC1RPCS2AVNC1RPCS3
T 15:12 60B W Snr 2X
heat
Race: 1NELC2ASHC1DUAC1NELC1NOEC1AVNC2TIMC1MARN1
U 15:16 61 M Clb 2-
heat
Race: 1CURC1CHCC1AVNC1CHCC2OTAC11WTUC1
V 15:20 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2SCR: STBD1
NELC1
TIMC30CHCC3CBHS1BLEC1AVNC2
W 15:24 62 W Clb 4+
heat
Race: 1CTYC1RRGS1TIMC2CURC1SCR: RRGS1
TIMC1
AVNC1
X 15:28 63 G U17 4+
heat
Race: 1COLC1RRGS1CGHS1OGHS1VILL1CGHS2STMG2SCR: STMG3
STMG1
Y 15:32 64 B U17 1X
heat
Race: 1SCR: TIMC30WHOC1WNKC2INVC1BURN1OBHC1RIVC1WTUC2
Z 15:36 1,2->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B FinalRace: 2CROC2STCC3OTAC1STAN2ASHC1STCC2CROC1STCC5
A 15:40    Race: 3BLEC1OBHC2INVC4NOEC1WTUC1SCR: STCC1
CROC3
TIMC31CHCC1
B 15:44    Race: 4STAN1CHCC2INVC3SCR: WTUC3STCC4WNKC1INVC2ASHC2
C 15:48 65 G U15 8+
heat
Race: 1WTUC1RRGS2RRGS3STMG1RRGS1CGHS1CURC1
D 15:52 66 W Int 2X
heat
Race: 1WNKC1WHOC1COLC1INVC2WHOC3TIMC22TIMC1OGHS1
E 15:56 1->A Final +4NF; Next Fastest 9->B FinalRace: 2OTAC3OGHS2NELC2NOEC5WHOC2RIVC2WRAC1WTUC1
F 16:00    Race: 3DUAC1WNKC2NOEC1CTYC2NOEC4CURC1NOEC3OAMC1
G 16:04    Race: 4OTAC2OTAC1SCR: CTYC1
VILL1
INVC1TIMC21CASH1CROC2
H 16:08    Race: 5WHOC4CROC1STAN1AVSG1NELC1CASH2RIVC1
I 16:12 67 M Nov 8+
heat
Race: 1AVNC1CHCC1STBD1WTUC1CBHS1STAN1
J 16:16 68a W Mst 4-
final
Race: AUNCC3UNCC2INVC1UNCC1UNC*1
K 16:20 69 B U15 4X+
heat
Race: 1SHIR1CBHS3BLEC2BURN1CBHS2STAN1NOEC1NELC1
L 16:24 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2SHIR3STAN2BLEC1STCC1CBHS1TIMC30SHIR2CHCC1
M 16:28 70 G U16 4+
heat
Race: 1RRGS1SCR: INVC1
CGHS2
STMG1CGHS1WTUC1COLC1STMG2STMG3
N 16:32 71 W Nov 4X+
heat
Race: 1BURN1CTYC1AVSG1CROC2WRAC2CURC1NELC1
O 16:36 1,2->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2STAN2MARN1CGHS2STAN1WNKC3NOEC1AVSG2
P 16:40    Race: 3WTUC1SCR: OAMC1
DUAC1
WHOC1TIMC1CROC1SCR: WRAC1
SCR: INVC1
WNKC2
Q 16:44    Race: 4CGHS1OGHS2AVNC1OGHS1VILL1SCR: RRGS1WNKC1
R 16:48 72 M Int 1X
heat
Race: 1OTAC1OTAC5SHIR3WHOC1SHIR1SHIR2DUAC1OTAC3BLEC1
