You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Molly Clayton (stroke), Briar Mallinson, Charlette Grant, Rachel Stephenson + Jennifer Everett (cox)
Coached by: Glen Patterson & John Harmon
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley & Stuart Wade
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: James Haig & Riley Homan
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Danny Young
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley & Stuart Wade
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: James Haig & Riley Homan
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
DUA*
DUA*
Otago |
Crew
#1
DUA*
Composite crew. Coached by: Simon Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Molly Clayton (stroke), Briar Mallinson, Charlette Grant, Rachel Stephenson + Jennifer Everett (cox)
Coached by: Glen Patterson & John Harmon
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Danny Young
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Rachel James (stroke), Pippa Sparrow, Melissa Bonilla Casanas, Alice Merriman + Dominique McShain (cox)
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
Social