Day sheets: S.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2019 S.I. Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 2nd February 2019
Race 17 (Q) @ 08:04: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould & Zoe Le Lievre
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Marewa Cryer
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#1
RIVC
Coached by: John Wilson
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: James Haig & Riley Homan
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
Race 18 (R) @ 08:08: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#3
MARN
Coached by: Stuart Wade & Izzy Crowther
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Tim Hopkins
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Fergus Vickers
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#3
WNKC
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Jacinda Bamford & Dave Hatton
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
|
Race 19 (S) @ 08:12: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Stuart Wade & Izzy Crowther
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
Race 20 (T) @ 08:16: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Owen Gould & Zoe Le Lievre
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: Jacinda Bamford & David Hatton
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#51
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
Race 21 (U) @ 08:20: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Fergus Vickers
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: James Haig & Riley Homan
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Stuart Wade & Izzy Crowther
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
Race 22 (V) @ 08:24: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Sean O'Neill & Mike McManaway
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 3rd February 2019
Race 173 (M) @ 08:00: B Final | ||
---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#3
WNKC
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: James Haig & Riley Homan
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Fergus Vickers
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould & Zoe Le Lievre
|
Race 174 (N) @ 08:05: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Jacinda Bamford & Dave Hatton
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Sean O'Neill & Mike McManaway
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social