S 16:52 1,2->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B FinalRace: 2CASH1TIMC1WNKC1TIMC51NELC2CBHS2OGUC1TIMC52OTAC6
T 16:56    Race: 3INVC1SHIR4OTAC11NOEC1BURN1SCR: STCC2RIVC1OTAC2STBD1
U 17:00    Race: 4ASHC1CBHS1NELC1OTAC12ASHC3ASHC2OAMC1STCC1OTAC4
V 17:04 73 M Clb 2X
heat
Race: 1WNKC1CTYC1TIMC41STCC2SHIR1NELC1OBHC2AVNC1STBD1
W 17:08 1,2,3->A FinalRace: 2CASH2WHOC3TIMC30NELC2CASH1STCC1WHOC2OTAC11AVNC2
X 17:12    Race: 3BLEC1CURC1ASHC1STAN1WHOC1OBHC1INVC1SCR: TIMC1
Y 17:16 74 W Clb 2X
heat
Race: 1NOEC1AVNC2WNKC1ASHC1CROC1TWLC1CGHS1WHOC2WRAC1
Z 17:20 1,2,3->A FinalRace: 2NELC1AVNC1CTYC1MARN1NOEC2AVSG1WHOC1OGHS1
A 17:24    Race: 3CURC1VILL1OTAC1CURC2AVSG2CTYC2DUAC1NOEC3
B 17:28 75 M Prm 8+
heat
Race: 1CHCC1CBHS2AVNC1CBHS1CHCC2
C 17:32 77 M U19 8+
heat
Race: 1CBHS1STBD1STAN1CHCC1CHCC2
D 17:36 76 W Prm 8+
heat
Race: 1AVNC1
D   78 W U19 8+
heat
Race: 1RRGS1CGHS1STMG2RRGS2STMG1SCR: VILL1

Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. SCR: VILL1) was scratched after being drawn in the race.

Sunday, 3rd February 2019

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9 Lane 10
A 07:00 2A M Prm 1X
final
Race: BRPCC9RPCC7RPCS8RPCC6RPCC5AVNC1RPCS9RPCC8RPCS7
B 07:05 Race: ARPCS4RPCS6RPCS1RPCS2RPCC1RPCS3RPCC2RPCC3RPCS5
C 07:10 2B M Snr 1X
final
Race: BWNKC1OGUC2OGUC3NOEC2AVNC3CBHS2WRAC3WRAC4NOEC1
D 07:15 Race: ANELC1OGUC1WRAC1ASHC1PICC1DUAC1WRAC2OAMC1OTAC11
E 07:20 31B W Snr 1X
final
Race: AINVC1ASHC2ASHC1OTAC1TIMC1AVNC2WNKC1PCUC1ASHC3
F 07:25 1 G U15 4X+
final
Race: AAVSG1VILL2CURC1DUAC1NELC1WRAC1VILL1TIMC1CROC2
G 07:30 5 B U15 8X+
final
Race: ACHCC2CHCC1SHIR1TIMC30CBHS1STAN1BLEC1
H 07:35 6 M Clb 8+
final
Race: AAVNC1DUA*1CBHS1CTY*1
I 07:40 7 W Clb 8+
final
Race: ACTY*1CURC1DUAC1AVNC1STMG1RRGS1
J 07:45 8 G U17 8+
final
Race: AWTUC1CGHS1STMG1RRGS1NELC1STMG2
K 07:50 31A W Prm 1X
final
Race: BRPCS5RPCS4RPCC9AVNC1RPCC12SCR: RPCC10RPCC11
L 07:55 Race: ARPCC4RPCC6RPCC1RPCS2RPCS1RPCC2RPCS3RPCC8RPCC7
M 08:00 9 W Nov 2X
final
Race: BNELC1WNKC3NELC2TIMC2NOEC1BURN1DUAC1SCR: OAMC1
N 08:05 Race: AWTUC2VILL1WNKC1OGHS1TIMC1CGHS1WNKC2WRAC1
O 08:10 10 B U17 4+
final
Race: ACHCC3BURN1SHIR1STAN1CHCC2STBD1CBHS2CHCC1CBHS1
P 08:15 4 W U19 4X+
final
Race: ANOEC1TIMC3MARN1ASHC1TIMC1AVSG1VILL1WHOC1CGHS1
Q 08:20 11 M Nov 4+
final
Race: ANELC1WTUC1STAN1AVNC1BLEC1AVNC2CHCC1CASH1STAN2
R 08:25 12 B U16 2X
final
Race: AOTAC12BLEC1TIMC33WTUC1TIMC31NELC1TIMC52TIMC1BLEC2
S 08:30 13b M Mst 2X
final
Race: AASHC1UNCC2INVC1DUAC1UNCC1WTUC1PCU*1UNCC3
T 08:35 43A M Prm 2-
final
Race: ARPCS1AVNC4
T   43B M Snr 2-
final
Race: ASCR: CBHS2AVNC1WRAC1CBHS1CHCC3NOEC1AVNC3SCR: CBHS3
U 08:40 14 G U16 4X+
final
Race: AAVSG1STAN1WRAC1DUAC1COLC1TIMC21CROC1MARN1TIMC1
U   43B M Snr 2-
final
Race: A
V 08:45 17A W Prm 2-
final
Race: AAVNC1RPCC1RPCS2RPCS1
W 08:50 17B W Snr 2-
final
Race: ACOLC1STMG2OGUC1ASHC1AVNC2STMG1NELC1
X 08:55 18 B U15 4+
final
Race: ASTBD1STAN1CHCC1STAN3STAN2
Y 09:00 19 M Clb 1X
final
Race: BTIMC40SCR: BLEC2
STCC3
STCC1OGUC1WHOC2CASH1STCC2OBHC3CHCC1
Z 09:05 Race: AWNKC1AVNC1OBHC1CTYC1NELC1ASHC1OTAC13OBHC2AVNC2
A 09:10 16 M U19 4+
final
Race: ASTBD1CBHS1CHCC1CHCC2CBHS2
B 09:15 20 W Clb 4X-
final
Race: ADUA*1CURC1NELC1NOEC1CTYC1AVNC1CTY*2WHOC1
C 09:20 21 G U15 8X+
final
Race: ASTMG1CGHS1VILL1DUAC1WNKC1RRGS1DUA*2UNCC1WTUC1
D 09:25 22 M Int 4X+
final
Race: AOTAC1OTAC11CURC1NELC1WHOC1WTUC1SCR: OAMC1CROC1STAN1
E 09:30 23 G U17 1X
final
Race: BAVSG2NOEC3INVC2TIMC22WRAC1TWLC1NOEC2TWLC2MARN1
F 09:35 Race: AWNKC1TIMC21OAMC1AVSG1BURN1INVC1BURN3CASH1OGHS1
G 09:40 24 B U17 2X
final
Race: AWNKC1WHOC1WTUC2DUAC1STAN1OBHC1WTUC1BURN1NELC1
H 09:45 25 G U15 4+
final
Race: AOAMC1RRGS3CURC1STMG1RRGS1TIMC1RRGS2CGHS1WTUC1
I 09:50 26 B U16 4+
final
Race: AOBHC2TIMC31BLEC1STAN1TIMC30OBHC1SHIR1CHCC2STAN2
J 09:55 27 G U16 2X
final
Race: ANELC1TIMC1WHOC1DUAC1STAN1NOEC2CASH1OAMC1CROC1
K 10:00 28 W Int 4X+
final
Race: AWRAC1TIMC1NELC1DUAC1WRAC2NELC2OGHS1RRGS1STAN1
L 10:05 29 M Nov 2X
final
Race: BWTUC2OTAC1AVNC1CTYC1BLEC4CROC1NELC3NOEC1
M 10:10 Race: ATWLC1TIMC31NELC2NELC1BLEC2BLEC1OAMC1TIMC30
N 10:15 30A M Prm 2X
final
Race: ARPCS4RPCS2RPCS1RPCS3RPCS5RPCS6
O 10:20 30B M Snr 2X
final
Race: ACBHS2NELC1OTAC11DUAC1PICC1CBHS1WRAC2AVNC1OAM*1
P 10:25 3 W Prm 4X-
final
Race: ARPC*2RPCS1RPC*1AVNC1RPCC3
Q 10:30 32 M Clb 4+
final
Race: ANELC1AVNC1CBHS1CHCC1WHOC1
R 10:35 33 W Clb 2-
final
Race: AOGUC1STMG3CGHS1COLC1STMG1CTYC1AVNC1STMG2TIMC1
S 10:40 34b W Mst 2-
final
Race: AUNCC2INVC1UNCC5CROC1UNCC1UNCC4ASHC1UNCC3UNCC6
T 10:45 35 W Nov 8+
final
Race: AWRAC1STMG1TIMC1RRGS1CGHS1CASH1OAMC1CURC1AVNC1
U 10:50 36 B U17 8+
final
Race: ASHIR1STBD1CHCC1CBHS1CHCC2
V 10:55 37 M Int 4+
final
Race: ASHIR1WHOC1CURC1SHIR2
W 11:00 38 G U17 4X+
final
Race: ASCR: BURN1
RRGS1
MARN1NELC1TIMC21DUAC1VILL1CASH1OGHS1TIMC1
X 11:05 39 B U15 2X
final
Race: ACBHS2BURN1SHIR1TIMC30BLEC1BLEC2TIMC31CHCC3SHIR2
Y 11:10 40 W Int 4+
final
Race: AOGHS1WTUC1DUAC1CURC1CTYC1STMG1
Z 11:15 41 G U15 2X
final
Race: ASTAN2AVSG1VILL1DUAC1STAN1WTUC1TIMC1CROC3CROC2
A 11:20 42 B U16 4X+
final
Race: AOTAC11STAN1TIMC30WTUC1NELC1TIMC31STAN2BLEC1CBHS1
B 11:25 15 M Prm 4-
final
Race: AAVNC1NEL*1AVNC2
C 11:30 44 W Prm 4-
final
Race: AAVNC1RPCS1OGUC1
D 11:35 45 W U19 4+
final
Race: ARRGS2INVC1CGHS2CGHS1TIMC1RRGS1SCR: STMG1NELC1COLC1
E 11:40 46 G U16 8+
final
Race: ASTMG2RRGS2CGHS1STMG1RRGS1DUAC1TIMC1WTUC1VILL1
F 11:45 47 M Clb 4X-
final
Race: ANEL*1TIMC40AVNC1WHOC1TIMC30WHOC2OTAC11
G 11:50 48 W Clb 1X
final
Race: AOAMC1ASHC1AVSG1NOEC1OTAC1CTYC1NOEC2STMG1CROC1
H 11:55 49 B U15 8+
final
Race: ASHIR2CBHS1SHIR1STAN1CBHS2CHCC1
I 12:00 50 M Nov 4X+
final
Race: AAVNC1BLEC1OAMC1NELC1NOEC1CHCC1BLEC2TIMC30STAN1
J 12:10 51b M Mst 4X-
final
Race: AUNCC1UNCC2DUA*1CHCC1
K 12:15 52 G U17 2X
final
Race: ABURN1TIMC1TIMC22VILL1TIMC21DUAC1CASH1NOEC2STAN1
L 12:20 53 B U17 4X+
final
Race: ACBHS2BURN1CASH1WTUC1NELC1STAN1SHIR1DUAC1CBHS1
M 12:25 54 W Int 1X
final
Race: BASHC1NOEC3OGHS1CURC1STAN1NOEC1WHOC2OTAC1STAN4
N 12:30 Race: ANELC1VILL1DUAC1WHOC1WHOC3INVC1TIMC21CASH1NOEC2
O 12:35 55 B U16 8+
final
Race: ATIMC30OBHC1STAN1CHCC1
P 12:40 56 W Nov 4+
final
Race: ACGHS2STMG1AVNC1OAMC1CGHS1CTYC1TIMC1RRGS1RRGS2
Q 12:45 57 M Int 2X
final
Race: ANELC1SCR: TIMC31
OTAC11
OTAC12CURC1TIMC51ASHC1WTUC3WTUC2WHOC1
R 12:50 58 M Prm 4X-
final
Race: ARPCS1RPCC2DUA*1RPCS2AVNC1
S 12:55 59 M U19 4X+
final
Race: ACBHS4STCC1CBHS1OBHC1CBHS2SCR: CBHS3CHCC1WHOC1
T 13:00 60A W Prm 2X
final
Race: ARPCS3SCR: RPCC2RPCS2RPCS1AVNC1RPCC3
U 13:05 60B W Snr 2X
final
Race: ADUAC1AVNC2NELC1ASHC1TIMC1NOEC1MARN1SCR: NELC2
V 13:10 61 M Clb 2-
final
Race: AWTUC1CBHS1CURC1AVNC2OTAC11BLEC1AVNC1NELC1TIMC30
W 13:15 62 W Clb 4+
final
Race: ATIMC1CTYC1AVNC1RRGS1CURC1TIMC2
X 13:20 63 G U17 4+
final
Race: AVILL1COLC1STMG2STMG1RRGS1SCR: CGHS1CGHS2OGHS1
Y 13:25 64 B U17 1X
final
Race: BSTCC4STCC2BURN1WNKC2SCR: ASHC2CHCC1INVC3NOEC1
Z 13:30 Race: AOBHC2WHOC1OTAC1WNKC1WTUC1WTUC2STAN1STCC3SCR: OBHC1
INVC1
A 13:35 65 G U15 8+
final
Race: ARRGS3STMG1RRGS2RRGS1CURC1CGHS1WTUC1
B 13:40 66 W Int 2X
final
Race: BDUAC1INVC2NOEC3WHOC2NELC1VILL1NELC2SCR: WRAC1
OTAC2
CROC2
C 13:45 Race: AOAMC1TIMC1WHOC1NOEC1INVC1CROC1NOEC5TIMC22CASH1
D 13:50 67 M Nov 8+
final
Race: ACBHS1STAN1CHCC1AVNC1STBD1WTUC1
E 13:55 68b W Mst 4X-
final
Race: AUNCC3INVC1UNCC2UNCC1ASHC1
F 14:00 69 B U15 4X+
final
Race: ACHCC1SHIR1BLEC1BLEC2TIMC30NOEC1CBHS1STAN1BURN1
G 14:05 70 G U16 4+
final
Race: ACGHS2WTUC1STMG1RRGS1CGHS1COLC1STMG3STMG2
H 14:10 71 W Nov 4X+
final
Race: ANOEC1VILL1DUAC1STAN1AVSG1WNKC1WHOC1CTYC1NELC1
I 14:15 72 M Int 1X
final
Race: BSCR: OTAC2NELC1BURN1TIMC52CASH1BLEC1DUAC1ASHC1TIMC51
J 14:20 Race: AOTAC1OTAC11SHIR1OAMC1OGUC1NOEC1TIMC1ASHC2WNKC1
K 14:25 73 M Clb 2X
final
Race: ABLEC1OBHC2OTAC11OBHC1CTYC1STCC1ASHC1WHOC3WNKC1
L 14:30 74 W Clb 2X
final
Race: ANOEC2CURC1NOEC1AVSG1NOEC3CROC1CTYC1DUAC1ASHC1
M 14:35 75 M Prm 8+
final
Race: ACBHS2CHCC1CBHS1AVNC1CHCC2
N 14:40 77 M U19 8+
final
Race: ACHCC2STAN1STBD1CHCC1CBHS1
O 14:45 76 W Prm 8+
final
Race: AAVNC1
O   78 W U19 8+
final
Race: ASTMG2RRGS1STMG1CGHS1SCR: RRGS2

Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. SCR: RRGS2) was scratched after being drawn in the race.

User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.